Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí. A skutečně film má na městečko zničující dopad. U dětí je sice velmi úspěšný, rodiče však požadují zákaz jeho promítání, protože sprostá mluva se v městečku rozmáhá jako lavina. Další návštěva kina se stane osudnou Kennymu, který si stejně jako postavy ve filmu zkusí zapálit prd. S popáleninami je odvezen do nemocnice, kde však zemře, když mu lékaři místo srdce transplantují bramboru. Zatímco Kenny jako většina lidí skončí v pekle, Stan žárlivě sleduje svou lásku Wendy, která dala přednost jedničkáři Gregorymu a rozzlobené ženy založí sdružení Matky proti Kanadě. Vylákají hrdiny sprostého filmu Terrance a Phillipa na talkshow, kde jsou oba vzápětí zatčeni. Kanada vznese protest, ale protože jí to není nic platné, vybombarduje dům klanu Baldwinů. Spojené státy jako odpověď vyhlásí Kanadě válku a ministryní války jmenují Kyleovu matku, která stojí v čele hnutí Matky proto Kanadě. Armáda útočí na Toronto, Kanaďané žijící v USA jsou internováni v koncentračním táboře štěstí a vzájemná roztržka se mění ve světovou válku a Satan se těší, že se konečně ujme vlády. Stan, Kyle a Cartman však mají plán jak zachránit svět. (oficiální text distributora)

Trailer

Wacoslav1

Padlo tu me jmeno? a vy jste kdo? jsem Brian Denehy vas teda nikdo nevolal! tahnete do hajzlu! no ty kravo co k tomu rict tohle je proste kult serial byl narez ale film je jaderna bomba! samozrejmne ze vsichni ti puritani a povrchni kritici budou rvat ze je to moc extremni vulgarni a primocary blbost! nahlednete pod povrch a objevite tu nejgenialnejsi satiru ktera kdy vznikla mam slabost pro kousky co si delaj prdel z amiku a tenhle film si bere USA tvrde na paskal tu jejich vymletost paranoiu a takzvany americky zpusob zivota tezko najdete nekoho koho film neurazil a tak se postupne dozvime ze satan v pekle prca sadama vodpraskli Billa Gatese a Winona Ryder je asi pekna dylinka genialita zkratka srsi z kazdy minuty a pro vas inteligentni moralisty mam jasnej vzkaz drzte uz tu svou drzku jste jenom banda posranejch strejdomrdu a vite hovno co ma koule neni nad to pustit si takovej hardcore a k tomu si dat na zakousnuti hamburger z hovna a jako dezert nanuk ze zmrzly krvavy vlozky mrdat Barbra Straisandovaaaaaaaaaaaa ()

choze

Jízlivá společenská satira zabalená do záchodového humoru a naprosto geniálních písniček. Kdysi jsem z toho byl v kině odvařenej a šel na to dvakrát po sobě (a to mě seriál nijak zvlášť nebavil), dneska už se tolik nesměju, ale pořád mi to přijde skvělé. "SLYŠEL JSTE NĚKDY O PROKLAMACI LIDSKÝCH PRÁV?" - "JÁ NEPOSLOUCHÁM HIPHOP." ()

Jezinka.Jezinka

Neříkám, že nikdy nemluvím sprostě, někdy by se ode mě i dlaždiči mohli učit, ale tohle bylo moc. Neříkám, že jsem se nezasmála, některé okamžiky hlasitý smích vydolují z každého, ale připadala jsem si za to trapně. Neříkám, že ten film je zdlouhavý a nudný, některé sekvence jsou jak zběsilá jízda na kolotoči, ale já si oddychla, když to skončilo a já si mohla v klidu vypít obklad a dát pivo na hlavu. Nikdy to nechci vidět znovu a ráda bych zapomněla, že jsem to už viděla. ()

Anderton

V kine hviezda nás bolo iba zopár, ale keď padla hláška o afroameričanoch v prvej línii, nazvaných ochranný štít, jedno dievča sa začalo smiať na celé kino a trvalo to asi desať minút. Možno škoda, že sa Parker rozhodol tento film koncipovať ako muzikál, mohli viac pridať na hláškach, ktoré nie vždy sú skutočne vtipné. Tá hranica medzi trápnosťou a genialitou je v tomto filme obzvlášť tenká a nie vždy sa ju podarí neprekročiť. ()

Radyo

Oproti seriálu slabší, ale i tak slušný nářez a hromada legrace. Nesmíte být ovšem hákliví na sprostá slova, kterých se zde vyskytuje poměrně dost. Ale svůj (provokativní) účel podle mě ona vulgarita plní :) - ostatně předpokládám, že každý, kdo chce tento film vidět, je už alespoň částečně obeznámen se seriálem. A schválně, co myslíte, jak to dopadne s Kennym? :) Btw. Za všechno může Kanada... ()

• Tvorcovské duo si film opäť pozrelo v roku 2009, avšak ani jeden z nich nemal žiadnu spomienku na akúkoľvek prácu urobenú na tomto filme. (ČSFD)
  • Protože film prezentoval Saddáma Husajna jako Satanova milence, byl zakázán v Iráku. (Philoun1)

Související novinky

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (více)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (více)