Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

A tak to zase jó! Musím se přiznat, že pro mě osobně obrovský překvápko. Film má všechno. Super herce, výbornou hlavní i vedlejší zápletku. Suveréní kamera při akčních scénách. Tu chci vážně vyzdvihnout. Nic vám neuteče, nic není vtíravý. Z5 k hercům. To, že GC je mistrem svého řemesla je jasný a netřeba polemizovat. MW ze sebe dostal naprostý maximum a jeho výkon patřil k tomu nejlepšímu. IC taky rozhodně nezaostával. Na filmu bych chtěl pochválit další věc. S nadsázkou se choval poměrně reálně. 3 příklady. Parta se rozhodla místním pomoci až tehdy, když borec oddělal ženskou. Druhá věc, kdy se GC podařilo vyvolat davové nadšení, ale auta stejně dostal za prachy. (cihly) A poslední, když se am. vojáci rozhodli pomoct uprchlíkům přes hranice až oplátkou za něco. Suma sumárum 4 hodně silný hvězdy a 85 procent.(15.3.2014)

Russell cítí potřebu žehlit americký nacionalismus a proto formou mravního ponaučení ospravedlňuje svůj lid, echm. Piráti v Iráku v čele s Clooney-m se neskutečně snaží na svou dobu být IN a já nevím, jak to dopadlo (v daném roce), protože z 99 si pamatuju kulové, vždyť 2000 měl být konec světa, no ne?! Nevím no, tak 6-7/10 pravdu? nic moc jako.(6.7.2011)

Výstřely doznívají, slunce pálí o sto šest.. operace „Pouštní bouře“ skončila. Nechvalně známá válka „v přímém přenosu“ z Perského zálivu začíná coby humorná idylka a končí jako přímá žaloba celého konfliktu. Tihle vojáci ale mají leccos u zadku a právě ze stejných míst jednoho z nepřátel vytáhnou podezřele zajímavou mapu, která je má dovést ke zlatému tajemství. Tuhle čtyřčlennou bandu nakonec povede major Gates (dnes silně respektovaný George Clooney je ve vojenském k zulíbání) a mezi gardisty, šejky i místním obyvatelstvem to nejednou bude vřít. A šlohnout něco nebude zase tak horký; navíc onen důležitý orgán má tohle kvarteto na správném místě a ušlechtile pomůže několika nevinným obětem celého válečného konfliktu. Netriviálně vystavěný příběh jde rovnou k věci a doposud nepříliš prověřený režisér David O. Russell ordinuje v několika žánrech, nicméně jeho mutant nepostrádá nadhled, inteligentní humor i brutální násilí. Jeho doménou je kvalitní scénář, který zbytečně nemoralizuje, ale četněkrát ťukne na ožehavou notu. Dočkáme se endoskopie lidských útrob, vizuálních srandiček a.. netýrejte Michaela Jacksona!!(1.4.2009)

Z tohto filmu som dosť pomykove. Vyskytujú sa tu dve roviny, ktoré až tak celkom do seba nezapadajú. Komediálna časť si nevie stanoviť hranice, zasahuje, tam, kde nie je nutná a naopak. Keby film mal čisto akčný ráz, bolo by to skvelé. Veľmi podarené sú ale zábery kamery a podarený príbeh spolu so záverom, viac krát však už asi nie. 75%.(14.5.2006)

neviem, čím presne, ale tento film si ma niečím chytil od prvých sekúnd... a držal do posledných... funguje tam skvelá chémia medzi postavami, má to super spád, je to miestami vtipné, miestami silné (emočne, akčne...) a hlavne si to uchovalo akúsi zvláštnu ľahkosť (napriek všetkým možným zákulisným historkám z natáčania);(3.2.2013)

• - Scéna s mlíkem se musela natáčet dvakrát. Při prvním pokusu totiž nikdo neřekl domorodým obyvatelům, aby mléko pili. (don corleone)

• - Film byl po svém uvedení okamžitě zakázán v Iráku. (don corleone)

• - V 91. minutě filmu, kdy Conrad (Spike Jonze) dostane zásah od iráckého vojáka do levého ramene, při dalším záběru, když ho položí na zem, je však vidět, jak se drží za rameno pravé a zastavuje krvácení. (bejkovec)