Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA, 1999, 114 min

Netradičný, moderný, pôsobivý, a svojím spôsobom aj dokonalý film. Z časti ťaží z hodne kontroverznej témy vojny v Perzskom zálive, ktorú ale režisér David O. Russell dokáže podať originálne, s nadhľadom a predovšetkým aj s patričnou dávkou čierneho humoru. Čo sa týka vizuálnej stránky - výrazné kamerové filtre a rýchly strih fungujú na jednotku, nemám, čo vytknúť, jedna z mnohých originálnych a plusových vlastností filmu. Prejdem ale k hercom, presnejšie k dvom, ktorí sa mi do pamäte vryli najviac - George Clooney a Mark Wahlberg. Clooney tradične dokazuje, že s charizmou si rozumie viac než dobre a mnohokrát film podržal v tých humornejších chvíľach. Naopak, v tých vážnejších sa naplno prejavil nesporný mladý talent Mark Wahlberg, najpresvedčivejší herec filmu. Jeden z najzaujímavejších (proti)vojnových filmov a zároveň svižná a odvážna satira, ktorú by ste nemali (nesmiete) prehliadnuť...(22.7.2007)

Velmi pěkný film. Válka z pohledu několika vojáků, kteří nehodlají odjet domů s prázdnou. A proto se rozhodnou najít veliké množstvý zlatých cihel, které jsou ukryté (ano, samozřejmě) na nepřátelském území. Akční podívaná s dramatickými i ironickými prvky. Skvěle vybraní herci. Pěkná hudba a zajímavá kamera. Film stojí vážně za to! A díky Bohu, že alespoň Wahlberg nakonec přežil - vypadalo to totiž dost bledě.;-) Dávám něco kolem 85%.(1.6.2008)

Tří králové, obsazení třemi zvláštními herci. Mark Walhberg pro mě z trojice nejoblíbenější, působí věrohodně a snaží se. Geroge Clooney, který je ze všech tří nejznámější a má za sebou kvalitní práci, hraje na můj vkus až moc obyčejně a nevyčnívá ani nad ostatními králi. Ice Cube jako král těch levnějších akčních filmů a komedií z prostředí černošských ghet, trojici doplňuje. Ať si každý udělá závěr podle sebe, jestli je hlavní trojice opravdu tak kvalitní jak se na papíře zdá, ale mě nepřesvědčili. Film je plný kamerových triků ala "tohle udělá kulka se střevy..." a také barevné filtry, které občas působí nadbytečně. Celkově jde o slušný snímek, který je na papíře rozhodně lepší než na plátně. Škoda nevyužitého potenciálu a zbrklého natočení.(13.12.2004)

Tímto filmem se zrodilo jedno sympatické duo herců Wahlberg a Clooney. Ale je otázkou jestli to s Clooneym nesluší každému herci:) Přece jen George je sympaťák až na půdu a i v tomto filmu to není jinak. Několik vynikajících záseků. Scéna s krávou mě dostala. Dost ulítlej film co mě vždy potěší, zato určitě nepotěšil US Army.(26.8.2006)

Tak trochu jiný film než na jaký jsme z Hollywoodu zvyklý. Ale to vůbec nevadí. Spíše naopak. Originální, akční, napínavá a chvílemi humorná (většinou černě) honba za pokladem s výborným obsazením v čele s charizmatickým Georgem Clooneym, kterého skvěle doplňují Mark Wahlberg (v jedné ze svých nejlepších a možná i nejnáročnějších roli) a Ice Cube (moc se tu neprojevuje, takže se na něj i dá koukat). Takovýhle film jste ještě určit neviděli (a to fakt nekecám).(8.3.2007)

• - Film byl po svém uvedení okamžitě zakázán v Iráku. (don corleone)

• - Matt Damon a Matthew McConaughey odmietli rolu, ktorú napokon dostal Mark Wahlberg. (Niles)

• - V priebehu natáčania došlo ku konfliktu medzi Georgeom Clooneym (Archie Gates) a režisérom Davidom O. Russellom, ktorý je známy svojou prchkou povahou. Režisér pri natáčaní neustále urážal a zosmiešňoval komparzistu, ktorý podľa neho nerobil to, čo mu prikazoval. Clooney stratil kontrolu a režiséra fyzicky napadol. Napriek tomu zostal pri natáčaní a film dokončil. (Jello Biafra)