VOD (1)

V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

TV spot

Legas

Strašnej guláš! Tři králové v první polovině jedou na speedu (respektive jak je trefně popsal kamarád: "je to šílené, jak od Kusturici"), jako divák jsem zde v rozpacích, jestli TOHLE a TAMTO myslí režisér kurva vážně, nebo si ze mě dělá prdel (nebo si dělá prdel ze zelených mozků), každopádně se rychle prostřílíme k americké sebekritice, která se mi takhle prezentovaná ve velkorozpočtovém hávu vždycky líbila (kvůli tomu, že film uvidí větší masy a možná jim něco dockvane, doufám). Pak už nás čeká jenom tříkrálový pohádkový závěr a dojetím můžeme film vypnout. Vizuální stránka i v roce 2012 na mě zapůsobila velmi svěže. ()

Mertax

Na to že sem od filmu skoro nic nečekala (dostal se ke mně naprostou náhodou "přifrclý" k jiným) mě teda docela vzal. Ne že by člověk byl pln napětí a očekávání, nebo se pořád smál. Ale něco tam prostě bylo. Ať už kráva, vnitřnosti, akční scény, střih, herci (u mě vede Mark)...Co bych tomu vytkla byla chaos. Jenže ten ve válce- natož v armádě přece je, ne? 85%. ()

sniper18

Je to slabý vojnovo ladený dobrodružný film s hviezdnym hereckým obsadením. Má celkom dobrý príbeh o skupinke amerických vojakov, ktorí sa na konci vojny v Iraku dozvedia, že nie až tak ďaleko od ich základne sa nachádza množstvo ukradnutého zlata a tak sa rozhodnú pred odchodom domov slušne obohatiť, ale situácia sa skomplikuje, lebo na území bez americkej kontroly sa môže stať čokoľvek. Spracovanie ale nestojí takmer za nič, už spočiatku to pôsobí zvláštne, hlavne kvôli nie práve najideálnejšiemu typu humoru, ale nejaký potenciál to ešte predsa len má, no odchodom zo základne som už nenašiel nič zaujímavé, síce viaceré situácie mali určitý potenciál, ale to je asi tak všetko, pretože celé je to tak nezaujímavo a nudne podané, že už po chvíli mi bolo úplne jedno, ako to bude prebiehať a ako sa to skončí a to sa nezmenilo až do samotného záveru. Akcie je tu veľmi málo a ani tá ma moc nezaujala. Sú tu prakticky len dve trochu väčšie akčné scény, z ktorých prvá je zaujímavo natočená, ale obsahovo dosť nudná a druhá má pár slušných explózií, hlavne padajúci vrtuľník sa vydaril, ale nič viac. Takže až na asi dva dobré momenty som si z akcií nič neodniesol. Herecké obsadenie je celkom slušné, Mark Wahlberg, George Clooney a Ice Cube v hlavných úlohách a ešte pár zaujímavých postáv. Réžia už z tohto slabého scenáru ani viac získať nemohla, takže tú ani kritizovať nemôžem a technická stránka je na tom dobre, film má dobrý vizuál, spokojný som aj s tými pár efektami. Traja králi je film, ktorý absolútne nestojí za pozornosť, herecké obsadenie a technická stránka nie sú zlé, tak aspoň kvôli nim sa na to dá bez výrazne veľkých problémov dopozerať, ale inak som vôbec neprišiel na to, čo ma malo za celý film vlastne zaujať. Tak neuveriteľne nezaujímavý scenár sa len tak nevidí. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 40%. ()

Boogeyman

Skvělý a především originálně natočený válečný film. Trojice hlavních hrdinů je nejen sympatická, ale hlavně to nejsou Mirkové Dušínové, prostě jim jde o to si nahrabat a když už jsou u toho, tak zachrání pár těch utlačovaných, proč taky ne, ne?! Film skvěle kombinuje pořádnou akci, zábavnou komedii i poselství nad válečnými hrůzami. ()

Freemind

Tři prasátka v irácké poušti. Takhle hloupý, přeplácaný, ale hlavně nudný scénář jsem už dlouho neviděl. Nekonečná přehlídka WTF scén a dialogů. Akční scény byly k smíchu, ty humorné zase k pláči. P.S. Je úžasné, jak se Cliff Curtis díky své fysiognomii dokáže zapasovat do každé etnické menšiny. Je Novozélanďan, Maor, ale už jsem ho viděl hrát Indy, Mexikánce, Španěly, teď si střihl Araba. Tomu říkám genetické terno. ()

• Podle George Clooneyho (Archie Gates) opravdu nebylo snadné pracovat zároveň na tomto filmu i na tehdy stále ještě mimořádně populárním seriálu Pohotovost (od r. 1994): "Točili jsme hodinu cesty od Phoenixu v Arizoně a já musel skoro každý den po skončení práce na Pohotovostí létat z Los Angeles. Musel jsem zvládnout spoustu třicetihodinových dní. (...) Většinou pomohlo, když jsem si nakapal do očí nějakou žíravinu. Zvláštní je, že se občas dostanete do fáze, kdy si řeknete, 'tohle je příležitost, kterou si nemůžu nechat ujít, bez ohledu na to, jak tvrdě budu muset pracovat.' Některé dny byly docela síla, protože jsem v půl páté ráno po sedmnácti hodinách práce dotočil Pohotovost, sedl jsem na letadlo do Arizony a dalších dvanáct hodin pracoval na Třech králích. Ale řekl jsem si, že na postavě, kterou hraju, pak bude vidět, jak jsem utahaný a zničený, a to by mohlo být pro dobro věci - a taky nakonec bylo." (NIRO)
  • Propagandistické letáky byly kopií skutečných letáků používaných během války v Perském zálivu. (BloodMax)
  • V priebehu natáčania došlo ku konfliktu medzi Georgeom Clooneym (Archie Gates) a režisérom Davidom O. Russellom, ktorý je známy svojou prchkou povahou. Režisér pri natáčaní neustále urážal a zosmiešňoval komparzistu, ktorý podľa neho nerobil to, čo mu prikazoval. Clooney stratil kontrolu a režiséra fyzicky napadol. Napriek tomu zostal pri natáčaní a film dokončil. (Jello Biafra)

Související novinky

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

V čempak asi? V klení asi těžko, Mark si vystačí sám (mrkněte třeba na Skrytou identitu, jak mu to jde). Pár hereckých lekcí by Bale Wahlbergovi dát mohl, ale to taky není správná odpověď. Půjde o...… (více)

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)