South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

• nascendi

Mal som menší komplex z toho, že som doteraz nevidel ani jeden diel tohto známeho seriálu. Po zhliadnutí filmu mám namiesto komplexu pocit trápnosti. Neprekážajú mi vulgarizmy (okrem iného aj preto, že je nemožné sa im vyhnúť), mám rád dobré vtipy, viem oceniť nové prístupy a nové riešenia. Napriek tomu nedokážem tomuto výtvoru dať ani jednu hviezdičku. Najmä nechápem pre koho a prečo to bolo nakrútené.(25.9.2009)

Seriálové díly South Parku se mi rozhodně líbí víc než tenhle celovečerní počin. Příběh nestačil zaujmout na celých 80 minut. U některých scén jsem se smál, ale většina písniček ( jejich texty )není moc zajímavá. A Tosim má určitě v něčem pravdu - to kurvování přestalo být po určité době zábavné a rozhodně to všehno není jen sotisfikovaná satira.(9.12.2004)

A mě to bavilo. Zatraceně hodně. Cartman je parchant jako vždycky, pan Garrison setře Wendy mou nejoblíbenější hláškou celýho filmu, Baldwinovi jsou vybombardovaní a Chef má operaci Lidský štít v prdeli. Nemluvě o tom, že když se KTERÁKOLI písnička z celýho filmu usadí v hlavě, prostě nejde ven. Áááá....už je tam zas. "Shut your fucking face, Uncle Fucka..."(15.7.2012)

Tohle je pro mne v současnosti už naprostá klasika. Film jsem v době své puberty miloval a pouštěl jsem si ho docela často. A ano, přiznávám, že tehdy mne zajímaly na tomhle filmu především sprosťárny. Nyní jsem už trochu odrostlejší a film jsem viděl po mnoha letech. A musím říci, že jsem měl pocit, jako bych film viděl nedávno. Známé melodie, známý děj, známé hlášky. Tenhle film si prostě s každou reprízou užívám. A pokud se něco změnilo od doby, kdy jsem film viděl naposled, tak je to snad jen to, že zatímco tehdy ještě Saddám Hussajn žil, nyní už je mrtvý, jinak se snad nic nezměnilo v mém náhledu na tento film nebo v jeho vnímání. Dějově je to docela dobře vymyšlené a tvůrci se drželi stejné koncepce jako v seriálu, navíc má v sobě děj i nějakou tu myšlenku a nějaké sdělení, takže se nejedná ani o zbytečné plýtvání filmovým materiálem, protože všechny války jsou jen nesmyslné zabíjení a jsou vyvolávány kvůli zdánlivým maličkostem, a to přestě tento film dává svým poněkud zvláštním způsobem najevo. Do toho je tu perfektní hudební vložka, všechny písničky jsou perfektní a snadno zapamatovatelné. Nechybí ani super hlášky a super vtípky. Prostě tohle považuji za jeden z nejkultovnějších a nejlepších animovaných filmů všech dob. Vždycky budu mít tenhle film velmi rád a vždycky si ho dostatečně užiju, protože sledovat tenhle film je opravdu luxusní zážitek. Navíc už je u mne dostatečně prověřen časem, a proto neváhám udělit pět hvězdiček.(3.11.2008)

South park je vinikajúcim seriálom s tím pravým štiplavo sarkasticky-politickým humorom v recesisticky jednoduchom grafickom šate. Pri ňom som s plným hodnotením neváhal. No ale čo naviac nám ponúkli v samotnom filme? Ten istý humor natiahnutý do dlhšej stopáže, ktorý by kludne mohol byť vtesnaný do jednej časti. A okrem toho nie všetky fórky sa vydarili, ale zase treba uznať je udržaný povinný štandard zo seriálu, ale nič viac. Otravovali najmä piesne teda až na jednu dve vínimky. 3,5*(24.2.2007)

• - Jména stanovy rodiny jsoui převzaty z rodiny Treye Parkera. (Karlos80)

• - Na obraze v Satanově ložnici je herec Skeet Ulrich. (Bachy)

• - Film obsahuje nejvíce sprostých slov, dokonce byl uveden i v Guinessově knize rekordů. Konkrétně je to 399 nadávek; z toho 146× slovo fuck, 79× shit a 66× bitch. (Philoun1)