A Very Murray Christmas

Komedie / Hudební

USA, 2015, 56 min

• Rimland

Jak moc jsem se na to těšil, tak moc jsem zklamán. Murray (kterého mám jinak rád) umí spoustu věcí, ale zpěv mezi ně (už) nepatří. Což je u speciálu postaveném z 99 % na přebékávání vánočních klasik více než problém. Čekal jsem pohodovou "feel good" vánoční oddechovku se sympatickým obsazením a atmosférou, která by mi vykouzlila na ksichtě spokojený úsměv. K tomu bych ale asi potřeboval speciál z let padesátých, se Sinatrou, Martinem, Davisem, Crosbym, Fitzgeraldovou apod. Místo toho se mi dostalo špatně napsané, špatně natočené, špatně "zahrané" a (povětšinou) špatně zazpívané podívané, u které jsem se akorát znechuceně křenil. Jediné, co to jakžtakž drželo nad vodou (vedle toho fórku na adresu Památkářů), byla snová sekvence na pódiu (Miley Cyrus i přes svou štětkoidní vizáž přece jen zpívat umí), ve které se (konečně) objeví Clooney, který přinese na scénu trochu šmrncu a šarmu. Jenomže je tu využitý asi jako v reklamě na Nespresso, takže zdaleka nemá možnost s celkovým výsledkem cokoli udělat. Škoda. Snad příště...(7.12.2015)

Bill motherfuckin' Murray by mal s jeho hlasivkovymi predispoziciami maximalne tak recitovat a az do polovice minutaze som sa bal, ze to cele bude komorny kamaratsky projekt s falosnymi tonmi. Nastastie potom sa z The Carlyle presunie dej na nadherny vianocny stage a naberie to spad. A takto to malo vyzerat hned od zaciatku. Sofia podla vsetkeho nechala Billa aj trochu improvizovat a je tak z toho miestami citit akasi "nedopovedanost," ale cert to ber, Shaffer, camea z SNL a Phoenix to vynahradili, dokonca aj Cyrus nechala svoj stetkovsky image doma v supliku. Ja som vsak uz od prveho traileru ocakaval skor show a la Rat Pack, coho sa mi dostalo maximalne tak za tretinku (tragicky nevyuzity Clooneyho prirodzeny sinatrovsky sarm), tak snad to o rok bude lepsie. Netflix udajne uz rata aj s druhym rocnikom.(5.12.2015)

• Streeper

Tohle pro mě bylo velké zklamání. Čekala jsem pořádnou zábavu, u které se zasměju a sem tam nějaká vánoční písnička, aby mi připomnělo, že se vlastně blíží Vánoce, tohle bylo úplně mimo. Nejvíce se mi líbila scéna s Miley Cyrus a Georgem Clooneym, bohužel jsou tam oba jen chviličku. Nejhorší vystoupení za mě měla Maya Rudolph, i když to říkám nerada, protože jí mám docela ráda, tak Maya zpívat neumí, strašně to tahalo za uši a bylo to falešné. Za mě vážně velké vánoční zklamání.(13.12.2020)

• Dzonysek

Čekal jsem mnohem víc - s takovým potenciálem, co má Bill Murray. Ten to vlastně jediný zachraňuje. Má to sice pár vtipných momentů, jako vystoupení Clooneyho nebo Miley Cyrus v kostýmu Santa Clause, ale jinak by mě nebavilo koukat na to ani v době vánočních svátků ve stavu otupění z kombinace řízku, bramborového salátu a vanilkových rohlíčků.(25.10.2017)

Bez Billa Murraye by tenhle vánoční úlet asi nefungoval, ale on je taková osobnost, že to funguje více než dobře a camea známých celebrit ho hezky doplňují. Nikdo tam hlavně není tak dlouho, aby ukradl Billovi prostor a je to poměrně zábavné, svižné s naprosto nádhernou atmosféru. Kvůli tomu bych nedoporučoval se dívat mimo Vánoce, protože vám atmosféra nesedne. Písničky jsou také krása a i ta Miley mě velmi potěšila.(5.12.2015)

• - Na filmu pracovalo několik příbuzných režisérky Sofiy Coppoly. Zahrál si tu její bratranec Jason Schwartzman a její manžel Thomas Mars, frontman skupiny The Phoenix. O produkci se postaral její bratr Roman Coppola. (hansel97)

• - Ve filmu se objevila kapela The Phoenix, její členové hráli kuchaře. (hansel97)