South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

Sprosté to nepochybně je, dokonce hodně sprosté. Ale vtipné ještě víc. Musíte umět překousnout všechny nadávky a vulgarismy a jenom se královsky bavit. Plné narážek na vše možné s inteligentním humorem, nakreslené sice velmi osobitým stylem, který ale k obsahu (a mluvě :-)) naprosto sedí. Navíc písně, které doprovázejí film (muzikálovou formou), jsou na velmi vysoké úrovni (o čemž svědčí nominace na Oscara). Pokud jste ale nějaké citlivky na sprosťárny, ruce pryč!!!(5.1.2004)

Za prvé: skvělý muzikál. Za druhé: vůbec první Southpark, který jsem viděl, takže kulturní šok byl značný. Oproti seriálu, který má některé momenty více vyšperkované, film dává příběhu jasný tvar a tak i jeho vulgárnost nepůsobí samoúčelně. Zábava rozhodně inteligentní, ale asi ne pro každého. Chce to nadhled, kurva drát!(15.4.2005)

• nascendi

Mal som menší komplex z toho, že som doteraz nevidel ani jeden diel tohto známeho seriálu. Po zhliadnutí filmu mám namiesto komplexu pocit trápnosti. Neprekážajú mi vulgarizmy (okrem iného aj preto, že je nemožné sa im vyhnúť), mám rád dobré vtipy, viem oceniť nové prístupy a nové riešenia. Napriek tomu dokážem tomuto výtvoru dať iba jednu hviezdičku. Najmä nechápem pre koho a prečo to bolo nakrútené.(25.9.2009)

Americký způsob myšlení v praxi. Násilí je naprosto v pohodě. Proč bychom vlastně nemohli své děti uchránit před něčím, co je podle nás špatné tím, že vyvoláme třetí světovou válku. Paráda, mazec, sekec. Tenhle film je fakt brutálně nekorektní a dělá si srandu ze všech možných amerických hodnot. A nejen z nich. Všem můžu doporučit, pokud nejste příliš útlocitní a sprostá slova při vyjadřování vám nebudou vadit.(29.10.2008)

V kine hviezda nás bolo iba zopár, ale keď padla hláška o afroameričanoch v prvej línii, nazvaných ochranný štít, jedno dievča sa začalo smiať na celé kino a trvalo to asi desať minút. Možno škoda, že sa Parker rozhodol tento film koncipovať ako muzikál, mohli viac pridať na hláškach, ktoré nie vždy sú skutočne vtipné. Tá hranica medzi trápnosťou a genialitou je v tomto filme obzvlášť tenká a nie vždy sa ju podarí neprekročiť.(5.10.2012)

• - Dabérka ženských postav Marry Kay Bergmanová spáchala sebevraždu pár měsíců po vydání filmu, z důvodů dlouhodobých psychických potíží. (Philoun1)

• - To, že Cartman říká postavě Krtka (původem Francouz) Brit, je odkaz na seriál, kde Eric postavě Pipa (původem Brit) říká Francouz. (Bachy)

• - Film obsahuje nejvíce sprostých slov, dokonce byl uveden i v Guinessově knize rekordů. Konkrétně je to 399 nadávek; z toho 146× slovo fuck, 79× shit a 66× bitch. (Philoun1)