honajz

Strašná chujovina. To je neskutečně blbé, nelogické, až je to směšné. Zvlášť ta potvora, co nejdřív vypadá jako kostlivec s blýskacíma modrýma očima, aby se pak změnil na vetřelce (fakt) a přitom bojoval slušné kung-fu. Nebo mě pobavilo, jak je honí chodbami jeskyně rakev. Nebo ti buddhističtí mniši, kteří bojují jak sviň na té soše Buddhy, a nakonec je stačí pěkně poprosit. Jinak si to servítky nebere, krev a vnitřnosti tu tečou proudem, drtí se za tu za živa malé děti lisem na krev, ale stejně to celé působí lacině a komicky, jako parodie, a snad to jako parodie i myšlené bylo, když hlavním kung-fu hrdinou a dobrodruhem tu není Yun-Fat Chow, kvůli kterému jsem na to koukal, ale nějaký prďola s brýličkami, které se mu záhadně při žádném boji ani trochu nerozbijí. Pak je tu ještě neskutečně otravná novinářka, milionářská dcerka (u které mě pobavilo, když řekla, že ji přece nesváže). Ale na parodii mi to chvílemi přišlo zbytečně nechutné, ale hlavně bez jakéhokoliv náznaku, co to vlastně paroduje. Plus se nám dostane moudra nakonec (nezáleží na vnější, ale vnitřní kráse). ()

Lacike

Dobrodruzny film trochu v style Indiana Jonesa, ale v R-kovom prevedeni, takze sa dockame aj dost hnusnych gore scen a nahotiniek. Bohuzial film ma taku kratku stopaz a rychle tempo, ze okrem akcnych scen sa nestihne poriadne venovat postavam a vlastne ani zapletke. Takze sice ani na chvilu nenudi, ale ani poriadne nenadchne. Cely film je vlastne jeden velky flashback vdaka comu hned vieme, ze vsetko dobre dopadlo. Hlavnym hrdinom je Doktor Yeun (Chin Siu Ho), ktoreho nam najprv predstavia v uvodnej akcnej scene a potom hned nasleduje hlavna zaletka o tom, ze sa musi vratit do Thajska, kde ho pred rokom preklial nejaky saman, inak do troch dni zomrie. No tak sa tam vrati a behom par akcnych scen splni vsetko, aby sa zachranil. Pomaha mu pri tom Dick Wei (netradicne v kladnej a druhej hlavnej ulohe) ako miestny bojovnik. A par krat sa tam mihne Chow Yun-fat ako legendarny Wisely, aby s raketometom roztrielal nejaku tu obludu. Vo filme sa objavi viacero dalsich hviezd, ale vsetko to su len kratke vystupy. Akcne sceny su taky slusny standard. Najviac ma bavili bitky, ale su dost kratke. Najmenej mi sadli zbytocne gore sceny. Cely film ja taky divny dobrodruzno-fantasy mismas, ktory sa raz da prezit, ale znova si to uz najskôr nepustim. 5/10. ()

evilmind

Seventh Curse představuje takovou esenci všeho zábavného, co se dá v hongkongských filmech obvykle nalézt - promyšlené kungfu, zběsilé střílečky, krvavé efekty, nadpozemskou romantiku i občasnou legraci. Nikoliv v uvedeném pořadí, nikoliv ve vyváženém poměru. Z množství fantaskních bych určitě vypíchl Little Ghost, potvoru vznikající kouzlem, při kterém je v lisu na děti podrcena co tři roky rovná stovka malých thajských nezvedenců. Vzniklý produkt, schovávající se pod pláštěm sesilatele kouzla, připomíná něco mezi žížalou Julií Dády Patrasové a oživlým nemluvnětem z Necro Files. A takových věcí je tu plno... ()

