South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

Sprosté to nepochybně je, dokonce hodně sprosté. Ale vtipné ještě víc. Musíte umět překousnout všechny nadávky a vulgarismy a jenom se královsky bavit. Plné narážek na vše možné s inteligentním humorem, nakreslené sice velmi osobitým stylem, který ale k obsahu (a mluvě :-)) naprosto sedí. Navíc písně, které doprovázejí film (muzikálovou formou), jsou na velmi vysoké úrovni (o čemž svědčí nominace na Oscara). Pokud jste ale nějaké citlivky na sprosťárny, ruce pryč!!!(5.1.2004)

Film je sice prošpikovaný nechutnýma sprosťárnama, ale když Vám je 10-12 let, přijde Vám to nechutně vtipné a hned si to zamilujete. South Park je prostě něco, na čem jsem vyrůstal a zůstane v srdci do konce života. Z velké části jde o muzikál, který jsem nikdy nevyhledával, ale zde to tak nějak k tomu patří a nedokážu si to bez toho představit a navíc písničky jsou nápadité a poslouchatelné. :D(10.3.2014)

Som fanúšik seriálu, ale tie vulgárnosti hlavne v prvej polke tohto filmu mi pripadali tak trochu nasilu. Avšak vtipy našťastie prevyšujú a je ich tu požehnane. Dĺžka mi aboslútne nevadila, skôr som to bral ako jeden z vydarenejších dielov. Až na vlažný príbeh som bol spokojný. "Tento film ovplyvnil moju detskú psychiku!"(31.10.2008)

• nascendi

Mal som menší komplex z toho, že som doteraz nevidel ani jeden diel tohto známeho seriálu. Po zhliadnutí filmu mám namiesto komplexu pocit trápnosti. Neprekážajú mi vulgarizmy (okrem iného aj preto, že je nemožné sa im vyhnúť), mám rád dobré vtipy, viem oceniť nové prístupy a nové riešenia. Napriek tomu dokážem tomuto výtvoru dať iba jednu hviezdičku. Najmä nechápem pre koho a prečo to bolo nakrútené.(25.9.2009)

Kennyho rodiče jsou tak chudí, že si musí vzít už druhou hypotéku na papundeklové krabice“. V osmdesáti minutách zažijete ledacos: transplantaci brambory místo srdce, rasistického generála, který postaví všechny černé vojáky do první linie, německé pornostránky i klitoris v nadživotní velikosti. Jó, kdo by nechtěl žít v tom úžasném městečku, městečku South Park. „Kouří se nám od pusy, přeskakujem vágusy“. 90% Zajímavé komentáře: Dadel, Shit, HoneyBunny, Radek99, Honza dAve, TotalFilm(18.3.2005)

• - To, že Cartman říká postavě Krtka (původem Francouz) Brit, je odkaz na seriál, kde Eric postavě Pipa (původem Brit) říká Francouz. (Bachy)

• - Na obraze v Satanově ložnici je herec Skeet Ulrich. (Bachy)

• - Protože film prezentoval Saddáma Husajna jako Satanova milence, byl zakázán v Íráku. (Philoun1)