Vendetta

Angels Behind Bars

Akční / Drama

USA, 1986, 89 min

Nízkorozpočtové sleazy 80' béčko, žánrově pak víceméně klasické WIP, které mě překvapilo celkem originálním, pevným, místy i dost realistickým příběhem. Neuvěřitelně mrštná žena, Laurie Collins, ovládající bojové umění, se nechá záměrně zavřít do vězení jen aby pomstila smrt svojí milované sestry Bonnie, která je nespravedlivě uvězněna. Celkem solidní podívaná, s trochu hloupým koncem, avšak plná pěkně živých akčních soubojů (kopové a boxové techniky), nějakých těch krutostí, koupelových scén, nahotinek nebo sekvencí z posilky. Věděl jsem jak Laurie přijde na scénu, kdy se ze začátku v novém prostředí šikovně oťukávala, tak že se bude dít něco velkého, no když pak rozdala první ránu, tak jsem byl spokojen. Nehezká mazácka lesbická drsnačka Kay Butler (Sandy Martin) se svými věrnými přisluhovačkami budila hrůzu, alespoň ze začátku, dokud si je nepodala právě Laura Collins. Roberta Collins zde hraje vězeňskou stráž, ano byla to právě ona, která sama začínal ve WIP filmech, ovšem s tím rozdílem, že v těch 70' letech v nich hrála vždy poněkud narušené (ale hlavně pokaždé jiné) vězenkyne. Fanoušci žánru (a nejen ti) jistě toto akční béčko ocení..(7.2.2010)