Xun cheng ma

Ronny Yu

Kang-Chien Chiu

Siu-Lam Tang
  • Lacike

Hu (Eddie Ko) si najme styroch ludi (kung-fu postar Leung Kar Yan, zlodejicek Yuen Yat Chor, expert na vybusniny Fan Mei Sheng a gambler Chow Yun-Fat), aby do siedmych dni dopravili tajomny balicek. Prida sa k nim este jedna zena. A tak cely film sledujeme ich putovanie behom ktoreho zaziju rôzne prihody pri ktorych ich chcu o ten balicek obrat. Akcnych scen je relativne dost, ale su dost kratke. Väcsinou ich tvoria jednoduche bitky, behom ktorych sa rozda par ran a je po bitke. Velkolepejsie je len finale s velkou prestrelkou a mnozstvom vybuchov. A potom este zaverecna bitka medzi zaporakom a hlavnym hrdinom Leung Kar Yanom, ktora ma ale vôbec nebavila, kedze zaporak je ninja a tak vyuziva rôzne absurdne gadgety a zakernosti, co mi vôbec nesedi. Z hercov ma najviac bavil zabavny a večne popijajuci Fan Mei Sheng. Zvysok hercov je dost nevyraznych, vratane mladuckeho Chow Yun-Fata, ktory zaujme len tym, ze predvedie nejake to kung-fu. Ale nepôsobi prilis uveritelne. Vysledkom je priemerny film, ktory nenadchne ale ani neurazi a pokial ho neuvidite, tak o nic nepridete. 5/10.(18.2.2017)