Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

Dávám 4 hvězdy, klidně jsem mohl dát pět, ale důvod, proš jsem tak neučinil je, že na to, že tento film je akční , válečný , tak v něm neni tolik akce, kolik jsem si představoval. Každopádně nic na tom nemění, že je tonto film výbornej, moc jsem se těšil až ho uvidim. Teď jsem měl tu možnost a musim říct, že fakt pecka, tento film je v celku starý, takže mě překvapilo, jak jsem o něm nemohl vůbec vědět až mi ho doporučil bratranec a fakt pecka . Miluju film z nové doby a hlavně z Iráku a v těch písečných oblastech... Prostě bomaba a to obsazení tak vynikající! George Clooney, Mark Wahlberg, Ice Cube byli absolutně nejlepšími herci tohoto filmu! Némam k tomu žádnou vítku až na tu akci, ale nakonec mi to ani nevadilo, protože to mělo příběh a vše film je dlouhý 1 hodinu a 50 minut a celou tu dobu jsem se nenudil. Jinak to byl taky trošku odlišný válečný film než je normální... Barevně jinak zpracovaný a realističtější. A hudební doprovod byl vynikající! :) .. moc mě překvapil! A mně nezbývá nic jiného, než vám tento úžasný válečný film kupodivu i komediální film doporučit! :)(6.9.2010)

Podle TV programu to měla být štiplavě satirická akčňárna. Ale mnohem spíš je to jen zábavnější válečně akční snímek, s občasnými sairickými momenty. Začátek musím říct mě téměř dokonale odradil, už jsem se přistihl několikrát s rukou na ovladači, že to přepnu. Ale nakonec jsem prvních dvacet třicet minut přetrpěl a pak už to šlo. Jak kdyby ten začátek dělal nějakej jinej scénárista. Z formální stránky se mi líbilo, jak byl obraz pořád zesvětlenej a tím to navozovalo dobře atmosféru pouště a vedra. Ale naopak se mi nelíbilo, jako ostatně u téměř všech filmů, jak se zacházelo se zlatem. Jedna cihla zlata má totiž 15 kg a k tomu ještě speciálně zkosený strany, aby se nedala nijak jednoduše zvednout (musí se přesunout na okraj a otočit) a tady ji zvedali a hýbali s ní, jako kdyby nevážila víc jak suchý z nosu. Nejvíc mě dostalo, jak dva zvedali kufr plnej zlatých cihel (ve skutečnosti by měl nejmíň půl tuny) a když ho zvedli, náhle se protrhlo dno. Tomu se říká Made in USA. A taky se mi nelíbil konec, kterej byl až příliš dobrej a moc rušil dojem z předchozího děje. Kdyby je všechny zavřeli na dlouho do chládku, sedělo by to tam mnohem líp. Jinak to je celkově celkem dobrá oddychovka, nijak náročná na přemýšlení a občas i zábavná, ale zapamatovatelná určitě ne. Spíš přesně ten typ filmů, který když vidíte znovu po pár měsících, nevíte, o co tam vlastně přesně šlo ani co se tam dělo, ale víte, že to nebyla úplná ztráta času.(16.5.2006)

Z tohto filmu som dosť pomykove. Vyskytujú sa tu dve roviny, ktoré až tak celkom do seba nezapadajú. Komediálna časť si nevie stanoviť hranice, zasahuje, tam, kde nie je nutná a naopak. Keby film mal čisto akčný ráz, bolo by to skvelé. Veľmi podarené sú ale zábery kamery a podarený príbeh spolu so záverom, viac krát však už asi nie. 75%.(14.5.2006)

Válečné filmy z války v zálivu jsou prostě jiné, je to vidět na Jarhead které by klidně mohlo mít podtitul: "aneb jak nám ukradli válku", a je to vidět i na Three Kings kteří ukazují válku tak jak jste ji ještě neviděli. Občas sklouznou ke komedii, občas k dramatu, jindy se lehce kriticky otřou o politiku Spojených států a čas od času se objeví trocha akce. A celý tenhle guláš dává dohromady výborný film.(14.5.2006)

Netradiční pohled na válku v Zálivu i na válku celkově. Asi nejvíc mě příjemně překvapilo optimální vyvážení komediální, akční a dramatické (vážné) složky, nevadili mi ani Clooney s Wahlbergem, které jinak za své oblíbence určitě nepovažuju. Škoda příliš hollywoodského happy-endu, trochu nadhledu a černého humoru by závěru neuškodilo. Stejně ale příznivcům válečných filmů určitě doporučuji. 70 %(22.2.2015)

• - Původní název filmu byl Válečná kořist, později se změnil na Tři králové. (BloodMax)

• - Scénu, při které mučí Troye Barlowa elektrickými šoky, absolvoval Mark Wahlberg doopravdy. Údajně řekl, že chce, aby scéna vypadala reálně a když už tam bylo veškeré náčiní, tak ať to do něj pustí. (don corleone)

• - Scéna s mlíkem se musela natáčet dvakrát. Při prvním pokusu totiž nikdo neřekl domorodým obyvatelům, aby mléko pili. (don corleone)