South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

Starej dobrej South Park jak ho známe. Od první minuty vás zavalí sprostostí a úchylnýmí scénami, u kterých jsem se aspoň já náramě bavil a moje oblíbená čtveřice parchantlů Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman udávali tempo filmu a to bylo opravdu pekelný. Trey Parker a Matt Stone zase nezklamali a dokázali si poradit i s celovečerním filmem, samozřejmě že tenhle typ humoru neni pro každého, takže každej se u toho určitě bavit nebude, ale ten kdo ho má rád si tenhle film určitě vychutná.(2.4.2006)

Tak South Park jako film, udělat se to dá, docela i pěkně jak vidíme v tomto případě. Ale stejně to nemá na ty parádní krátké dvacetiminutovky, kde vám čtyři týpci dají sodu a jdete se dívat na další díl s úplně jiným dějem. Tendle film jako South Park, byl taky dobrej, ale prostě delší film, to prostě není ono s timdle. Sám sem zvyklej na mini seriálky, a taky se mi samozřejmě líbí víc. Proto taky tady dávám hvezdičky 4. A myslím si, že by to šlo udělat o mnohem lépe ještě, kdyby se chtělo. Možná bych dal i 3 hvězdy, ale kvůli chudákovi Kennymu, který už tisíckrát umřel, dám 4.(23.11.2010)

Tenhle brutálně originální, krvavě vtipný a vůbec orgasticky fantastický muzikál má snad jednu jedinou chybu - lidi, kterým nastavuje zrcadlo a ze kterých si báječně utahuje, odejou po pěti minutách, takže se vůbec nedozvědí, jací jsou to vlastně prasomrdi. Vivat boj prodi zaprděnému konzervatizmu. Vivat La Resistance!(7.12.2004)

Za prvé: skvělý muzikál. Za druhé: vůbec první Southpark, který jsem viděl, takže kulturní šok byl značný. Oproti seriálu, který má některé momenty více vyšperkované film dává příběhu jasný tvar a tak i jeho vulgárnost nepůsobí samoúčelně. Naopak, i přes tu vulgárnost je to zábava vesměs inteligentní. Ale uznávám, asi ne pro každého. Chce to nadhled, kurva drát!(15.4.2005)

Brutalita všech brutalit a kontrovérznost všech kontrovérzností. Když kdysi dávno běžel na NOVĚ seriál tak mě hodně dílů uniklo. A já tím pádem byl velmi málo mezi spolužáky zásoben sprostými slovy! Bylo mě asi 11 let a spolužáci se divili, že neznám sprostá slova. Zeptal jsem se jich tedy, kde že to berou. A oni. No přece v seriálu South Park. Koukni na to, dávaj to po 22 hod. A já, tehdy malý a velmi zvědavý svišť zapnul následující den potají TV. Při koukání jsem nevěřil vlastním očím a uším. Je toto vůbec možné vysílat v TV? Snůška sprostých slov, která se na mě valila, jako lavina na horách. Hláška Zabili Kennyho, parchanti je nesmrtelná a nezapomenutelná. Jelikož doháním resty, tak jsem si nedávno stáhnul tento film. Musím podotknout, že je zde dobře zobrazeno peklo v čele se Satanem a Saddámem. Oheň vypadá jako kdyby byl skutečný! Prostě příjemná oddychovka, která vždy potěší a nikdy nezklame.(3.10.2008)

• - Jména stanovy rodiny jsoui převzaty z rodiny Treye Parkera. (Karlos80)

• - To, že Cartman říká postavě Krtka (původem Francouz) Brit, je odkaz na seriál, kde Eric postavě Pipa (původem Brit) říká Francouz. (Bachy)

• - Studio žádalo Treye Parkera a Matta Stonea, aby film natočili v ratingu PG-13. Na to samozřejmě ani jeden nepřistoupil. (Dr Lizal)