Vesmírní trakeři

Space Truckers

Vesmírni truckeri

Komedie / Sci-Fi

USA / Irsko, 1996, 95 min

Tenhle snímek má každopádně své pěkné momenty a i když z narativního hlediska poněkud kolísá (hlavně ta druhá polovina se promění v rozverný a neskrývaně vykonstruovaný narativní rej), určitě stojí za to díky skvělému vědci - šéfovi pirátů nebo vizuálnímu zpracování vesmíru. Tenhle film nesnese vysoké nároky, zato zaručeně pobaví.(31.3.2010)

Béčko, ze kterého originalita tryská už od začátku - John Canyon je kamioňák, samorost, který odmítá pracovat pro korporaci, pro kterou dělají už všichni jeho kamarádi, hádá se s grázly, co odmítají platit náklad a balí mladou servírku - to vše se odehrává ovšem ve vesmíru, což mi přišlo jako super nápad. Spolu s ní a jejím mladým přítelem se pak vydávají s nákladem na Zemi, aniž by tušili co vlastně převáží. Přes slabší efekty tu nechybí roztomilé detaily (truck vypadá jako truck i ve vesmíru, startování penisu, závěrečná kufříková pointa), fajn akční scény a pěkně napínavé finále. Hopper je pořád frajer, Debi Mazar se svlékne a už neoblékne :-) a hlavně je to celé v takovém komediálních duchu, plném hlášek. A když vidím ty odpady tady, tak tomu musím dát trošku více.(28.4.2010)

• catt

Od dob Bezstarostné jízdy klesl Dennis Hopper opravdu hluboko. Spíše než hraní to připomíná amatérské divadlo. Opravdu kouzelná je scéna, kdy si má přečíst papír a on na něj hledí, jako by neuměl číst. Jedna s nejhorších sci-fi, i když neobsahuje víc nesmyslů než jiné filmy (výbuchy v kosmu, pohyb ve stavu beztíže), spíše jich obsahuje méně.(12.1.2003)

Velmi příjemná béčková sci-fi jízda od hororového harcovníka Stuarta Gordona. Snímek si na nic nehraje a občasnými komickými scénami nabízí divákovi nenáročnou filmovou zábavu. Celý příběh se točí kolem utajené zásilky vražedných robotů. Tu ovšem dostane do péče John Canyon se svým vesmírným truckem, na který se shodou okolností dostávají i atraktivní Cindy a mladý řidič Mike. Trojice hrdinů ovšem na cestě narazí na vesmírné piráty, což všem zúčastněným značně zkomplikuje život. Snímek díky své optimální stopáži slušně odsýpá, béčkové efekty jsou doslova k sežrání a postavy takřka dokonalé. Za zmínku stojí především kapitán pirátů se svým umělým penisem, věčně polonahá Cindy a samozřejmě charismatický John Canyon v podání Dennise Hoppera. U mě za čtyři hvězdy.(14.10.2009)

Nebolo to zle na moje chutove pohariky:) Film odohravajuci sa vo vesmire patri medzi moje oblubene prostredia, takze ani tento film neni vynimkou a aj sa celkom vydaril. Zaciatok filmu ma presvedcoval, ze to asi len bude nejaka hlupa komedia okorenena sci-fi prvkami. Ale ako sa trojclenna posadka dala na misiu s neskutocne dlhym nakladom, tak sa film dostaval na slusne obratky okuzlenia dejom, ktory ma nesmierne bavil sledovat az do konca. Prvykrat film dostal taky akcnejsi spad prichodom vesmirnej lode obyvanej piratmi. Dobre aj vyzeral piratsky kapitan, ktory bol poskladany z polovice ako stroj a svoj nastroj na sex vzdy spojazdnil potiahnutim snury, ako byva na motorovej pile:) Bolo to dost od veci a take uchylne, ako aj samotny kapitan. Tu sa aj po prvykrat na scenu dostavaju ty roboti, ktory fakt vyzerali dobre. Telom sa podobali troska na Votrelca, alebo na priseru z filmu Zlomok sekundy. Hlava uz nebola taka vydarena, vyzerala skor taka nedorobena. Aj koordinacia pohybov po zemi maly taky nadych, ze sa ich budete bat, ked sa k vam priblizia:) Tieto roboti film ozivili k vacsej sledovanosti, inac by to bez nich bol nudny film z vesmiru.(7.1.2012)