A Very Murray Christmas

Komedie / Hudební

USA, 2015, 56 min

• xxmartinxx

Možná je to jen vánoční nic na jedno spláchnutí, ale jak je pod tím podepsaná Coppola a hraje v tom Murray, tak bych čekal životnost aspoň do toho března. I když pochybuju, že tohle se hýbalo v den premiéry. Unylé, ospalé, a to vše i tehdy, kdy by nemělo. Navíc Murray už začíná trochu čpět čtvrtníčkovským odérem "prodávám, jak se neprodávám", z čehož bolí u srdce.(19.3.2017)

• Dzonysek

Čekal jsem mnohem víc - s takovým potenciálem, co má Bill Murray. Ten to vlastně jediný zachraňuje. Má to sice pár vtipných momentů, jako vystoupení Clooneyho nebo Miley Cyrus v kostýmu Santa Clause, ale jinak by mě nebavilo koukat na to ani v době vánočních svátků ve stavu otupění z kombinace řízku, bramborového salátu a vanilkových rohlíčků.(25.10.2017)

Pomerne nenaplneny potencial, co si budem. Od Sofie ja uz nic velkeho necekam, ale preci jen se ve spolupraci s Billem mohlo urodit vice nez jen slepenec vice ci mene zdarile interpretovanych vanocnich flaku. Bud to chtelo vice hvezd, nebo napadu, takhle jsme dostali unylost, jakou bych cekal od libovolneho networku, ne od Netflixu. Cely porad zkratka laviruje jako Billuv zpev - od prijemna az po svalovou krec.(8.12.2015)

Myslím, že Bill Murray měl za sebou na Oscarech léta páně 2004 nejlepší herecký výkon roku (Ztraceno v překladu). Na bravurně převyprávěném příběhu smutného klauna má lví podíl i Sofia Coppola, která si nyní spolupráci s Murraym znovu zopakovala. Výsledkem je poměrně příjemné vánoční setkání, které ovšem pro jednou bohatě stačilo. Dialogy totiž umí tahle trojice „scénáristů“ určitě líp.(12.4.2016)

Bill Murray je jako vždy ohromně charizmatický a sympatický a je fajn, že se stavila i spousta dalších známých tváří, ale co na tom, když vystupují v nevýrazném Vánočním speciálu, jehož záměr a důvod vzniku mi naprosto unikají. Díky kvalitním hercům je několik momentů ucházejících, ale jakékoliv kvality plynou jen a pouze z hereckých výkonů, které z chabého obsahu těží maximum a posouvají ho do průměru. Pokud nemáte co dělat a potřebujete zabít čas, klidně si A Very Murray Christmas pusťte, ale pokud máte na výběr, dejte přednost raději něčemu výraznějšímu.(22.3.2018)

• - Na filmu pracovalo několik příbuzných režisérky Sofiy Coppoly. Zahrál si tu její bratranec Jason Schwartzman a její manžel Thomas Mars, frontman skupiny The Phoenix. O produkci se postaral její bratr Roman Coppola. (hansel97)

• - Ve filmu se objevila kapela The Phoenix, její členové hráli kuchaře. (hansel97)