South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

Za prvé: skvělý muzikál. Za druhé: vůbec první Southpark, který jsem viděl, takže kulturní šok byl značný. Oproti seriálu, který má některé momenty více vyšperkované film dává příběhu jasný tvar a tak i jeho vulgárnost nepůsobí samoúčelně. Naopak, i přes tu vulgárnost je to zábava vesměs inteligentní. Ale uznávám, asi ne pro každého. Chce to nadhled, kurva drát!(15.4.2005)

Sprosté to nepochybně je, dokonce hodně sprosté. Ale vtipné ještě víc. Musíte umět překousnout všechny nadávky a vulgarismy a jenom se královsky bavit. Plné narážek na vše možné s inteligentním humorem, nakreslené sice velmi osobitým stylem, který ale k obsahu (a mluvě :-)) naprosto sedí. Navíc písně, které doprovázejí film (muzikálovou formou), jsou na velmi vysoké úrovni (o čemž svědčí nominace na Oscara). Pokud jste ale nějaké citlivky na sprosťárny, ruce pryč!!!(5.1.2004)

To byl úlet... ze seriálu jsem viděl všehovšudy 1 díl, ale tento film jsem si opravdu vychutnal. U tohohle filmu pochopím jak to nejvyšší hodnocení, tak i to nejnižší... A nezapomeňte: Co by udělal Brian Boitano?(27.11.2008)

Kdyby to byl hraný snímek, asi bych ho zavrhla, ale jako animovaný film je to absolutně skvělé. Pár kreslených postaviček nacpe celou složitost tohoto světa do několika (pravda, občas trochu drsnějších) hlášek a písniček. Je to dobrá zábava, odpočinek.(1.11.2005)

Film peklo na zemi v podstatě ani není film, jen pár dílů South Parku. slepených dohromady, obohacených o pár příšerně nevkusných a sprostých písní přesně tak, jak to máme rádi... No i když "rádi"... Já preferuji raději South Park bez písní, rozhodně nemyslím, že by muzikálová čísla byla na Peklu na Zemi to nejlepší... Přesto je South Park slušná zábava, i když třeba Family Guy ukázal, že to jde vtipněji i bez vulgarit, South Park je alespoň v tomto originální a nebere si servítky... Tudíž díky za to. 7/10(17.2.2008)

• - Na obraze v Satanově ložnici je herec Skeet Ulrich. (Bachy)

• - To, že Cartman říká postavě Krtka (původem Francouz) Brit, je odkaz na seriál, kde Eric postavě Pipa (původem Brit) říká Francouz. (Bachy)

• - Protože film prezentoval Saddáma Husajna jako Satanova milence, byl zakázán v Íráku. (Philoun1)