Vesmírní trakeři

Vesmírni truckeri

Komedie / Sci-Fi

USA / Irsko, 1996, 95 min

• eraserhead666

Nemastné, neslané, vizuálně sice docela dobré, dějově to drží pohromadě, ale komediálního mi na tom přišla opravdu jen erotická předehra hlavního záporáka. To byla jediná komediální scéna filmu. Nelze nevidět místy kopírování hvězdných válek. Větší zábava to určitě bylo pro tvůrce a herce točit, než se pak pro diváky na to dívat. Ono teda jako nějak nelituji, že jsem si to pustil, vyložená ztráta času to nebyla (některé efekty a scény jsou na koukání dobré), ale jinak film ve mě vůbec nic nezanechal. Od Gordona teda radši dál jen horory, Barbary Crampton jsem si vůbec nevšiml....(15.10.2009)

Béčko, ze kterého originalita tryská už od začátku - John Canyon je kamioňák, samorost, který odmítá pracovat pro korporaci, pro kterou dělají už všichni jeho kamarádi, hádá se s grázly, co odmítají platit náklad a balí mladou servírku - to vše se odehrává ovšem ve vesmíru, což mi přišlo jako super nápad. Spolu s ní a jejím mladým přítelem se pak vydávají s nákladem na Zemi, aniž by tušili co vlastně převáží. Přes slabší efekty tu nechybí roztomilé detaily (truck vypadá jako truck i ve vesmíru, startování penisu, závěrečná kufříková pointa), fajn akční scény a pěkně napínavé finále. Hopper je pořád frajer, Debi Mazar se svlékne a už neoblékne :-) a hlavně je to celé v takovém komediálních duchu, plném hlášek. A když vidím ty odpady tady, tak tomu musím dát trošku více.(28.4.2010)

"MÍT KONEČNÍK, TAK SE POKÁLÍM." Po ROBOTU JOXOVI a PEVNOSTI STRACHU další pohodové sci-fi béčko od Stuarta Gordona (známého spíše svými adaptacemi Lovecrafta), které jsem objevil díky HBO. Vesmírný truck vezoucí vražedné roboty, sexy astronautka svlečená do spodního prádla a ohrožovaná vilným kapitánem pirátů (v podání mého oblíbence Charlese Dance) se skleněnou prdelí a s protézou penisu nahazovanou jako motorovka - to jsou hlavní ingredience tohohle vesmírného dobrodružství.(16.10.2009)

Konina, ale roztomilá. Béčko? Vezmeme-li jako béčkový etalon Robocopa, potom tohle je tak efko. Ovšem pokud máte jako já rádi Dennise Hoppera (zde překvapivě civilní – paradoxně snad „nejnormálnější“ role, v jaké jsem ho dosud viděl) a praštěnou rodokapsovou poetiku nízkorozpočtových slátanin typu Barbarelly nebo Tank Girl, mohlo by se vám to i docela líbit. Nemálo si užijí též lovci popkulturních odkazů (schválně, kolik napočítáte citací z Křižníku Potěmkin.)(14.9.2010)

• Corpsegrinder

Neškodný béčko od mistra béčkaře Stuarta Gordona. Děj se sice táhne a občas to může bejt nuda, sem tam místo modelů použili ošklivý rozmáznutý CGI atd, ale svým způsobem je to celý sranda. Takovej Stopařův průvodce jinak. Svět je promyšlenej a nechybí mu vtip (hranatý prasata) a mimo to CGI použili taky hromadu praktickejch efektů který jsou fajn. K tomu sympatická role pro Dennise Hoppera a ty tři hvězdy to dá s přehledem.(22.8.2018)