Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

akcni pohoda z iraku, ktera ma od vseho neco : humor, nadsazku, ale i solidni porce krve a utrpeni (vetsinou to schytavaji civilisti), silne emoce a poctive herecke vykony (marky mark, clooney). dulezite je i to, ze se film nestavi na zadnou stranu konfliktu, coz mozna jednoho u americkeho filmu prekvapi. v podstate bez chyby...(20.7.2005)

Je vidět, že v Americe je minimálně jeden scénárista, který se ve válečném filmu dokáže obejít bez vlasteneckých projevů a patosu. Dalo by se říct, že z těch všech podobných filmů si dělá srandu. Ve Třech králích se pořád něco děje a vůbec není čas na nudu. Je to taková akční jednohubka a kouká se na to sakra dobře. Takových válečných filmů by mělo být víc.(4.9.2008)

• Freemind

Tři prasátka v irácké poušti. Takhle hloupý, přeplácaný, ale hlavně nudný scénář jsem už dlouho neviděl. Nekonečná přehlídka WTF scén a dialogů. Akční scény byly k smíchu, ty humorné zase k pláči. P.S. Je úžasné, jak se Cliff Curtis díky své fysiognomii dokáže zapasovat do každé etnické menšiny. Je Novozélanďan, Maor, ale už jsem ho viděl hrát Indy, Mexikánce, Španěly, teď si střihl Araba. Tomu říkám genetické terno.(5.4.2013)

"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám." I tak by se dal charakterizovat válečný snímek s lehkými prvky humoru z prostředí války v zálivu. Ikdyž je děj celkem jasný, pomůže, když se trochu v této problematice vyznáte. Můžete se pak jen bavit a o tom to je, né?:-) O špatných hereckých výkonech nemá cenu ani uvažovat... :-) 70%(31.5.2009)

Na to že sem od filmu skoro nic nečekala (dostal se ke mně naprostou náhodou "přifrclý" k jiným) mě teda docela vzal. Ne že by člověk byl pln napětí a očekávání, nebo se pořád smál. Ale něco tam prostě bylo. Ať už kráva, vnitřnosti, akční scény, střih, herci (u mě vede Mark)...Co bych tomu vytkla byla chaos. Jenže ten ve válce- natož v armádě přece je, ne? 85%.(11.4.2007)

• - Propagandistické letáky byly kopií skutečných letáků používaných během války v Perském zálivu. (BloodMax)

• - V 91. minutě filmu, kdy Conrad (Spike Jonze) dostane zásah od iráckého vojáka do levého ramene, při dalším záběru, když ho položí na zem, je však vidět, jak se drží za rameno pravé a zastavuje krvácení. (bejkovec)

• - Matt Damon a Matthew McConaughey odmietli rolu, ktorú napokon dostal Mark Wahlberg. (Niles)