South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

Sprosté to nepochybně je, dokonce hodně sprosté. Ale vtipné ještě víc. Musíte umět překousnout všechny nadávky a vulgarismy a jenom se královsky bavit. Plné narážek na vše možné s inteligentním humorem, nakreslené sice velmi osobitým stylem, který ale k obsahu (a mluvě :-)) naprosto sedí. Navíc písně, které doprovázejí film (muzikálovou formou), jsou na velmi vysoké úrovni (o čemž svědčí nominace na Oscara). Pokud jste ale nějaké citlivky na sprosťárny, ruce pryč!!!(5.1.2004)

Seriálové díly South Parku se mi rozhodně líbí víc než tenhle celovečerní počin. Příběh nestačil zaujmout na celých 80 minut. U některých scén jsem se smál, ale většina písniček ( jejich texty )není moc zajímavá. A Tosim má určitě v něčem pravdu - to kurvování přestalo být po určité době zábavné a rozhodně to všehno není jen sotisfikovaná satira.(9.12.2004)

Oproti seriálu slabší, ale i tak slušný nářez a hromada legrace. Nesmíte být ovšem hákliví na sprostá slova, kterých se zde vyskytuje poměrně dost. Ale svůj (provokativní) účel podle mě ona vulgarita plní :) - ostatně předpokládám, že každý, kdo chce tento film vidět, je už alespoň částečně obeznámen se seriálem. A schválně, co myslíte, jak to dopadne s Kennym? :) Btw. Za všechno může Kanada...(8.6.2004)

Starej dobrej South Park jak ho známe. Od první minuty vás zavalí sprostostí a úchylnýmí scénami, u kterých jsem se aspoň já náramě bavil a moje oblíbená čtveřice parchantlů Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman udávali tempo filmu a to bylo opravdu pekelný. Trey Parker a Matt Stone zase nezklamali a dokázali si poradit i s celovečerním filmem, samozřejmě že tenhle typ humoru neni pro každého, takže každej se u toho určitě bavit nebude, ale ten kdo ho má rád si tenhle film určitě vychutná.(2.4.2006)

O něco lepší než seriál. Film stojí především na úžasných písničkových scénách. Písničky orchestrované Marcem Shaimanem jsou opravdu dobré, místy geniální - např. píseň odporu, do níž se prolnou skoro všechny další motivy a úžasně to funguje. Navíc píseň "Blame Canada" byla nominována na Oscara - skvěle ji tam tehdy předvedl Robin Williams.(25.7.2003)

• - V roce 2006 byl film zvolen pátou z padesáti nejlepších komedií Channel 4. (Karlos80)

• - James Hetfield (Metallica) nazpíval vokály ke skladbě "Hell Is Not Good". (Bachy)

• - Studio žádalo Treye Parkera a Matta Stonea, aby film natočili v ratingu PG-13. Na to samozřejmě ani jeden nepřistoupil. (Dr Lizal)