Uprostřed lží

Au coeur du mensonge

The Color Of Lies

Krimi / Drama

Francie, 1999, 113 min

V malé bretoňské rybářské vesnici byla znásilněna a zavražděna mladá dívka. Strašný zločin zakryje doposud idylické městečko temným stínem podezření. Otrlá komisařka Frederique Lesage (Valeria Bruni-Tedeschi) podezřívá učitele kreslení Reného (Jacques Gamblin), jenž viděl dítě naposledy naživu. Již léta neúspěšný umělec žije spolu se svou ženou Viviane (Sandrine Bonnaire), zdravotní sestrou, na kraji městečka. Podezření rozbije malířovu pověst; René brzy příjde o všechny své žáky. Viviane se snaží ze všech sil svého muže očistit. Objeví se tu i cynický pařížský reportér a spisovatel Desmot (Antoine de Caunes), který zároveň píše román, v němž vystupuje René jako vrah, a zároveň se bezostyšně snaží svést jeho ženu Viviane... Precizní, propracované, subtilní psychokrimi, tak jak nám to mistr Claude Charbrol už mnohokrát předvedl.(24.6.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $19,803,000(3.8.2010)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(23.12.2005)