Reklama

Reklama

South Park: Peklo na Zemi

  • Slovensko South Park: Peklo na Zemi (více)
Trailer

Obsahy(1)

Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí. A skutečně film má na městečko zničující dopad. U dětí je sice velmi úspěšný, rodiče však požadují zákaz jeho promítání, protože sprostá mluva se v městečku rozmáhá jako lavina. Další návštěva kina se stane osudnou Kennymu, který si stejně jako postavy ve filmu zkusí zapálit prd. S popáleninami je odvezen do nemocnice, kde však zemře, když mu lékaři místo srdce transplantují bramboru. Zatímco Kenny jako většina lidí skončí v pekle, Stan žárlivě sleduje svou lásku Wendy, která dala přednost jedničkáři Gregorymu a rozzlobené ženy založí sdružení Matky proti Kanadě. Vylákají hrdiny sprostého filmu Terrance a Phillipa na talkshow, kde jsou oba vzápětí zatčeni. Kanada vznese protest, ale protože jí to není nic platné, vybombarduje dům klanu Baldwinů. Spojené státy jako odpověď vyhlásí Kanadě válku a ministryní války jmenují Kyleovu matku, která stojí v čele hnutí Matky proto Kanadě. Armáda útočí na Toronto, Kanaďané žijící v USA jsou internováni v koncentračním táboře štěstí a vzájemná roztržka se mění ve světovou válku a Satan se těší, že se konečně ujme vlády. Stan, Kyle a Cartman však mají plán jak zachránit svět. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (602)

duklak2 

všechny recenze uživatele

Brutalita všech brutalit a kontrovérznost všech kontrovérzností. Když kdysi dávno běžel na NOVĚ seriál tak mě hodně dílů uniklo. A já tím pádem byl velmi málo mezi spolužáky zásoben sprostými slovy! Bylo mě asi 11 let a spolužáci se divili, že neznám sprostá slova. Zeptal jsem se jich tedy, kde že to berou. A oni. No přece v seriálu South Park. Koukni na to, dávaj to po 22 hod. A já, tehdy malý a velmi zvědavý svišť zapnul následující den potají TV. Při koukání jsem nevěřil vlastním očím a uším. Je toto vůbec možné vysílat v TV? Snůška sprostých slov, která se na mě valila, jako lavina na horách. Hláška Zabili Kennyho, parchanti je nesmrtelná a nezapomenutelná. Jelikož doháním resty, tak jsem si nedávno stáhnul tento film. Musím podotknout, že je zde dobře zobrazeno peklo v čele se Satanem a Saddámem. Oheň vypadá jako kdyby byl skutečný! Prostě příjemná oddychovka, která vždy potěší a nikdy nezklame. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Z pohľadu filmových kritikov opovrhovaný a priam zatracovaný film, no z pohľadu bežného konzumenta zbožňovaný a geniálny. Skvelé gagy a hlášky, ktoré síce hlavne kvôli dĺžke neudržia nastavenú latku, ktorú priniesol seriál, no aj tak stojí za to. Priam nezabudnuteľný Kenny a celá partička okolo je nenapodobiteľne cool aj po desiatich rokoch a mániovskom vytriezvení. 80%. ()

Reklama

Nin 

všechny recenze uživatele

Podobně jako 1. řada South Parku je tohle pro mě pořádná nostalgie. Živě si pamatuju, jak jsem byl nadšený z toho vidět můj oblíbený seriál ve filmové verzi a překvapený z toho, že je to muzikál. Velmi rychle jsem si ale oblíbil ty písničky, které miluju i dnes. Jeden song je lepší než druhý. Peklo na zemi přináší super příběh, který vůbec nepůsobí jako nějaká roztažená epizoda, naopak je výborně odvyprávěný a je vidět, že tvůrci South Parku s přehledem zvládají oba formáty. Je zde spousta super vtipů a dokonce fungují i dramatické momenty. Stejně jako seriál je to zčásti satira (zde hlavně vidíme válečnou snahu USA), zčásti jakási parodie na dětské i jiné filmy. Snad jejště víc než kdysi mě dostává to, že jednou z hlavních postav jsou Satan - který je gay, což může znít urážlivě, ale ve skutečnosti je to spíš kladný hrdina - a Saddám Husajn, v té době ještě živý irácký diktátor. Ten je pořádně zesměšňovaný jako manipulativní hajzlík ve stylu animovaných grotesek, akorát se samými sprostými vtipy vzhledem k tomu, že je nyní v homosexuálním vztahu se Satanem. Tvůrci došli v provokaci tak daleko, že je dokonce Saddám Husajn v závěrečných titulkách uveden způsobem, jakoby opravdu sám sebe hrál (daboval). Hodně dobrá zajímavost taky pro mě je, že první Kennyho srozumitelná věta bez kapuce byla nadabovaná Mikem Judgem, legendárním tvůrcem Beavise a Buttheada a později například Silicon Valley. South Park mám moc rád a tohle je neskutečně nabušený, muzikálový South Park. (10/10) ()

Arx 

všechny recenze uživatele

South Park nemohl být lépe zfilmován. Velkou zásluhu na tom má také dokonalý soundtrack, který mě sice sám o sobě příliš neoslovil ale ve filmu je naprosto dokonalý a sedí do něj jak ušitý. Peklo na Zemi je jinak série za sebou jdoucích vtipů při který jsem se válel smíchy. Může za to právě tento film po kterém jsem na určitou dobu seriály celkem dost propadl a sledoval jeden díl za druhým. Brilantní a pro mě jeden z nejlepších animovaných filmů. ()

anais 

všechny recenze uživatele

Řekl bych že hlavní klad South parku: Peklo na Zemi, se už vytratil. Pamatujete jaké to bylo kouzlo, vidět ty děsně nakreslené, sprosté děti na velkém plátně? Byl to svým způsobem výsměch vší hollywoodské kinematografii - uhlazené, romantické, politický korektní. Je rozdíl koukat na tento film po letech v televizi, kouzlo je tak trochu pryč. I přesto je v South parku tolik trefně použitývh sprostých slov, že nějaká ta ztráta kouzla může jít do pr**le. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (24)

  • Ve filmu je poprvé vidět Kenny bez pokrývky hlavy. (Karlos80)
  • Protože film prezentoval Saddáma Husajna jako Satanova milence, byl zakázán v Iráku. (Philoun1)

Související novinky

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (více)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (více)

Reklama

Reklama