South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

Sprosté to nepochybně je, dokonce hodně sprosté. Ale vtipné ještě víc. Musíte umět překousnout všechny nadávky a vulgarismy a jenom se královsky bavit. Plné narážek na vše možné s inteligentním humorem, nakreslené sice velmi osobitým stylem, který ale k obsahu (a mluvě :-)) naprosto sedí. Navíc písně, které doprovázejí film (muzikálovou formou), jsou na velmi vysoké úrovni (o čemž svědčí nominace na Oscara). Pokud jste ale nějaké citlivky na sprosťárny, ruce pryč!!!(5.1.2004)

Mám rád South Park. Film má navíc ještě ke všemu hodně povedenou hudební stránku a některé písně jsou skoro až nakažlivé. I když je příběh prakticky jenom rozvedením nápadu z jedné episody, kdy rodiče proti vulgaritě tohoto dua už jednou bojovali v episodě, kdy ovšem zvítězil "výbušný průjem", přesto i tentokrát jsem se dobře bavil. Tedy kvalit seriálu možná film nedosahuje, ale u mě to dohání tím zpíváním a hlavně konstatováním, že: "Bůh to je ta největší ku*va ze všech", něco tak krutě pravdivého jsem už dlouho neslyšel, ovšem pouze za předpokladu, že Bůh existuje...(2.4.2015)

Grafické spracovanie filmu je rovnako slabé ako je tomu v seriáli South Park, ale to je len drobný nedostatok, ktorý si popri perfektných hláškach a skvelému, trochu chorému, humoru ani nevšimnete. S pôvodným dabingom je to v pohode, ale s českým dabingom je to pecka. Počas toho filmu, sa jednoducho nedá nesmiať :D(28.1.2010)

Když šlo tohle tenkrát do kin, South Park byl mánie a já ho tak akorát objevoval, teď po 18 letech (a návštěvě Book Of Mormon) jsem měl šanci vidět to na plátně a bez váhání toho využil. Součástí bylo i srandyplný Q&A se spolu-skladatelem Marcem Shaimanem a ano - The Movie je dodnes vrchol celý týhle značky, songy jsou geniální a je to skvělá zábava až na věky. Tak nějak vůbec nezastárlo.(26.6.2017)

Někdo řekne, že South Park je trapným pokusem o konkurenci Simpsonům snžící se zaujmout jenom nekonečným proudem nadávek, jiný oponuje názorem, že neexistuje lepší dílo satyricky parodující prakticky jakoukoli sociální, kulturní nebo politickou událost. A to, co se seriálu někdy vymkne z rukou, se filmu daří dokonale. Trapnost se tentokrát nedostavuje, trefnost je jedním slovem přesná a navážení se do americké společnosti taktéž. Chybí zde sice několik seriálových postav, ale zato zůstaly všechny klasické seriálové hlášky. Výsledek? Pro někoho dokonalý, pro druhého k uzoufání nudný. Hrdě se hlásím k první skupině.(1.3.2009)

• - James Hetfield (Metallica) nazpíval vokály ke skladbě "Hell Is Not Good". (Bachy)

• - Studio žádalo Treye Parkera a Matta Stonea, aby film natočili v ratingu PG-13. Na to samozřejmě ani jeden nepřistoupil. (Dr Lizal)

• - Dabérka ženských postav Marry Kay Bergmanová spáchala sebevraždu pár měsíců po vydání filmu, z důvodů dlouhodobých psychických potíží. (Philoun1)