South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

Som fanúšik seriálu, ale tie vulgárnosti hlavne v prvej polke tohto filmu mi pripadali tak trochu nasilu. Avšak vtipy našťastie prevyšujú a je ich tu požehnane. Dĺžka mi aboslútne nevadila, skôr som to bral ako jeden z vydarenejších dielov. Až na vlažný príbeh som bol spokojný. "Tento film ovplyvnil moju detskú psychiku!"(31.10.2008)

Americký způsob myšlení v praxi. Násilí je naprosto v pohodě. Proč bychom vlastně nemohli své děti uchránit před něčím, co je podle nás špatné tím, že vyvoláme třetí světovou válku. Paráda, mazec, sekec. Tenhle film je fakt brutálně nekorektní a dělá si srandu ze všech možných amerických hodnot. A nejen z nich. Všem můžu doporučit, pokud nejste příliš útlocitní a sprostá slova při vyjadřování vám nebudou vadit.(29.10.2008)

Pan Grrison: (jako pan klobouk): Posaďte se děti, dneska se toho musíme hodně naučit. Pan Grrison: To je fakt pane klobouku. Začneme několika novými matematickými příklady. Kolik je pět krát dva? No tak děti, nestyďte se a prostě to zkuste... Ano, Clyde?¨ Clyde: Dvanáct! Pan Grrison: Jistě... A co kdyby to teď zkusil někdo, kdo není úplný debil? kdokoli, no tak nestyďte se! Kyle: já myslím, že to vím, pane Grrisone! Eric: ně, ně, ně, ně, ně, ně... Kyle: Drž hubu ty, tlustoprde! Eric: neříkej mi tlustoprde ty zasranej žide! Pan Grrison: Ericu, tys řekl sprosté slovo?! Eric: "žid"? Kyle: Ne, ve škole se neříká "zasranej", ty tlustá píčo! Pan Grisson: Kyle! Eric: Proč ne? kurva! Pan Grrison: Ericu! Stanley: Vole 'tys řek' "kurva"! Pan Grrison: Stanley! Kenny: blablablabla..... Pan Grrison: Kenny! Eric: Co je na tom špatnýho, vždyť to nikomu neublíží. Kurvajs, kurva, kurvička! Pan Grrison: Co kdyby jsi šel k výchovnému poradci! Eric: Co kdyby jste mi vylízal prdel! Pan Grrison: Co jsi to řekl???!!! Eric: Pardon, promiň tě... Chtěl jsem říct -- CO KDYBY JSTE MI VYLÍZAL PRDEL, PANE GRRISONE!!!(2.3.2009)

Scénář: Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady .. Mnohem zábavnější než některé díly seriálu, který je někdy docela ehm divný. _ Větší, delší a lepší porce zábavy! Přál bych si další celovečerní South Park..(12.3.2004)

To je hlína...to je hlína... Tenhle film a seriál byl jedním z těch děl, které jako citlivý lakmusový papírek doby definují hranice toho, co se ještě může zobrazit a říci na filmovém plátně. Dnes je otevřenost etických a estetických hranic filmového průmyslu zase o pořádný kus dál, ale tenhle americký seriál stejně jako celovečerní film byl jedním z těch mechanismů, které pootevřely skulinku všem těm dnešním postmoderním filmovým a televizním šokérům. U Pekla na zemi jsem ale ani jednou neměl pocit, že jde o nějakou topornou touhu šokovat za každou cenu...je to jen humor, i když nezná hranic... ale nepřehlédnutelná je i jistá satirická dimenze tohoto filmu a snaha tvůrců říci světu, co považují nejenom na americké politice a zábavním průmyslu za dobré a špatné... a nemají špatný vkus:-)(26.4.2007)

• - Dabérka ženských postav Marry Kay Bergmanová spáchala sebevraždu pár měsíců po vydání filmu, z důvodů dlouhodobých psychických potíží. (Philoun1)

• - Jména stanovy rodiny jsoui převzaty z rodiny Treye Parkera. (Karlos80)

• - FIlm vyhrál sedm anket z patnácti, na které byl nominován. (Philoun1)