South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

V kine hviezda nás bolo iba zopár, ale keď padla hláška o afroameričanoch v prvej línii, nazvaných ochranný štít, jedno dievča sa začalo smiať na celé kino a trvalo to asi desať minút. Možno škoda, že sa Parker rozhodol tento film koncipovať ako muzikál, mohli viac pridať na hláškach, ktoré nie vždy sú skutočne vtipné. Tá hranica medzi trápnosťou a genialitou je v tomto filme obzvlášť tenká a nie vždy sa ju podarí neprekročiť.(5.10.2012)

A mě to bavilo. Zatraceně hodně. Cartman je parchant jako vždycky, pan Garrison setře Wendy mou nejoblíbenější hláškou celýho filmu, Baldwinovi jsou vybombardovaní a Chef má operaci Lidský štít v prdeli. Nemluvě o tom, že když se KTERÁKOLI písnička z celýho filmu usadí v hlavě, prostě nejde ven. Áááá....už je tam zas. "Shut your fucking face, Uncle Fucka..."(15.7.2012)

Bylo to v létě. Byl pěkný teplý večer, tak jsme si s klukama řekli, půjdeme do letního kina. Tak jsme tedy šli. Banda puberťáků natěšená na South Park, zkuste si to představit :). Když jsme přišli do kina, bylo vidět, že tento zajímavý film přilákal spoustu lidí. Kino bylo téměř plné a já si pomyslel, Češi zkrátka mají rádi když se mluví pěkně od podlahy. A taky že jo. Při začátku Pekla na Zemi bylo v kině ticho jako v hrobě. Není se čemu divit, první scéna odhaluje Stana jak se prochází městečkem a zpívá roztomilou dětskou písničku. Pak se on a jeho kamarádi rozhodnou jít do kina na Ohnivé prdele. Už při Terrencovi a Fillipovi se ozýval v kině smích, ve vzduchu bylo veliké napětí. To hlavní teprve mělo přijít. Pak jako by kino vybouchlo. Stačila k tomu prostá přeměna slušných kluků v totální burany. Od té chvíle se smích nezastavil a mě při odchodu z kina pořádně bolelo břicho....i když seriál je zřejmě lepší, tohle prostě taky stálo za to. Tolik sprostých slov v jedné minutě nedokázal pravděpodobně vyprodukovat žádný jiný film. A pak taky ten soundtrack, ten je lahůdkou.(10.8.2007)

Z pohľadu filmových kritikov opovrhovaný a priam zatracovaný film, no z pohľadu bežného konzumenta zbožňovaný a geniálny. Skvelé gagy a hlášky, ktoré síce hlavne kvôli dĺžke neudržia nastavenú latku, ktorú priniesol seriál, no aj tak stojí za to. Priam nezabudnuteľný Kenny a celá partička okolo je nenapodobiteľne cool aj po desiatich rokoch a mániovskom vytriezvení. 80%.(23.5.2006)

Po tanečním vystoupení dua T a P jsem málem dostal v kině zástavu. Ale ono to kupodivu má šťávu celých 81 minut. Trefné pošklebování se snad všemu, zejména pak americké povaze. Výtečné hudební výstupy, které strčí do kapsy většinu filmových muzikálů, protože se tak krásně neberou vážně. Parker a Stone dokázali energii seriálových skečů zcelit do výborného filmu, který nepostrádá nic z toho, co dělá South Park tak kontroverzním dílkem. Ba ještě přidává! Bill Gates. Winona Ryder. Saddám Husajn. Kanadská pakáž s odklápěcíma hlavama... Skutečné peklo na zemi!(11.2.2004)

• - Dabérka ženských postav Marry Kay Bergmanová spáchala sebevraždu pár měsíců po vydání filmu, z důvodů dlouhodobých psychických potíží. (Philoun1)

• - FIlm vyhrál sedm anket z patnácti, na které byl nominován. (Philoun1)

• - To, že Cartman říká postavě Krtka (původem Francouz) Brit, je odkaz na seriál, kde Eric postavě Pipa (původem Brit) říká Francouz. (Bachy)