South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

I když jsou pomalu nejlepší scény vyplýtvány již na začátku kolem děje výpravy do kina :-D, i po zbytek filmu je na co koukat. A hlavně co poslouchat, protože snímek se zbytečně nedistancuje od seriálové verze a v lecčem jde snad ještě dál! Zvláště co se týká scén Saddáma s Husajnem je asi zbytečné cokoli podotýkat, tohle ja vážně maso. Takže jak by řekl Cartman: Neserte mě a podívejte se na to!(29.5.2009)

A mě to bavilo. Zatraceně hodně. Cartman je parchant jako vždycky, pan Garrison setře Wendy mou nejoblíbenější hláškou celýho filmu, Baldwinovi jsou vybombardovaní a Chef má operaci Lidský štít v prdeli. Nemluvě o tom, že když se KTERÁKOLI písnička z celýho filmu usadí v hlavě, prostě nejde ven. Áááá....už je tam zas. "Shut your fucking face, Uncle Fucka..."(15.7.2012)

Nikdy jsem nebyl fanouškem South Parku, viděl jsem jen první sérii a X náhodných dílů běžících v telce, kdy mě to, asi jako každého člověka v předteenagerském věku fascinovalo, jak je to sprosté a má to hnusnou animaci. Kupodivu se mi vyhnul film, což nevím jak je možné, když se k seriálu i spousta lidí u nás dostalo právě přes Peklo na zemi. Ale stalo se a já to dohonil až nyní. Vlastně je to to samé, co jsem popsal výše a docela mě to i bavilo (i když místy jsem se nudil, moc dlouhé, dvacetiminutovka sedí líp), takže i přemýšlím, že se vrátím i k seriálu..(23.8.2019)

V kine hviezda nás bolo iba zopár, ale keď padla hláška o afroameričanoch v prvej línii, nazvaných ochranný štít, jedno dievča sa začalo smiať na celé kino a trvalo to asi desať minút. Možno škoda, že sa Parker rozhodol tento film koncipovať ako muzikál, mohli viac pridať na hláškach, ktoré nie vždy sú skutočne vtipné. Tá hranica medzi trápnosťou a genialitou je v tomto filme obzvlášť tenká a nie vždy sa ju podarí neprekročiť.(5.10.2012)

Tak tohle je vážně nářez!!! Četl jsem, že tenhle film obsahuje nejvíce vulgárních výrazů a násilných scén v historii světové kinematografie.. Proto bývá taky kontroverzně přijímán, snímek pro každého to určitě není.. Ale na druhou stranu, málokdo si všimne, že South Park není jen animák se spoustou sprostých slov, ale že je to skrytá kritika společnosti, USA a známých osobností... Nejsem příznivec uhozené zábavy, ale tady u toho se vždycky perfektně pobavím.. Jak jsem řekl, není to nic pro suchary, který se červenaj,když se řekne slovo "kurva" ale myslim že svoje fanoušky si to vždycky najde.. A to samé platí i o seriálu... "Shut a fucking face unclefuckers!"(10.1.2006)

• - Jména stanovy rodiny jsoui převzaty z rodiny Treye Parkera. (Karlos80)

• - Snímka získala nomináciu na Oscara za pieseň "Blame Canada", ktorá je jedinou vo filme bez použitia vulgarizmov. Na udeľovaní cien akadémie ju spieval Robin Williams spolu so sto členným zborom. (rudeboy)

• - Jeden z vojáků, kteří pochodují okolo Kyleova domu, je Ježíš. Je to jediný moment, kdy se tato postava ve filmu objeví. (Bachy)