Strach.com

Fear.com

Horor / Thriller / Krimi

Velká Británie / Německo / Lucembursko / USA, 2002, 101 min

• ScreamJay

Tak dobře, budu teď za odporného diletanta, ale chci prostě taky něco pochválit :). Nečetl jsem žádný ohlas a jediné, co jsem měl, krom toho kotoučku v ruce, byly postřehy jedné tetky z vesnice. Když to vezmete jak to je, díváte se na obrazovku, pohodně uprdeleni do pohovek, gaučů, otomanů, uzříte celkově slušný rozjezd v stylu moderních temných thrillerů, takové probuzení do pěkně hnusného, Fincherovsky potemnělého, rána. Ona i ta kamera, nikterak hektická a kolíbavá, k tomu nějak sedí. Navíc, první vražda za zvuku Rammstein (což potěšilo rockovou část mého já) a celkově zajímavá, chladná hudba k tomu. Mno jo, ale co dál že, soudruzi? Atmosféra, když ji tedy zmíním, může na občasného diváka působit znepokojivě, podporovaná jakous takous zajímavou grafikou. Jenže pro otrlejšího diváka, kterých je nepoměrně víc, je ta kolize s námětem Kruhu příliš silným soustem a obzvlášť, když FearDotCom na něj prostě příběhově ztrácí. Charaktery postav se klíží do všech koutů a tam, kde bych třeba já nějaký charakter, charisma u postavy očekával, nic a kupa vajglů nudy. William Malone postihl, v hromadné koprodukci, ten takzvaný „kopirajd“ a natočil pro některé skvělý hororový thriller, pro jiné jen šprycl smetanu do husté černé kávy lepších a příběhově originálnějších projektů. Sázka na méně známé herce nebyla od věci a Stephen Dorff byl na podobné úrovni, jako Christopher Lambert v mnohem lepším thrillerovém „kopirajdu“ Vraždy podle Jidáše (1999). A právě v porovnání s tímhle snímkem jde u Strachu.com o třídu slabší podívanou a tak musím po rozvaze sáhnout k místně standadrnímu hodnocení 4/10.(22.6.2006)

• Hakha

Velice špatné kopírování kruhu, ani jedna "lekačka" se nepovedla, většinou je scénář neuvěřitelně okatý, že jsem se většinou pousmál, když jsem zachytil záměry autorů. Bez napětí, bez výraznějších hereckých výkonů a trošku slušné efekty. No, jsem rád, že jsem nudou neusnul a tak hodnotím 0,5 hvězdičky...(19.2.2008)

Videla som to síce už dávno... Ale utkvelo mi v pamäti pár scén. Dievčatko s bielymi vlasmi hrajúce sa s loptou, zaujímavo výtvarne animovaná stránka toho magora, zaplavené priestory v závere... Je toho len málo, čo si pamätám, ale viem, že dosť to na mňa vtedy zapôsobilo, nahnalo mi to zimomriavky. Len nechápem, prečo to dievčatko s loptou, prečo tam bolo? S čím to súviselo?(18.10.2015)

• lennyd

Po městě se začínají objevovat zavraždění (případně sebezavraždění) lidé, které spojuje na první pohled jediná věc - masivní krvácení z očí. Epidemoložka Terry Houston (Natascha McElhone) a detektiv Mike Reilly (Stephen Dorff) však nalézají ještě jedno spojení - všechny oběti byli velkými fanoušky internetu (kdo by nebyl, že?), ale hlavně stránek feardotcom.com (opravdu ne fear.com jak by se z názvu mohlo zdát), kde sadistický lékař se online baví torturou nevinných obětí. Ale každý, kdo se na dané stránky podívá, do 48 hodin umírá, dohnán svým největšími fóbiemi.. Jakmile má nějaký film úspěch (Kruh), hned se objeví spousta jeho klonů, a to buď stoprocentních kopií (Kruh US) případně kapku inovovaných, jako je tento film. Namísto videokazety se díváme na webovou stránku, a vše jede dál při starém. Nu což, s tím se asi nutno smířit - horší je, že Strach.com je jako film o ničem, bez hlubšího příběhu - takže jediné co snad stojí za zmíňku je pár hezkých efektů (např. efektní fóbie z hmyzu Amelie Curtis)...(3.12.2009)

• Han22

Zoufalá nudná nízkorozpočtová kravina, nic víc. Po slušném začátku se rozjede "příběh" který zasekává o čímdál větší blbosti a nelogičnosti, naprosto otřesné vizuální "vychytávky", hnusné filtry a především šílenou nudu, kdy se člověk modlí, ať už to proboha skončí. Myslel jsem že podobné kraviny se točí až teď, ale jak je vidět, bylo tomu tak už dříve - nebo vážně mám bát u blonďaté holčičky, roztřesenou kamerou ukázaných nechutností a krvavých očí? Do háje s takovejma hororama, to už radši nějakou béčkovou příšeru nebo vraha v masce než toto.(12.12.2009)

• - Jméno "Dr. Gogol" napsáno na zdi v první scéně, je odkaz na film Mad Love (1935). (Chatterer)

• - Feardotcom.com je adresa oficiálních stránek filmu. (Chatterer)