Reklama

Reklama

Milionář Steven Price otevřel nový zábavní park s domem hrůzy a zorganizoval speciální narozeninový večírek pro svou ženu o které ví, že ho podvádí. Je však dost překvapen, když z pětice hostů není ani jeden z těch, kterým nabídl milion dolarů, když přijdou. Kromě jeho manželky se ve strašidelném zámku objevili - záhadný doktor Blackburn, sekretářka Sára, novinářka Melissa, motocyklový kurýr Eddie a podivínský pan Watson, syn bývalého majitele domu. Když se za hosty zavřou ocelové mříže a uzavřou se všechny východy, Price tuší, že něco není v pořádku, protože to není to, co sám připravil. Je možné, že dům žije vlastním životem? Šest lidí se stalo jeho vězni a čeká je noc hrůzy. Když první z nich přijde o život, ostatní si uvědomí, že tento strašidelný dům, který měl sloužit k zábavě, je domem skutečného zla. Kdo z nich přežije tuto noc? (Intersonic)

(více)

Recenze (114)

akisha 

všechny recenze uživatele

Podobný jako LOĎ DUCHŮ a 13 DUCHŮ, oproti tomu prvnímu je to mírně strašidelnější, ke "třináctce" mu ale chybí lepší triky. Je to jen další laciná slepenina s nějakým domem, kde se něco stalo, někdo tam umřel a teď tam dost možná někdo umře zase. Alespoň, že tam byl Geoffrey a Famke, ačkoliv ani jeden z nich si něco tak hroznýho nezasloužil. No, co čekat od filmu, kde je za děsivej moment považováná scéna, kdy se sfetovaná sestřička ptá zafáčovanýho doktora: "A co na to vy, doktore Vannacutte?" Načež doktor Vannacutt na znamení nesouhlasu vehementně zakroutí hlavou a řekne: "Blblblblblbl!" ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Prvních pět minut jsem byl mile překvapen a žil jsem v domnění, že se jedná alespoň o žánrově čistý film, který by mě mohl trošičku zaujmout. Leč bohužel to opět nevyšlo a vylezla z toho silně neučesaná směsice ne nejhoršího hororu s dementní podobou podřadného thrilleru. Co se hororu týče, sám o sobě by působil vcelku slušně a občas dokázal i mírně postrašit, ale pouze do té doby, než se na obrazovce objevila infantilní podoba toho, co mělo představovat hlavní zlou sílu dne. Ostatní dějové zápletky však byly zoufale neuspořádané, zmatené a nesmyslné. Člověk by za Boha nepochopil, kdo tu koho chce zabít, za co nebo za kolik, proč, zda se mu to podařilo, anebo jestli to udělal úmyslně či jen náhodou. Máte skoro jistotu, že ten jehož mrtvolu vidíte rozstřílenou nebo jiným způsobem zneškodněnou je na sto procent živ a co nevidět se odkudsi vynoří, aby způsobil ještě větší zmatek. Abyste pak pochopili, že tento hrdina je už nadobro mimo hru, musíte vidět jeho hlavu alespoň na dvacet kroků od zbytku těla. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Opravdu nevím, jestli má jinak excelentní herec Geoffrey Rush takovýto film zapotřebí. Je to horor, jakých už byly natočeny desítky a ještě stovky natočeny budou. "Originální" námět i zápletka, herci mají postavy napsány tak, aby i infantilní divák záhy odhadl, kdo zemře jako první a naopak, kdo přežije do konce, ani hudební stránka není nijak výjimečná, takže to ani nemůže být jinak, než za 2 *. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Filmové horrory o strašedilných domoch mám celkom rád. Je to zaujímavá téma. Avšak v prípade amerického filmu "Dom hrôzy" to na mňa vôbec nezapôsobilo. Nenašiel som si žiaden vzťah k postavám, nezaujal ma dej, predvídateľné ľakačky na mňa nefungovali, absolutne ničím ma to neprekvapilo. Nudil som sa od začiatku až do konca. Tento snímok je vraj remake rovnomeného horroru z roku 1959. Ten možno má svoje kvality a ak niekedy naň natrafím, rád si ho pozrem. No titul "Dom hrôzy" z roku 1999 už viac do svojho prehrávača nevložím. ** ()

zputnik 

všechny recenze uživatele

Předně: od snímku jsem toho moc nečekal. Když se tedy následně mé očekávání naplnilo, tak mě to vlastně ani nemrzelo. Na filmu mě zaujalo: pár příjemně propracovaných detailů, některé dobře natočené sekvence, (povětšina) zajímavých interiérů domu (nikoli exteriéry) a k zahození nebyla ani cover-verze skladby „Sweet Dreams (Are Made Of This)“, kterou nám (místo Annie Lennox) tentokrát nazpíval Marilyn Manson. To, v čem film značně ztrácí jsou především: podprůměrné herecké výkony, nijak výjimečný scénář, závěr filmu, kde jakékoliv a jakkoliv udržované napětí přechází v nudu etc. Shrnuto a podtrženo: pokud chcete vidět kvalitní horor, pak na DŮM HRŮZY nekoukejte. Pokud však chcete vidět nenáročný „klasický béčkový horor“, pak DŮM HRŮZY není (zas tak) špatnou volbou. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (11)

  • Nápisy na zdech a dveřích v nemocnici jsou v němčině. (Chatterer)
  • Jediná postava, která se vyskytuje v originále i remaku, je vlastník domu Watson Pritchet. (Chatterer)
  • Horská dráha na začátku filmu je The Incredible Hulk na Universal's Islands of Adventure v Orlandu na Floridě. (Chatterer)

Reklama

Reklama