Master of None (TV seriál)

Komedie

USA, 2015 - 2017, 10 h 22 min (Minutáž: 22–58 min)

Aziz Ansari, Eric Wareheim, Noël Wells, Lena Waithe, H. Jon Benjamin, Kelvin Yu, Alessandra Mastronardi, Shoukath Ansari, Fatima Ansari, Bobby Cannavale, Todd Barry, Riccardo Scamarcio, Danielle Brooks, Ilfenesh Hadera, Claire Danes, Ravi Patel, Brett Azar, Samantha Cope, Lane Kwederis, Susan Blackwell, Mahadeo Shivraj, Ian Kahn, Adrienne Lovette, Charlie Romanelli, John Reynolds, Frank Harts, Grace Rex, Annie Chang, Kelly Aaron, Maria Dizzia, David Krumholtz, Alexia Rasmussen, Clare-Hope Ashitey, Matt Patresi, Paolo Sassanelli, Ciara Renée, Barak Hardley, Lauren A. Miller, Tiya Sircar, Di Quon, Zachary Spicer, John Legend, José Ramón Rosario, Souleymane Sy Savane, Breanne Racano, Andy Samberg, Cedric the Entertainer, Tama Filianga, Bill Nunn (a.z.), Suraj Partha, De'Adre Aziza, Cady Huffman, Nina Arianda, Father John Misty, Busta Rhymes, Stephen Wallem, Noah Emmerich, Colin Salmon, Doug Trapp, Lynn Shelton, Condola Rashad, Lynn Cohen, Doris McCarthy, Joseph Adams, Angela Bassett, Kym Whitley, Beck Bennett, Raven-Symoné, Asia Kate Dillon, Ryan Buggle, Eden Duncan-Smith, Cody Lindquist, Danielle Davenport, Leonard Ouzts, Aparna Nancherla, K.K. Glick, Katlyn Carlson, Jamar Greene, Gerrard Lobo

Když si hlavouni Netflixu na tvůrčí debatě s Azizem Ansarim ohledně Master of None vizualizovali typický příklad cílového diváka, viděli mě uvelebeného na gauči s velmi potutelným úsměvem. Ve své podstatě je mi až nepříjemné, jak přesně mě „úryvky“ ze života cca třicetiletého Newyorčana trefily na solar. Je to takové to, že bez zaváhání tomu dávám plnou palbu, ale nevím, jestli bych to někomu doporučil. Najdi si k tomu cestu sám.(22.6.2017)

Ansari z velké části upravuje materiál ze svých stand-upových vystoupení do formátu tv seriálu. Přičemž problém není jen v recyklaci materiálu, ale také v tom, že to, co dobře funguje jako vyprávěná historka, nefunguje vždy dobře jako hraná scéna. Na druhou stranu ale dokáže přijít s něčím novým a vybroušeným jako je 9. epizoda "Mornings", omezená jen na prostor jednoho bytu, která zhustí vývoj ústředního vztahu do 30 minut.(15.11.2015)

• fredisek

Nejvtipnější momenty zaříznuté v tom nejlepším. Master of None není komedie, je to kontemplace nad životem třicátníků, kterou občas proběhne nějaký vtip, ale zpravidla nefunguje, protože není dovedený do konce. Je to možná ne tak prvoplánový pohled na život singlů jako Bridget Jones, ale člověk má pocit, že se od jejích dob stala z komedie tragédie a řešit hlavně sebe je vlastně utrpení. Absence příběhové linky mě nenutí podívat se na další díly a neustálé očekávání toho, kdy se konečně začnu smát, je vlastně únavné...(20.1.2016)

• geimz

Veľmi som sa snažil nájsť niečo na tomto seriáli, čo by opodstatnilo ten veľký ohlas, no po štyroch dieloch to musím vzdať. Master of None je nevtipný, ťažkopádny seriál, ktorý niektoré svoje témy zvláda, no väčšinou sú pomerne nedotiahnuté a neúderné. Naviac je plný strašných, ale naozaj strašných hercov. 50%(10.2.2016)

Jak se žije single mileniálům v dnešním New Yorku, aneb Pěkně blbě rozvedené do dvou desetidílných sérií. Master of None je seriál hravý, formálně neustále překvapující, který navzdory řadě velmi odbočkových epizod velmi dobře drží pohromadě. Dokáže vyprávět jasně nadefinovaný příběh ústředního hrdiny a přitom vypovídat o spoustě zdánlivě vedlejších, ale pro jeho život často definujících věcech. Druhá série startující skvostnou parafrází De Sicových Zlodějů kol výrazně převyšuje tu první, kazí ji pouze to, že po ní nebude následovat trojka, protože tady by to doťuknutí bylo potřeba jako sůl. Působí to stejně, jako když hlavní hrdina v Itálii vykřikuje "Allora!", aniž by za tím cokoliv dodal - nekompletně. 1. série 80 %, 2. série 90 %(19.9.2018)