corpsy

Pár mesiacov ( október vs január ) pred legendárnou LEGENDOU O ZLATEJ PERLE sa, hlavne pre ázijské obecenstvo známy, Wisely ukázal prvýkrát na plátne v podobe charizmatického Chow Yun-fata. V prvom rade, a to nechcem spoilerovať a ani nikomu skaziť zážitok, musím oznámiť, že pán Fat sa vo filme ukáže iba na zlomok toho, čo Samuel Hui vo vyššie spomínanom trháku. A o kom to vlastne je? No vlastne to nieje o nikom, skôr o čom. Je to o dobrodružstve, ktoré ponúka toľko krvavých a násilných scén, až som nevedel, či naozaj sledujem fantasy dobrodružstvo a nie splatter horor. Za to body. Ináč konvenčná hongkongská nuda, ktorá PERLE nesiaha ani po kotníky. ()

TERRORDROME

Hongkongský guláš kombinujúci všetko možné do veľkej hyperaktívnej splácaniny plnej prestreliek, bitiek, krvi, príšer, ceckov a vôbec čohokoľvek čo je možné narvať do 80-tich minút tak, aby to ešte dávalo nejaký zmysel. Hrdinom je čínska verzia Indiana Jonesa, akýsi kung-fu doktor ktorý hneď nazačiatku oslobodzuje rukojemníkov a potom sa musí zbaviť kliatby spôsobujúcej explozívne kŕčové žily. Jej pôvodcom je čarodejník nejakej thajskej sekty uctievajúcej upírskeho kostlivca meniaceho sa na okrídleného votrelca. Tento šaman používa ako zbraň príručnú príšerku, čosi ako zmutované embryo s veľkým zubatým úsmevom. takže sa to všetko melie, strieľa, kaskadéri lietajú ako špinavé prádlo, k tomu nejaké zábavné gore efekty typu kostlivec žerúci ľudské mäso a občas vojde do obrazu aj Yun-fat Chow s fajočkou a bazukou. Hej, bola to sranda. ()

inutihar

Toto jsem si užil. Asijsky šílený, absurdně přepálený mix akčního filmu, hororu a komedie v neuvěřitelně krvavém provedení a s neuvěřitelně old-school triky. Film, kde se drtí děti v kameném lisu a zároveň dělají vtípky o délce pohlavního styku. ()

