poster

Mistr amatér (TV seriál)

 • USA

  Master of None

Komedie

USA, 2015–2017, 10 h 22 min (Minutáž: 22–58 min)

Hrají:

Aziz Ansari, Eric Wareheim, Noël Wells, Lena Waithe, H. Jon Benjamin, Kelvin Yu, Alessandra Mastronardi, Shoukath Ansari, Fatima Ansari, Bobby Cannavale, Todd Barry, Riccardo Scamarcio, Danielle Brooks, Ilfenesh Hadera, Claire Danes, Ravi Patel, Brett Azar, Samantha Cope, Lane Kwederis, Susan Blackwell, Mahadeo Shivraj, Ian Kahn, Adrienne Lovette, Charlie Romanelli, John Reynolds, Frank Harts, Grace Rex, Annie Chang, Kelly Aaron, Maria Dizzia, David Krumholtz, Alexia Rasmussen, Clare-Hope Ashitey, Matt Patresi, Paolo Sassanelli, Ciara Renée, Barak Hardley, Lauren A. Miller, Tiya Sircar, Di Quon, Zachary Spicer, John Legend, José Ramón Rosario, Souleymane Sy Savane, Breanne Racano, Andy Samberg, Cedric the Entertainer, Tama Filianga, Bill Nunn (a.z.), Suraj Partha, De'Adre Aziza, Cady Huffman, Nina Arianda, Father John Misty, Busta Rhymes, Stephen Wallem, Noah Emmerich, Colin Salmon, Doug Trapp, Lynn Shelton, Condola Rashad, Lynn Cohen, Doris McCarthy, Joseph Adams, Angela Bassett, Kym Whitley, Beck Bennett, Raven-Symoné, Asia Kate Dillon, Ryan Buggle, Eden Duncan-Smith, Cody Lindquist, Danielle Davenport, Leonard Ouzts, Aparna Nancherla, K.K. Glick, Katlyn Carlson, Jamar Greene, Gerrard Lobo, Michael Tow, Amy Chang, Mirirai Sithole, Mona Sishodia, Benjamin Thys, Tom Galantich
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (30)

 • Matty
  ****

  Seriál, v němž rasové, etnické nebo genderové předsudky nepředstavují ústřední téma, nýbrž přirozenou součást životů postav zastupujících různé minority. Master of None je primárně seriál o životě nerozhodných velkoměstských mileniálů, kteří před sebou mají příliš mnoho možností, jak si zpříjemnit život a úskalích moderního randění, teprve sekundárně svědectvím o životě lidí, kteří jinak zůstávají ignorováni nebo nepochopeni. Od svého protagonisty si drží větší odstup než seriály jako Girls nebo Louie a více zohledňuje společenských a kulturní kontext. Zároveň jde o seriál vyznačující se větší formální hravostí a vizuální elegancí, zvlášť ve druhé sérii. Velice velkorysý přístup k postavám si v rozbíhavější druhé desítce epizod si na druhou stranu vybírá daň v podobě ledabylé charakterizace Francesky, odpovídající archetypu manic pixie dream girl. Vinou toho nejsou moc přesvědčivé ani epizody založené výhradně na sbližování ústředního páru, např. ta předposlední, hodinová, která by zřejmě měla připomenout Antonioniho studie odcizení, ale oproti zbytku seriálu působí prázdně, falešně a křečovitě. Výhodou Master of None nicméně je, že každá z epizod zpracovává z různých názorových pozic určité téma a funguje jako samostatný krátký film. Jednotlivé díly jsou tak velmi různorodé a neustále něčím překvapují, byť ne vždy v pozitivním slova smyslu (více tady). 80%(23.7.2017)

 • Davies182
  ***

  PILOT: Nikoliv být či nebýt, nýbrž mít či nemít... děti! Dev vám to vysvětlí, jenom je občas sám dost opovážlivě na vážkách. Netflixovská studie staromládeneckého života na pokraji krize toho středního.(10.11.2015)

 • dO_od
  ****

  // 1. řada - Tohle je ten binge-watch, který jste hledali. První dvě epizody tomu lehce kolísá tempo a pořad/show se jakoby hledá, pak si to ale sedne, Aziz Ansari konečně začne hláškovat a rozjede se mix zápletek se situačními scénkami, které místy atmosférou připomínají 500 Dní se Summer a jindy zase ty lepší sketche od SNL. Je to zvláštní počin, nicméně hrozně upřímný, vtipný, milý a na tak krátkou stopáž (10x20) překvapivě filmově natočený. Feel-good seriál loňského roku, ke kterému se asi většina lidí dopracuje až letos. Nicméně odklad se silně nedoporučuje ;) 8/10 // 2. řada - Upgrade všeho, co bylo skvělé na první sérii. Plus ultra cute Alessandra Mastronardi, do které se zamilujete rychleji, než stihnete říct allora! 9/10(19.1.2016)

