South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

I když jsou pomalu nejlepší scény vyplýtvány již na začátku kolem děje výpravy do kina :-D, i po zbytek filmu je na co koukat. A hlavně co poslouchat, protože snímek se zbytečně nedistancuje od seriálové verze a v lecčem jde snad ještě dál! Zvláště co se týká scén Saddáma s Husajnem je asi zbytečné cokoli podotýkat, tohle ja vážně maso. Takže jak by řekl Cartman: Neserte mě a podívejte se na to!(29.5.2009)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. Mountain Town [4:27] ,2. Uncle F**ka [1:06] ,3. It's Easy, Mmmkay [1:54] ,4. Blame Canada [1:35] ,5. Kyle's Mom's A B**ch [1:15] ,6. What Would Brian Boitano Do? [1:34] ,7. Up There [2:23] ,8. La Resistance (Medley) [1:52] ,9. Eye's Of A Child [3:39] ,10. I Can Change [2:05] ,11. I'm Super [1:26] ,12. Mountain Town (Reprise) [1:02] ,13. Good Love [3:31] ,14. Shut Yo Face (Uncle F**ka) [3:59] ,15. Riches To Rags (Mmmkay) [4:31] ,16. Kyle's Mom's A Big Fat B**ch [3:54] ,17. What Would Brian Boitano Do? Pt. II [2:14] ,18. I Swear It (I Can Change) [2:44] ,19. Super [4:04] ,20. O Canada [1:10],(9.5.2011)

Tenhle brutálně originální, krvavě vtipný a vůbec orgasticky fantastický muzikál má snad jednu jedinou chybu - lidi, kterým nastavuje zrcadlo a ze kterých si báječně utahuje, odejou po pěti minutách, takže se vůbec nedozvědí, jací jsou to vlastně prasomrdi. Vivat boj prodi zaprděnému konzervatizmu. Vivat La Resistance!(7.12.2004)

• Jezinka.Jezinka

Neříkám, že nikdy nemluvím sprostě, někdy by se ode mě i dlaždiči mohli učit, ale tohle bylo moc. Neříkám, že jsem se nezasmála, některé okamžiky hlasitý smích vydolují z každého, ale připadala jsem si za to trapně. Neříkám, že ten film je zdlouhavý a nudný, některé sekvence jsou jak zběsilá jízda na kolotoči, ale já si oddychla, když to skončilo a já si mohla v klidu vypít obklad a dát pivo na hlavu. Nikdy to nechci vidět znovu a ráda bych zapomněla, že jsem to už viděla.(18.10.2014)

Kennyho rodiče jsou tak chudí, že si musí vzít už druhou hypotéku na papundeklové krabice“. V osmdesáti minutách zažijete ledacos: transplantaci brambory místo srdce, rasistického generála, který postaví všechny černé vojáky do první linie, německé pornostránky i klitoris v nadživotní velikosti. Jó, kdo by nechtěl žít v tom úžasném městečku, městečku South Park. „Kouří se nám od pusy, přeskakujem vágusy“. 90% Zajímavé komentáře: Dadel, Shit, HoneyBunny, Radek99, Honza dAve, TotalFilm(18.3.2005)

• - V roce 2006 byl film zvolen pátou z padesáti nejlepších komedií Channel 4. (Karlos80)

• - Postavu doktora snažícího se zachránit život Kennymu namluvil George Clooney. Jde o odkaz na jeho dřívější účinkování v sérii Pohotovost (od r. 1994), kde ztvárnil postavu Dr. Douga Rosse. (Lorge)

• - Film obsahuje nejvíce sprostých slov, dokonce byl uveden i v Guinessově knize rekordů. Konkrétně je to 399 nadávek; z toho 146× slovo fuck, 79× shit a 66× bitch. (Philoun1)