Strach.com

Fear.com

Horor / Thriller / Krimi

Velká Británie / Německo / Lucembursko / USA, 2002, 101 min

• Morholt

Inspirace Kruhem byla víc než okatá, ale to by zase tolik nevadilo. Problém byl, že i přes neumdlévající snahu nedokázal film ani trošku postrašit, nedařilo se mu vytvořit správnou atmosféru a už vůbec ne pocit nějaké nálehavosti, se kterou by se dvojice hlavních hrdinů snažila něco zachránit. Herci tu byli zajímaví a pro Nataschu McElhone mám slabost, ale ani oni s tím nedokázali nic moc udělat a po pravdě řečeno ani se moc nesnažili. 30%(14.12.2015)

Keď človek nemá do čoho "pichnúť" a prepadne ho nuda, siahne aj na dno filmovej tvorby, aby vyplnil svoj drahocenný čas snímkami, ktoré by v iných prípadoch, len ťažko dostali priestor. Je "Strach.com" vykrádačkou "USA Ringu"? Áno! Naženie vám "Strach.com" strach? Určite nie! Je "Strach.com" tragický thrillero-horror? Určite NIE! Záleží len na tom, či sa dokážete od "originálu" odosobniť, aby vás potom ta "kopírkovosť" viac menej nepohltila, pričom najlepším liekom na obdobnú diagnózu je ČAS. No a keďže ten, v tomto prípade, vzhľadom k odstupu od "prvotiny", hral v môj prospech, je moja spokojnosť po prižmúrení jedného oka na úrovni priemeru - 55%(26.2.2017)

• Chino

No já nevím. Myslím, že účelem hororu je strach nahnat, ne zahnat... A o nějakém strachu zde opravdu nemůže být ani řeč, zato taškařice si užijete do sytosti. Zmínil bych snad jenom některé ze zoufalých antiděsících praktik, jakými jsou například zjevující se holčička v bílých šatech či herec přehrávající zděšení tak nevěrným způsobem, že ubránít se explozi smíchu vyžaduje téměř nadlidské úsilí. Nesmyslně zmatený střih a kamera v kombinaci s odpudivou grafikou pak jenom dokonávají dílo zkázy, na jehož počátku stojí samotný název filmu.(18.7.2005)

• Hakha

Velice špatné kopírování kruhu, ani jedna "lekačka" se nepovedla, většinou je scénář neuvěřitelně okatý, že jsem se většinou pousmál, když jsem zachytil záměry autorů. Bez napětí, bez výraznějších hereckých výkonů a trošku slušné efekty. No, jsem rád, že jsem nudou neusnul a tak hodnotím 0,5 hvězdičky...(19.2.2008)

• Dudek

Jediným lákadlem se tu pro mě stal Udo Kier, kterého si William Malone nenechal jako třešničku nakonec, ale vyplýtval jeho talent hned na samotném začátku. Každopádně jeho smrt je snad tím nejlepším co v celém Strach.comu můžete najít, pokud vás tato scéna nepřesvědčí, nemá ani cenu dívat se dále, neboť se ničeho co by mělo valnou kvalitu nedočkáte a pokud vás oslní, věřte, že dalším dějem můžete být jen zklamání.(27.4.2007)

• - Feardotcom.com je adresa oficiálních stránek filmu. (Chatterer)

• - Jméno "Dr. Gogol" napsáno na zdi v první scéně, je odkaz na film Mad Love (1935). (Chatterer)