 • Bachy
  ***

  Na trase k něčemu hlubšímu a cestou poměrně příjemně přirozené. Jenže pořád jen na cestě. Tedy alespoň v první řadě. Záleží, jestli tu cestu hodlám já absolvovat dál.(29.10.2017)

 • Sawy
  ****

  Jak se žije single mileniálům v dnešním New Yorku, aneb Pěkně blbě rozvedené do dvou desetidílných sérií. Master of None je seriál hravý, formálně neustále překvapující, který navzdory řadě velmi odbočkových epizod velmi dobře drží pohromadě. Dokáže vyprávět jasně nadefinovaný příběh ústředního hrdiny a přitom vypovídat o spoustě zdánlivě vedlejších, ale pro jeho život často definujících věcech. Druhá série startující skvostnou parafrází De Sicových Zlodějů kol výrazně převyšuje tu první, kazí ji pouze to, že po ní nebude následovat trojka, protože tady by to doťuknutí bylo potřeba jako sůl. Působí to stejně, jako když hlavní hrdina v Itálii vykřikuje "Allora!", aniž by za tím cokoliv dodal - nekompletně. 1. série 80 %, 2. série 90 %(19.9.2018)

 • dr.Orlok
  ****

  Ansari z velké části upravuje materiál ze svých stand-upových vystoupení do formátu tv seriálu. Přičemž problém není jen v recyklaci materiálu, ale také v tom, že to, co dobře funguje jako vyprávěná historka, nefunguje vždy dobře jako hraná scéna. Na druhou stranu ale dokáže přijít s něčím novým a vybroušeným jako je 9. epizoda "Mornings", omezená jen na prostor jednoho bytu, která zhustí vývoj ústředního vztahu do 30 minut.(15.11.2015)

 • flyboyeda
  ****

  Moc sympaticky konverzacni sitcom utahujici si z ne vzdy stejne sympatickych / stereotypnich a misty i docela bizarnim zpusobem ironickych temat. Pomerne duvtipne napsany scenar. Inteligentni zabava od talentovaneho komika, jemuz jeho show moc preju.(7.12.2015)

 • Huntelaar
  *****

  Když si hlavouni Netflixu na tvůrčí debatě s Azizem Ansarim ohledně Master of None vizualizovali typický příklad cílového diváka, viděli mě uvelebeného na gauči s velmi potutelným úsměvem. Ve své podstatě je mi až nepříjemné, jak přesně mě „úryvky“ ze života cca třicetiletého Newyorčana trefily na solar. Je to takové to, že bez zaváhání tomu dávám plnou palbu, ale nevím, jestli bych to někomu doporučil. Najdi si k tomu cestu sám.(22.6.2017)

 • Agoran
  **

  Podobně slabé jako Unbreakable Kimmy Schmidt. Je vidět, že diváci mají dvojí metr a na Netflixu dávají šanci seriálům, kterých by si v klasické televizi nikdy nevšimli.(19.2.2016)

 • Philcze
  *****

  1. sezóna - 90%, 2. sezóna - 80%(12.11.2015)

 • Pajky3
  ****

  1. série Předtím než jsem se pustil do seriálu, kterému vládne Aziz Ansari, tak jsem si udolal i knížku Modern Romance, kterou Aziz zpravoval ve spolupráci s odborníky na vztahy. A jeho podání audioknihy je brilantní. A proč jsem tím začal? Protože je jasně vidět vliv této knížky na seriál, který nabízí hlavně zamyšlení nad vztahy. Od hledání té pravé k ujišťování, že je to ta pravá. A když se cestou navíc pobavíte osobitým humorem, který Aziz nabízí, tak jedině dobře. Je to zvláštní seriál, který dokáže být vtipný, vážný, upřímný i milý. Určitě to však není zábava pro davy lidí. 2. série Na druhou sérii Master of None jsem se těšil a Aziz Ansari mě nezklamal. Příběh začíná v malebném italském městečku, kde se Dev seznámí s Francescou, krásnou, ale zadanou. A pak sledujeme, jak se příběh vyvíjí. Bavilo mě to, protože celý příběh Master of None je takový milý a ze života.(3.6.2016)

