Strach.com

Fear.com

Horor / Thriller / Krimi

Velká Británie / Německo / Lucembursko / USA, 2002, 101 min

• genetique

Keby som pod položkou režisér spatril meno Uwe Boll, vôbec by ma to neprekvapilo. Akási počítačová verzia 'Kruhu' sa absolútne nepodarila a Stephen Dorff po takýchto sračkách (+Alone In The Dark) už ťažko dostane nejakú slušnú rolu. Čudujem sa, že takúto sračku vôbec vypustia do sveta. 15%.(29.6.2006)

• Mimesis

Ty postavy hrozně blbě hrály, byly naprosto nesympatické, ani jsem si je skoro nestačil zapamatovat. Dva agenti, co působili jako .... nedovedu to vysvětlit, prostě strašně cizí lidi. Přitom myslím, že bychom se měli "poznat" s postavami, abychom s nimi mohli prožívat napínavé scénky. Jenže nevím, tady jsem to nestihl, než jsem si vůbec všiml dvou agentů, tak film už končil. Námět nebyl úplně špatný, ale bylo to prostě špatně udělané.(13.5.2009)

• pirate

Tak trocha hrůzy by se našla, ale absolutně mě nefascinovalo to mučení obětí. Spíše naopak. Očekával jsem temnou a napínavou honičku za vrahem, který se však ukázal v prvních minutách a šlo tedy celkově jen o mučení obětí šílencem, což mě vůbec nebere a zabíjení "díky" halucinacím, které prichází ze shlédnutí té děsivé stránky, takže v podstatě se celou dobu koukáme na děsivé (neděsivé) výjevy z obrazovky počítače, či něco podobného. Až už jsem toho začínal mít dost, aspoň, že ke konci to přestane. Pro ty, kteří mají rádi mučené lidi, upozorňuji, je to bez krve (naštěstí, i tak se ukáže pár nechutných scén). Pro mě byli tyhle části ztráta času. A ty různé hrůzy z internetové stránky - za chvíli stačí a ať už dají pokoj. 30%.(17.9.2012)

• Chino

No já nevím. Myslím, že účelem hororu je strach nahnat, ne zahnat... A o nějakém strachu zde opravdu nemůže být ani řeč, zato taškařice si užijete do sytosti. Zmínil bych snad jenom některé ze zoufalých antiděsících praktik, jakými jsou například zjevující se holčička v bílých šatech či herec přehrávající zděšení tak nevěrným způsobem, že ubránít se explozi smíchu vyžaduje téměř nadlidské úsilí. Nesmyslně zmatený střih a kamera v kombinaci s odpudivou grafikou pak jenom dokonávají dílo zkázy, na jehož počátku stojí samotný název filmu.(18.7.2005)

• sedm.1

Po vizuální stránce by šlo o poměrně zajímavý snímek,nikoli originální,jen zajímavý,ale po dějové stránce jde skutečně o podprůměrný thriller.Myslím že i sami autoři sázeli spíš na onu vizuální stránku,neboť té se podřizovalo téměř vše.Jde skutečně o plytký děj,s minimem nápadu a vlastní invence.Děje se vlastně pořád je to samé dokola,herci pobíhají od ničeho k ničemu a divákovi je úplně šumák,proč vlastně dělají právě to co dělají.Bez atmosféry,napětí,jen se spoustou nudy.Pouze za onu vizuální blikačku dávám 2*,jinak bída!(25.8.2008)

• - Feardotcom.com je adresa oficiálních stránek filmu. (Chatterer)

• - Jméno "Dr. Gogol" napsáno na zdi v první scéně, je odkaz na film Mad Love (1935). (Chatterer)