Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA, 1999, 114 min

Skvělý a především originálně natočený válečný film. Trojice hlavních hrdinů je nejen sympatická, ale hlavně to nejsou Mirkové Dušínové, prostě jim jde o to si nahrabat a když už jsou u toho, tak zachrání pár těch utlačovaných, proč taky ne, ne?! Film skvěle kombinuje pořádnou akci, zábavnou komedii i poselství nad válečnými hrůzami.(19.2.2006)

Tří králové, obsazení třemi zvláštními herci. Mark Walhberg pro mě z trojice nejoblíbenější, působí věrohodně a snaží se. Geroge Clooney, který je ze všech tří nejznámější a má za sebou kvalitní práci, hraje na můj vkus až moc obyčejně a nevyčnívá ani nad ostatními králi. Ice Cube jako král těch levnějších akčních filmů a komedií z prostředí černošských ghet, trojici doplňuje. Ať si každý udělá závěr podle sebe, jestli je hlavní trojice opravdu tak kvalitní jak se na papíře zdá, ale mě nepřesvědčili. Film je plný kamerových triků ala "tohle udělá kulka se střevy..." a také barevné filtry, které občas působí nadbytečně. Celkově jde o slušný snímek, který je na papíře rozhodně lepší než na plátně. Škoda nevyužitého potenciálu a zbrklého natočení.(13.12.2004)

Originálne, akčné, napínavé a chvíľami humorné. Jeden z vydarených vojnových snímkov s komediálnym nádychom. Honba za pokladom s výborným obsadením na čele s Georgom Clooneym, ktorého skvele dopĺňajú Mark Wahlberg v jednej zo svojich najlepších a možno aj najnáročnejších rolí a Ice Cube. Takýto film ste ešte určiť nevideli. Celkovo ide o viac než slušný film, ktorý je na plátne ešte lepší než na papieri.(17.1.2015)

Tímto filmem se zrodilo jedno sympatické duo herců Wahlberg a Clooney. Ale je otázkou jestli to s Clooneym nesluší každému herci:) Přece jen George je sympaťák až na půdu a i v tomto filmu to není jinak. Několik vynikajících záseků. Scéna s krávou mě dostala. Dost ulítlej film co mě vždy potěší, zato určitě nepotěšil US Army.(26.8.2006)

Dávám 4 hvězdy, klidně jsem mohl dát pět, ale důvod, proš jsem tak neučinil je, že na to, že tento film je akční , válečný , tak v něm neni tolik akce, kolik jsem si představoval. Každopádně nic na tom nemění, že je tonto film výbornej, moc jsem se těšil až ho uvidim. Teď jsem měl tu možnost a musim říct, že fakt pecka, tento film je v celku starý, takže mě překvapilo, jak jsem o něm nemohl vůbec vědět až mi ho doporučil bratranec a fakt pecka . Miluju film z nové doby a hlavně z Iráku a v těch písečných oblastech... Prostě bomaba a to obsazení tak vynikající! George Clooney, Mark Wahlberg, Ice Cube byli absolutně nejlepšími herci tohoto filmu! Némam k tomu žádnou vítku až na tu akci, ale nakonec mi to ani nevadilo, protože to mělo příběh a vše film je dlouhý 1 hodinu a 50 minut a celou tu dobu jsem se nenudil. Jinak to byl taky trošku odlišný válečný film než je normální... Barevně jinak zpracovaný a realističtější. A hudební doprovod byl vynikající! :) .. moc mě překvapil! A mně nezbývá nic jiného, než vám tento úžasný válečný film kupodivu i komediální film doporučit! :)(6.9.2010)