Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA, 1999, 114 min

George Clooney, Mark Wahlberg a Ice Cube sa rozhodnú preskúmať miesto, kde by mali byť zlaté tehličky a po ceste ich stretne moc fajnové dobrodružstvo.Asi o tomto to v stručnosti je.A nieje to vôbec zlé.Zo začiatku to pôsobí ako vojnová komédia a ku koncu ako vojnový akčňák.David O. Russell výborne dokázal zvládnuť viac žánrov vo filme, ktoré sa cez seba pekne prelievajú.Herecké obsadenie je rovnako fajn ako hláška Georga Clooneyho - Až tam vlítnem zbraně necháme zajištěné, oslepíme je silou amerického šarmu.Je to dobrý film, len mi trošku príde ako keby nepodal výsledok aký si tvorcovia predstavovali - inými slovami, mám s toho trochu zmiešané pocity. 85% - 4*(17.11.2010)

• Laxik

Neskutečná slátanina. Ale fakt, co to krucinál bylo? Pupkový začátek vypadal zajímavě a ta hra s kamerou taky nevypadala marně. Jen kdyby jí bylo na začátku trochu míň a uprostřed a na konci trochu víc. Clooney standartně dobrej, Wahlberg klasicky wahlbergovskej - úplně marnej a přitom vlastně ani moc nevadil. Zajímavej začátek, pár povedenejch vtípků (vybuchující kráva mezi ně fakt nepatří) a konec jako pouťová růže ze střelnice. Díky, nechci.(15.11.2011)

Tak tohle byla slusna jizda. Sice trva zhruba 10 minut nez se film rozjede, ale pak to stoji za to. Vtipku tu moc neni, ale ty co tu jsou, jsou umisteny ve spravnej moment, takze nerusi a daj chvilku odpocinout od zbesily akce. Akce tu je skutecne hodne svizna a prislo mi, ze celej film je hodne realistickej (hlavne pri plynovym utoku mi bylo, jako bych tam fakt byl). Hlavni trojice je perfektni a presto, ze Clooney ve filmu rika, ze chce jit do duchodu, dokaze to slusne rozjet a ostatni za nim nijak nezaostavaj. Navic tu je pekne svizna hudba a naprosto cool a dokonala kamera. Jediny co mi vadilo a proc nedam 5*, jsou nektere zdlouhave rozhovory s rebelama, ale jinak sem se skvele bavil. David O. Russell natocil netypickej akcne-valecnej film a je to to nejlepsi, co dosud natocil.(22.4.2006)

Možná to byla náhoda, možná ne. Tři králové až podezřele připomínají Kelly's Heroes (1970). Tam se od zajatce četa odpočívajícíh amerických pěšáků také dozví o bance plné zlatých cihel, kousek od jejich linie avšak v nepřátelském území. Z tajné akce pro pár chlapců ,,na dovolené'' se vlivem mnohých událostí stane mega akce do které se postupně (samozřejmě za procenta) připojují natajno další a další složky armády až se nakonec velení dozví, že v místě, kde se nebojuje prorazili američané nepřátelskou linii a postupují do území nepřítele :-). Tohle bylo podobné. Samozřejmě Shermany vystřídala modernější vozidla a celé to mělo hodně moderní look. George vylepaný podél uší na mariňáka v pouštní combat výstroji působil prďácky jako vždy. Jemu by ale slušel i kýbl na hlavě :-). Bojové scény byly vynikající, mělo to solidní spád, ale bohužel konec byl takový typicky americký marshmallow... V souhrnu je docela zajímavý film z období Operation Desert Storm, kde mimochodem u našich nasazených jednotek američané obdivovaly dokonalé podvozky vejtřasek :-) !!!! Tři zlaté cihly. * * *(12.1.2014)

Jaké problémy může mít kráva, která neví že je ve válečné zóně? Co se děje v těle, které je zasaženo kulkou? Ale taky co se stane, když Američani vtrhnou do Iráku, přislíbí podporu těm co se vzbouří proti Saddámovi a pak se na ně vykašlou? Mistrovský film, z kterého asi US vláda neměla moc radost. Kromě toho, že to David O. Russell skvěle (a provokativně) napsal, to i zajímavě natočil (vizuálně velice originálně). Navíc Clooney a Wahlberg dokazují (už po několikáté), že jsou nejen hvězdy, ale i výborní herci.(7.8.2003)