Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (306)

Laxik 

všechny recenze uživatele

Neskutečná slátanina. Ale fakt, co to krucinál bylo? Pupkový začátek vypadal zajímavě a ta hra s kamerou taky nevypadala marně. Jen kdyby jí bylo na začátku trochu míň a uprostřed a na konci trochu víc. Clooney standartně dobrej, Wahlberg klasicky wahlbergovskej - úplně marnej a přitom vlastně ani moc nevadil. Zajímavej začátek, pár povedenejch vtípků (vybuchující kráva mezi ně fakt nepatří) a konec jako pouťová růže ze střelnice. Díky, nechci. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

neviem, čím presne, ale tento film si ma niečím chytil od prvých sekúnd... a držal do posledných... funguje tam skvelá chémia medzi postavami, má to super spád, je to miestami vtipné, miestami silné (emočne, akčne...) a hlavne si to uchovalo akúsi zvláštnu ľahkosť (napriek všetkým možným zákulisným historkám z natáčania); ()

Reklama

Anthony 

všechny recenze uživatele

Jaké problémy může mít kráva, která neví že je ve válečné zóně? Co se děje v těle, které je zasaženo kulkou? Ale taky co se stane, když Američani vtrhnou do Iráku, přislíbí podporu těm co se vzbouří proti Saddámovi a pak se na ně vykašlou? Mistrovský film, z kterého asi US vláda neměla moc radost. Kromě toho, že to David O. Russell skvěle (a provokativně) napsal, to i zajímavě natočil (vizuálně velice originálně). Navíc Clooney a Wahlberg dokazují (už po několikáté), že jsou nejen hvězdy, ale i výborní herci. ()

902 10 

všechny recenze uživatele

akcni pohoda z iraku, ktera ma od vseho neco : humor, nadsazku, ale i solidni porce krve a utrpeni (vetsinou to schytavaji civilisti), silne emoce a poctive herecke vykony (marky mark, clooney). dulezite je i to, ze se film nestavi na zadnou stranu konfliktu, coz mozna jednoho u americkeho filmu prekvapi. v podstate bez chyby... ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

,,Jsme vojáci té nejúžasnější země na světe a přišli jsme vás osvobodit. Doufám, že si nemyslíte, že je svoboda zadarmo. Mnohé národy jí vykoupily potem a krví. No a vy jí vykoupíte... ehm zlatem. Takže si prosím lehněte, odhoďte zbraně a polibte rodnou zem. My ji zatím vydrancujem." Tři Králové je velice stylově natočená, irácká verze Kellyho hrdinů plná skvělých režijních vychytávek (efektně udělané přestřelky, lidské tělo zevnitř při zásahu kulkou, kamerové flitry a další), která je skvěle obsazena. Clooney si zde dělá trochu srandu ze svého působení v Pohotovosti, když ukazuje jak je jeho postava lékařsky vzdělaná. Mark Walhberg i Ice Cube (mimochodem v parodické verzi Narození Ježíše jsem ve školním představení hrál černého mudrce, takže vím, jaké to je být poslední v řadě a navíc k tomu černej:-) podali velice zdařilé výkony. I přes to, že tito tři králové nepřinášejí žádné dary budoucímu spasiteli a spíše myslí na své vlastní obohacení, si je vždy s chutí pustím a nechám se pobavit akční jízdou, kde létají kraví hlavy vzduchem a střílí se na cisterny s mlékem. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (21)

  • Původní název filmu byl Válečná kořist, později se změnil na Tři králové. (BloodMax)
  • V priebehu natáčania došlo ku konfliktu medzi Georgeom Clooneym (Archie Gates) a režisérom Davidom O. Russellom, ktorý je známy svojou prchkou povahou. Režisér pri natáčaní neustále urážal a zosmiešňoval komparzistu, ktorý podľa neho nerobil to, čo mu prikazoval. Clooney stratil kontrolu a režiséra fyzicky napadol. Napriek tomu zostal pri natáčaní a film dokončil. (Jello Biafra)
  • Scénu, při které mučí Troye Barlowa elektrickými šoky, absolvoval Mark Wahlberg doopravdy. Údajně řekl, že chce, aby scéna vypadala reálně a když už tam bylo veškeré náčiní, tak ať to do něj pustí. (don corleone)

Související novinky

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

V čempak asi? V klení asi těžko, Mark si vystačí sám (mrkněte třeba na Skrytou identitu, jak mu to jde). Pár hereckých lekcí by Bale Wahlbergovi dát mohl, ale to taky není správná odpověď. Půjde o...… (více)

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)

Reklama

Reklama