Dům hrůzy

Dom hrôzy

Horor / Thriller

USA, 1999, 96 min

• Morholt

Obsazení lákalo, ale je pravda, že trio Rush-Janssen-Larter tenkrát ještě neznamenalo ve světě filmu tolik, jako dnes. To jsem si nějak neuvědomil a podle toho to dopadlo. House on Haunted Hill je otřepaná báchorka o opuštěném blázinci, kde mají strašit duchové krvelačného personálu. Ztvárnění strašidel stálo za starou bačkoru a nejen proto, že se samotní bubáci moc nezjevovali a ten zmatek, který se plížil po zdech, byl neskutečným úletem. Za mnoho nestála ani atmosféra, která zapáchala lacinou televizí. Koukat se dalo vlastně snad jen na Famke. Jednoduše špatné. 25%(11.12.2014)

• Radyo

Opravdu nevím, jestli má jinak excelentní herec Geoffrey Rush takovýto film zapotřebí. Je to horor, jakých už byly natočeny desítky a ještě stovky natočeny budou. "Originální" námět i zápletka, herci mají postavy napsány tak, aby i infantilní divák záhy odhadl, kdo zemře jako první a naopak, kdo přežije do konce, ani hudební stránka není nijak výjimečná, takže to ani nemůže být jinak, než za 2 *.(14.12.2002)

To už je roků, co jsem to viděla prvně (možná tak deset let)... a musím říct, že jsem z toho byla v té době slušně podělaná a bála jsem se jít spát :). Před nějakou dobou jsem to viděla v televizním programu a rozhodla jsem se, že si to zopakuju. Můžu říct, že sice to na mě ani zdaleka nepůsobilo tolik jako tenkrát, ale pořád to byl nadpůrměrně dobrý hororový zážitek. Což o to, herecké výkony nepatří do té nejvyšší kategorie a herci místy i dost přehrávají, ale sakra, ta stará nemocnice je opravdu děsivá. Napětí zde rozhodně nechybí, nějaký vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami zde také probíhá a občas je to i takovým zvláštním způsobem nechutné (v pozitivním slova smyslu, samozřejmě). Škoda jen, že závěr jim trikově moc nevyšel, ale i tak mi celkovej "feeling" z tohoto blázince způsobuje husinu...(16.6.2011)

• Divočák

Fakt by mě zajímalo, kde se vzal Rush v takovéhle sra*ce. Pokud by se autoři drželi příběhu o původním sanatoriu a natočili retro film v tomhle stylu, mohla by to být hororová bomba a velice svěží vítr v tomhle zatuchajícím žánru. Místo toho jste ale nuceni přetrpět zoufalou partičku ztrapňujících se kvalitních herců v naprosto stupidním filmu a jednu ukázku velice špatných digitálních triků.(28.10.2005)

• *CARNIFEX*

Skupinke piatich ľudí bola excentrickým milionárom Price-om ponúknutá odmena vo výške milión dolárov za to, že strávia noc a dožijú sa rána v jeho tajomnom dome hrôzy, bývalom psychiatrickom ústave pre nebezpečných šialencov vo Vannacutt. Spočiatku pohodový večer sa časom mení v boj o život. Potenciál vďaka výberu prostredia neskutočný. Bohužiaľ, ako to už býva zvykom, narábanie s ním už bolo slabšie. V konečnom dôsledku musím skonštatovať, že to nebolo zlý film. Pár scén bolo nápaditých, čo bolo plusom. A bolo by to bývalo ešte lepšie, keby sa v závere neobjavilo to "monštrum" v kvalite Commodore 64'. Bohužiaľ, takto nemôžem inak - 50%.(11.2.2014)

• - Koproducentka Terry Castle je dcera Williama Castle, který režíroval původní film. (Chatterer)

• - Pro roli Mellisy Margaret Marr byla oslovena Cindy Crawford. (Chatterer)

• - Jediná postava, která se vyskytuje v originále i remaku, je vlastník domu Watson Pritchet. (Chatterer)