 • Splasher
  ***

  Tu píseň mám docela rád (Master of None), i když jsem ji poprvé slyšel až v roce 2011 jako sample v Párty Ábela "The Weeknd" Tesfaye. Docela rád mám i Noël Wells, kterou jsem zaregistroval díky jejím parodiím na Joannu Newsom a Zooey Deschanel (ještě před SNL). Naopak příliš nemusím Azize (P & R ani stand-upy). ___ Předpokládám, že obsazení "neherců" bylo záměrné, ale stejně. Pokud vás (Azize a Noël) svým "hereckým výkonem" zastíní Eric Warenheim, je tu něco špatně.(29.11.2015)

 • P1tr
  *****

  Unikátní komediální seriál, který vedle kvalitního humoru nabízí tradiční vztahový prvek, jen zpracovaný netradičním způsobem. Master of None se totiž láskou a jejím průběhem zabývá velmi pozvolně a detailně a čerpá zkušenosti z reálného života, díky čemuž nastálé situace nepůsobí uměle, jako scénáristický kalkul ale naopak jako upřímné momenty ze života, které se mohou stát každému. Struktura vyprávění a jeho vizuální prezentace jsou na špici a obzvláště ve druhé sérii se dočkáme mnoha nádherných záběrů, které si nezadají s filmovou produkcí a seriál se tak pocitově často blíží těm nejlepším nezávislým filmovým vztahovkám. Ať už máte rádi Azize Ansariho či ne, dejte Master of None šanci, neboť jeho kvality jsou univerzální a zaujmou každého.(23.3.2018)

 • M.i.k.e
  ****

  Aziz Ansari byl pro mě velkou neznámou,takže jsem úplně nevěděl co čekat...hodně mě tak překvapilo jak příjemnou a zábavnou podívanou Master Of None nabízí.Není to sitcomovsky vtipná podívaná,která by vyvolávala salvy smíchu,ale spíš taková ta konstantně příjemná věc,vyvolávající permanentní spokojený úsměv.Každý díl je trochu jiný,takže tu opravdu vtipné epizody střídají ty,který by chtěli vyvolat zamyšlení či nostalgii a velmi často k tomu využívají až Allenovskou poetiku.Trochu mi zprvu vadilo to jak se tady řeší rasová otázka,potažmo politická korektnost,ale nakonec jsem to vzal tak,že jde o běžnou součást života podobných lidí a musí se s ní potýkat aniž by chtěli...první série lepší - vtipnější,druhá naopak uhlazenější,elegantnější,na oko pohlednější...80%(13.3.2019)

 • lukasch
  ****

  Bavilo, hodně. Ale sedlo si to až po druhém díle. Multikulti odpůrci by z Master of None dostali infarkt. Snad ta uměle vytvořená #metoo aféra kolem Ansariho nepohřbí jeho kariéru a Netflix mu dovolí natočit další řadu.(6.2.2018)

 • fredisek
  **

  Nejvtipnější momenty zaříznuté v tom nejlepším. Master of None není komedie, je to kontemplace nad životem třicátníků, kterou občas proběhne nějaký vtip, ale zpravidla nefunguje, protože není dovedený do konce. Je to možná ne tak prvoplánový pohled na život singlů jako Bridget Jones, ale člověk má pocit, že se od jejích dob stala z komedie tragédie a řešit hlavně sebe je vlastně utrpení. Absence příběhové linky mě nenutí podívat se na další díly a neustálé očekávání toho, kdy se konečně začnu smát, je vlastně únavné...(20.1.2016)

 • geimz
  **

  Veľmi som sa snažil nájsť niečo na tomto seriáli, čo by opodstatnilo ten veľký ohlas, no po štyroch dieloch to musím vzdať. Master of None je nevtipný, ťažkopádny seriál, ktorý niektoré svoje témy zvláda, no väčšinou sú pomerne nedotiahnuté a neúderné. Naviac je plný strašných, ale naozaj strašných hercov. 50%(10.2.2016)

 • santiamén
  ****

  1. série ****(20.4.2017)

 • sedlo03
  ****

  Příjemné překvapení, o tom žádná a Ansari si to dává velmi slušně. První polovina série byla geniální, jenže .. nějak příliš brzo to přešlo do šedi. Dle mého názoru soustředění na vztah hlavního protagonisty s Rachel nebyl příliš šťastný krok. That being said, žádný díl nebyl špatný, pouze série nedokázala udržet velmi vysokou laťku.(25.1.2016)

 • Raziel_cz
  ***

  Slabý odvar Louieho s Tomem Haverfordem z Parks and Recreation a jeho kamarády, co neumí moc dobře hrát. Nahoru to táhnou poslední dvě epizody, jinak neurazí, nenadchne. Pro zábavnějšího Ansariho doporučuju Buried Alive.(23.1.2016)

<< předchozí 1 2