A Very Murray Christmas

Komedie / Hudební

USA, 2015, 56 min

Bez Billa Murraye by tenhle vánoční úlet asi nefungoval, ale on je taková osobnost, že to funguje více než dobře a camea známých celebrit ho hezky doplňují. Nikdo tam hlavně není tak dlouho, aby ukradl Billovi prostor a je to poměrně zábavné, svižné s naprosto nádhernou atmosféru. Kvůli tomu bych nedoporučoval se dívat mimo Vánoce, protože vám atmosféra nesedne. Písničky jsou také krása a i ta Miley mě velmi potěšila.(5.12.2015)

• Dzonysek

Čekal jsem mnohem víc - s takovým potenciálem, co má Bill Murray. Ten to vlastně jediný zachraňuje. Má to sice pár vtipných momentů, jako vystoupení Clooneyho nebo Miley Cyrus v kostýmu Santa Clause, ale jinak by mě nebavilo koukat na to ani v době vánočních svátků ve stavu otupění z kombinace řízku, bramborového salátu a vanilkových rohlíčků.(25.10.2017)

Myslím, že Bill Murray měl za sebou na Oscarech léta páně 2004 nejlepší herecký výkon roku (Ztraceno v překladu). Na bravurně převyprávěném příběhu smutného klauna má lví podíl i Sofia Coppola, která si nyní spolupráci s Murraym znovu zopakovala. Výsledkem je poměrně příjemné vánoční setkání, které ovšem pro jednou bohatě stačilo. Dialogy totiž umí tahle trojice „scénáristů“ určitě líp.(12.4.2016)

Bill motherfuckin' Murray by mal s jeho hlasivkovymi predispoziciami maximalne tak recitovat a az do polovice minutaze som sa bal, ze to cele bude komorny kamaratsky projekt s falosnymi tonmi. Nastastie potom sa z The Carlyle presunie dej na nadherny vianocny stage a naberie to spad. A takto to malo vyzerat hned od zaciatku. Sofia podla vsetkeho nechala Billa aj trochu improvizovat a je tak z toho miestami citit akasi "nedopovedanost," ale cert to ber, Shaffer, camea z SNL a Phoenix to vynahradili, dokonca aj Cyrus nechala svoj stetkovsky image doma v supliku. Ja som vsak uz od prveho traileru ocakaval skor show a la Rat Pack, coho sa mi dostalo maximalne tak za tretinku (tragicky nevyuzity Clooneyho prirodzeny sinatrovsky sarm), tak snad to o rok bude lepsie. Netflix udajne uz rata aj s druhym rocnikom.(5.12.2015)

Bez Billa Murraya by to bolo omnoho horšie. No on tomu dodáva správny spád a cameá osobností sú veľmi dobré. Najviac ma dostalo, ako Miley Cyrus spievala Silent night, čo som nečakal, že tak dobre dopadne. Avšak musím podotknúť, že ak sledujete tento film mimo Vianoc, tak to nebude pre vás až tak dobré a nenabudí to vo vás vianočnú atmosféru. Ja to avšak sledujem 7 dní pred štedrým dňom, takže to na mňa funguje. Sofia Coppola ma dostala!(17.12.2017)

• - Na filmu pracovalo několik příbuzných režisérky Sofiy Coppoly. Zahrál si tu její bratranec Jason Schwartzman a její manžel Thomas Mars, frontman skupiny The Phoenix. O produkci se postaral její bratr Roman Coppola. (hansel97)

• - Ve filmu se objevila kapela The Phoenix, její členové hráli kuchaře. (hansel97)