HKstars

Wisely je zpátky, ale tentokrát v podání Chow Yun-Fata a ne v hlavní roli. Vlastně by se jeho part dal označit za cameo, protože Fat se objeví před kamerou tak šest minut čistého času (rok 1986 mu nachystal jiné povinnosti). Nejvíc prostoru je tak věnováno Chin Siu-Hoovi alias Dr. Yuenovi. Ten právě úspěšně zlikvidoval teroristy v jedné budově (tady měl pro změnu cameo Yasuaki Kurata ;), protože kromě doktořiny je hodně akční (Wisely je jeho mentor, od něj se naučil mnoha zlozvykům). Ještě to neví, ale visí nad ním Damoklův meč. Před rokem na výpravě v Thajsku, kde Yuen spolu s několika kolegy hledal lék na AIDS, pozlobil místní klan, když měl jisté výhrady proti obětování dívek (konkrétně jedné dívky a nemusím rozvádět, že byla půvabná). Zaplatil za to vysokou cenu - jeho kolegové byli pobiti (obzvlášť krutý osud potkal jeho nadřízeného, ale ten herec hrál záporáka v první Božské relikvii, takže... zasloužil si to ;) a on postižen krvavou kletbou. Režisér zjevně nemá své hrdiny rád, Yuen si zasloužil utéct, protože zvládnul porazit praotce kmene - kostlivecké kung-fu dokazuje, že ti kdož o sobě prohlašují, že viděli úplně všechno, jsou úplně vedle. Takže Yuen za odměnu obdržel krvavou kletbu. Ona dívka ho sice za odměnu vyléčila, ale účinek jejího kouzla je pouze dočasný. Po roce se kletba znovu ozývá a Yuen zjišťuje, že má sedm fází (americký alternativní název zní Seventh Curse). Při každé Yuenovi odněkud na těle vystříkne proud krve (velice efektní). Posedmé z něj vyteče všechna krev naráz. Naštěstí ho kontaktuje vesničan Huh Lung (Dick Wei), kterého vyslala ona dívka, co Yuenovi tehdy zachránila život (a nebylo to zadarmo, jak se dozvíte). Jedinou šancí jak zlomit kletbu je najít posvátná semena a to nebude snadné - Yuen se musí bránit nájezdům přívrženců klanu (objevují se doslova odnikud, což občas působí hodně komicky), ale i neuvěřitelně otravné neteři Wiselyho, reportérce Tsai-Hung (výtečná Maggie Cheung, přehrávající všechny v dohledu). Je zajímavé, že filmy Ngai Kam Lama (Peacock King, Saga of the Phoenix) mi vždycky přišly jako nízkorozpočtové fantasy blázniviny. Story of Ricky je výjimka, hlavně proto, že Lam se musel držet comicsové předlohy a podobně tomu bylo i u Dr. Yuen and Wisely. Po obrovském úspěchu Legendy o zlaté perle Lamovi do projektu naběhly velké hvězdy (obrovské množství se jich mihne v mikroskopických rolích - Yuen Chor, Wong Jing, Nina Li, Joyce Godenzi, k nepoznání oholený Elvis Tsui jako hlavní čaroděj sekty) a on se musel sakra snažit, aby nic nezkazil. Rozhodně se to vyplatilo - Chin Siu-Ho úspěšně převzal štafetu jako nástupce Wiselyho a Dick Wei je mu zručným pomocníkem. Je trochu škoda, že akční scény jsou krátké a nenadálé, ale Lam to vynahrazuje divákovi brutalitou (pasti v džungli, žraní lidí, trhání končetin...) a úchylností. Ve chvíli, kdy se o slovo přihláší nadpřirozené síly, bezpečně poznáte jeho rukopis. Poskakující animatronická kostra, masožravý zmutovaný kojenec, postavy, kterým z břicha lezou červi a další pochutiny jistě potěší příznivce hororového žánru. Nechybělo moc a Ngai Kam Lam by z dalšího Wiselyho udělal řež plnou maniakálních loutek s nekalými úmysly, díky hercům však mají postavy z masa a kostí pořád ještě větší slovo. Už jsem zmínil Maggie Cheung, která je zdrojem většiny gagů ve filmu a opravdu jí to jde, ale ani Chin Siu-Ho není k zahození a řekněte, kdo by odolal Chow Yun-Fatovi s bazukou? Štěstí, že to takhle dopadlo a jeden z Lamových první filmů se relativně vyvedl. Je tu všechno, co byste mohli od hongkongské indianajonesoviny čekat a možná i něco navíc (až to "něco" uvidíte, tak pochopíte ;). Možná bych si měl ještě sehnat Lamův film Cat z roku 1992, kde Wiselyho ztvárnil Waise Lee (ano, to už zní hodně ironicky), jen abych se přesvědčil, zda Lamovy filmy opravdu kvalitativně driblují podle nějakého vzorce (protože Peacockové jsou fakt peklo). Takže se nenechte strašit a vytěsněte své obvyklé hnidopišství na kraj sedačky. V tomhle filmu pro něj není místo - Lam si jede podle vlastních měřítek a i když to většinou není úplně čistá prácička, má slušné předpoklady k tomu, aby vás smetla svým sebevědomím. Alespoň u mě to vyšlo, ale vzhledem k tomu, že Maggie to opravdu, ale opravdu sluší, je možné, že v tom byly i ne zcela objektivní okolnosti. 60% () (méně) (více)

macekjoe

Jako když Indiana Jones potká mimino z Eraserhead a Vetřelce. Moc nezávidím tomu týpkovi (kaskadérovi), na kterého vyšel "oblek" Vetřelce. Sranda i napětí byly, ale chtělo to více Chow Yun-fata. No, tak příště. ()