Za rybami po Česku

Scénář:

Jana Škopková

Kamera:

Matej Tirpák

David Fořt (průvodce), Milan Enčev (průvodce)

V prvním dílu seriálu se seznamujeme s oběma protagonisty. Vyhlášený kaprař David Fořt je držitelem rekordu v úlovku největšího kapra v Česku. Milana Enčeva bere jako učedníka, protože ač ho rybaření zajímá, nikdy se mu aktivně nevěnoval. Oba se společně s objemnou profesionální výbavou na lov kaprů vypraví na břehy vodní nádrže Rozkoš. Ne nadarmo se jí říká Východočeské moře – toto vodní dílo, ležící na potoku Rozkoši v Úpsko-metujské tabuli je se svými více než tisíci hektary osmou největší přehradou v České republice. Kvůli místním omezením lovu tu lze ryby chytat pouze na extrémní vzdálenost, je tedy nutné používat vrhače návnady. Kromě samotného lovu kaprů, a to jak přes den, tak v noci, se ale s Milanem podíváme i do nedalekého Babiččina údolí, do Ratibořic či na nedalekou zříceninu hradu Rýzmburk. (Česká televize)

Garch

Nejsem rybář, tohle jsem pustil náhodou, ale dobrý výběr rybáře a mile upřímného "herce z oblasti" mě bavilo. Další díly nechávám skalním rybářům, už pro mě nemají to kouzlo. PS „Milane, Ty, kdybys byl kapr, tak seš pořád venku“. ()

rakovnik

Trochu jiný seriál o rybolovu. Poněkud nezvykle se nejedná o honbu za trofejemi, ale dle prvního dílu prostě o rybaření v Česku. Rybář loví a ukazuje herci, jak je hezky u vody. Zatím v teple, v pohodě, bez dramatických scén. Někteří kapříci jsou i pěkní, ale nejvíce závidím pohodu pod bivakem u přehrady. ()

ricous

To jelito neumí ani držet prut při zdolávání, kde mu darovali papíry? A nějak mi tam chybí označení "Vyrobeno pro Hobby G"... Zlatej Hrušínský. ()