Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA, 1999, 114 min

Skvělý a především originálně natočený válečný film. Trojice hlavních hrdinů je nejen sympatická, ale hlavně to nejsou Mirkové Dušínové, prostě jim jde o to si nahrabat a když už jsou u toho, tak zachrání pár těch utlačovaných, proč taky ne, ne?! Film skvěle kombinuje pořádnou akci, zábavnou komedii i poselství nad válečnými hrůzami.(19.2.2006)

Válečné filmy z války v zálivu jsou prostě jiné, je to vidět na Jarhead které by klidně mohlo mít podtitul: "aneb jak nám ukradli válku", a je to vidět i na Three Kings kteří ukazují válku tak jak jste ji ještě neviděli. Občas sklouznou ke komedii, občas k dramatu, jindy se lehce kriticky otřou o politiku Spojených států a čas od času se objeví trocha akce. A celý tenhle guláš dává dohromady výborný film.(14.5.2006)

Po všech stránkách vydařené válečné drama, které přináší neokoukanou zápletku s nesmírně emotivním vyvrcholením a vyvážený poměr mezi akcí, humorem a morálním poselstvím. Konečně válečný snímek kde se dočkáme více příběhu na úkor rozsáhlých bojových scén!!! Nesmím zapomenout vyzdvihnout herecké výkony - hlavně Mark Wahlberg a George Clooney jsou skvělí!(17.1.2006)

Nutnosť. Najdôležitejšia vlasnosť - ten hnací motor posúvajúci ľudí k tým správnym rozhodnutiam aj keď sú len malý krôčik od toho aby spravili to nesprávne. Morálka a zároveň chamtivosť stoja v rozhodujúcom súboji na území Iráku a boj spočíva v rukách štvorice pochybných individuí s tvárami známych hviezd. Russel vytvoril formálne bohaté dielo s niektorými dych berúcimi zábermi a desiatkou výborne spracovaných aj natočených nápadov. Scenár je niekde na rozmedzí medzi komédiou a drámou ale ani v jednom žánri sa úplne nestratí. Cube, Clooney, Jonze a Wahlberg si očividne svoje úlohy užívajú a Russel im na to dáva kopec príležitostí. Veď kde inde si môžte zastrielať na lopty s idúceho džípu, a zároveň pobehovať s taškami zlata cez mínové pole? Síce si nie som tou 4 hviezdou až tak istý, lebo vrchol filmu nastal niekedy v polovici a odvtedy to bolo celé akési nekonzistentné, a nebyť konca, celá tá myšlienka by išla do horúcich pekiel ale každopádne tam tú 4 hviezdu dám. Predsa len sa jedná o netradičný film, ktorý má kopec highlightov a tiež kopec hluchých miest. Asi len záleží na čo dokážete upriamiť svoju pozornosť.(1.2.2013)

Zajímavý film. Co je potěšující je herecký cástíng a přítomný humor, který tomuhle úletu sluší, co je však nepotěšující je poměrně nekvalitní technická stránka, kde i z hlediska vizuálu se není příliš na co koukat, všude prach a písek a působilo to na mne místy jako film z levnějšího kraje, naštěstí jsem se bavil nadprůměrně, tak čtverec přihodím, ale jen o chlup. 70%(23.6.2015)

• - Matt Damon a Matthew McConaughey odmietli rolu, ktorú napokon dostal Mark Wahlberg. (Niles)

• - Producenti chtěli do hlavní role vedle Nicolase Cage také Mela Gibsona, protože George Clooney jim nepřišel dost slavný na to, aby film komerčně "utáhnul" na své jméno. Roli dostal až potom, co ji oba herci odmítli. (Edgerton)

• - V priebehu natáčania došlo ku konfliktu medzi Georgeom Clooneym (Archie Gates) a režisérom Davidom O. Russellom, ktorý je známy svojou prchkou povahou. Režisér pri natáčaní neustále urážal a zosmiešňoval komparzistu, ktorý podľa neho nerobil to, čo mu prikazoval. Clooney stratil kontrolu a režiséra fyzicky napadol. Napriek tomu zostal pri natáčaní a film dokončil. (Jello Biafra)