Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

rozpočet : $75 million tržby celosvetovo : $107,752,036(10.1.2007)

Válečné filmy z války v zálivu jsou prostě jiné, je to vidět na Jarhead které by klidně mohlo mít podtitul: "aneb jak nám ukradli válku", a je to vidět i na Three Kings kteří ukazují válku tak jak jste ji ještě neviděli. Občas sklouznou ke komedii, občas k dramatu, jindy se lehce kriticky otřou o politiku Spojených států a čas od času se objeví trocha akce. A celý tenhle guláš dává dohromady výborný film.(14.5.2006)

Tenhle film převálcovala historie k jeho škodě celkem rychle. Není totiž vůbec tím bezduchým cool akčňákem, jakým se bohužel tváří. Přesto je pro mě třeba takový "Mariňák" zajímavějším počinem.(25.11.2006)

Tento osobitý snímek byl pro mne příjemným překvapením. Tak na 75% s tím, že bych šel ještě výš, kdyby ho kameraman Tom Siegel (především filmy Bryana Singera) obdařil pěknějším obrazem, protože ty přeexponované a desaturované záběry mému oku příliš nelahodily. Zato mě potěšil odvážně pojatý příběh, v něž krom napětí i humoru nechyběla ani iluze bořící zvolání adresované té části západní civilizace, která žije v domnění, že utrápy kuvajstkého lidu skončily spolu s válkou v Perském zálivu. A je tu samozřejmě zjevná analogie s jinými novodobými konflikty na blízkém východě.(23.1.2009)

Tak tohle byla slusna jizda. Sice trva zhruba 10 minut nez se film rozjede, ale pak to stoji za to. Vtipku tu moc neni, ale ty co tu jsou, jsou umisteny ve spravnej moment, takze nerusi a daj chvilku odpocinout od zbesily akce. Akce tu je skutecne hodne svizna a prislo mi, ze celej film je hodne realistickej (hlavne pri plynovym utoku mi bylo, jako bych tam fakt byl). Hlavni trojice je perfektni a presto, ze Clooney ve filmu rika, ze chce jit do duchodu, dokaze to slusne rozjet a ostatni za nim nijak nezaostavaj. Navic tu je pekne svizna hudba a naprosto cool a dokonala kamera. Jediny co mi vadilo a proc nedam 5*, jsou nektere zdlouhave rozhovory s rebelama, ale jinak sem se skvele bavil. David O. Russell natocil netypickej akcne-valecnej film a je to to nejlepsi, co dosud natocil.(22.4.2006)