South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

Americký způsob myšlení v praxi. Násilí je naprosto v pohodě. Proč bychom vlastně nemohli své děti uchránit před něčím, co je podle nás špatné tím, že vyvoláme třetí světovou válku. Paráda, mazec, sekec. Tenhle film je fakt brutálně nekorektní a dělá si srandu ze všech možných amerických hodnot. A nejen z nich. Všem můžu doporučit, pokud nejste příliš útlocitní a sprostá slova při vyjadřování vám nebudou vadit.(29.10.2008)

Oproti seriálu slabší, ale i tak slušný nářez a hromada legrace. Nesmíte být ovšem hákliví na sprostá slova, kterých se zde vyskytuje poměrně dost. Ale svůj (provokativní) účel podle mě ona vulgarita plní :) - ostatně předpokládám, že každý, kdo chce tento film vidět, je už alespoň částečně obeznámen se seriálem. A schválně, co myslíte, jak to dopadne s Kennym? :) Btw. Za všechno může Kanada...(8.6.2004)

Tak tohle je fakt nářez. Film, který si dělá srandu snad úplně ze všeho. Film, který uráží snad všechny. Film, který dokáže rozesmát všechny. Film ve kterém uslyšíte sprosté slovo cca každých 20 vteřin. Opravdu neuvěřitelná sranda (pokud nejste intelektuálové, kněz nebo jeptiška). Jediné co mi na filmu občas vadilo byly muzikálové výstupy (i když Cartman mě dostal).(5.5.2007)

Řekl bych že hlavní klad South parku: Peklo na Zemi, se už vytratil. Pamatujete jaké to bylo kouzlo, vidět ty děsně nakreslené, sprosté děti na velkém plátně? Byl to svým způsobem výsměch vší hollywoodské kinematografii - uhlazené, romantické, politický korektní. Je rozdíl koukat na tento film po letech v televizi, kouzlo je tak trochu pryč. I přesto je v South parku tolik trefně použitývh sprostých slov, že nějaká ta ztráta kouzla může jít do pr**le.(12.12.2004)

O něco lepší než seriál. Film stojí především na úžasných písničkových scénách. Písničky orchestrované Marcem Shaimanem jsou opravdu dobré, místy geniální - např. píseň odporu, do níž se prolnou skoro všechny další motivy a úžasně to funguje. Navíc píseň "Blame Canada" byla nominována na Oscara - skvěle ji tam tehdy předvedl Robin Williams.(25.7.2003)

• - Dabérka ženských postav Marry Kay Bergmanová spáchala sebevraždu pár měsíců po vydání filmu, z důvodů dlouhodobých psychických potíží. (Philoun1)

• - Snímka získala nomináciu na Oscara za pieseň "Blame Canada", ktorá je jedinou vo filme bez použitia vulgarizmov. Na udeľovaní cien akadémie ju spieval Robin Williams spolu so sto členným zborom. (rudeboy)

• - Postavu doktora snažícího se zachránit život Kennymu namluvil George Clooney. Jde o odkaz na jeho dřívější účinkování v sérii Pohotovost (od r. 1994), kde ztvárnil postavu Dr. Douga Rosse. (Lorge)