Dům hrůzy

Dom hrôzy

Horor / Thriller

USA, 1999, 96 min

• Hrabka

První zhlédnutí u mého kámoše - milovníka hororů - s partou lidí z dob ZŠ bylo vcelku pozitivní a film se nám líbil. Bylo to asi tou jeho vymakanou technikou, kdy si připadáte jako v kině a bedničky všude možně vás při napětí a lekačkách dokáží dostat do varu. Po pár letech jsem měl možnost film vidět v televizi a velmi jsem se těšil. Zklamání bylo zřejmé, protože film není nijak výjimečný. Atmosféra na postarší televizi taky nic moc a samotný děj na mě už moc nezapůsobil. 45%(12.2.2009)

• zputnik

Předně: od snímku jsem toho moc nečekal. Když se tedy následně mé očekávání naplnilo, tak mě to vlastně ani nemrzelo. Na filmu mě zaujalo: pár příjemně propracovaných detailů, některé dobře natočené sekvence, (povětšina) zajímavých interiérů domu (nikoli exteriéry) a k zahození nebyla ani cover-verze skladby „Sweet Dreams (Are Made Of This)“, kterou nám (místo Annie Lennox) tentokrát nazpíval Marilyn Manson. To, v čem film značně ztrácí jsou především: podprůměrné herecké výkony, nijak výjimečný scénář, závěr filmu, kde jakékoliv a jakkoliv udržované napětí přechází v nudu etc. Shrnuto a podtrženo: pokud chcete vidět kvalitní horor, pak na DŮM HRŮZY nekoukejte. Pokud však chcete vidět nenáročný „klasický béčkový horor“, pak DŮM HRŮZY není (zas tak) špatnou volbou.(16.9.2003)

• Anticque

Béčkovej horror, kterej nemá hlavu ani patu. Nejlepší část filmu je hned na začátku, kdy jde vidět pan chirurg jak si pohrává s lidma, kteří ho pak zmasej, ale jinak kam se poděl horrorovej nápad? To fakt nevim. Atmosféru to nemá, maximálně uspávající, triky tak pro malé děti, děj to nevede. Někdy se ten film tak převrátí, že nevim kde stojim. Vopravdu, moc je jim to povedlo, nechápu chlápka co touhle slátaninu natočil, jestli si myslel, že to bude trhák, tak musel bejt trhlej.(1.11.2005)

• lennyd

Milionář Stephen Price (Geoffrey Rush) pořádá oslavu narozenin pro svoji manželku - na místě, kde by asi většina z nás radši nebyla. Bývalý ústav pro duševně choré, kde před mnoha a mnoha lety byli pacienti mučeni (pod záminkou léčby), až se jednou vzbouřili a v důsledku toho celé sanatorium včetně osazenstva lehlo popelem. Nicméně pro extravagantní manžele to je ideální místo k vyřizování svých účtů (nevěra a pokusy o zavraždění jsou na denním pořádku). Oba jsou ale překvapeni, že se na oslavu dostaví místo pozvaných hostů pět individuí, kteří jsou nějakým způsobem s domem (a onou tragédií) spojeni. A jak to už tak bývá, přežít (a odnést) si slíbenou odměnu nemůžou všichni ... Prvních deset minut je naprosto super - to musí každého nalákat. Z předváděné atrakce v Priceově zábavním parku bych se asi namístě po.... Ale pak už film má výrazně sestupnou tendenci, bez zajímavějších nápadů (jako zajímavý nápad určitě nepočítám autory oblíbené vstávání z mrtvých - to si zde snad vyzkoušel každý z hrdinů). Už od prvních okamžiků bylo naprosto jasné, kdo přežije a kdo bohužel ne-e, a ani skvělý se tomu Geoffrey Rush nedokázal ubránit. Z dalších jmen snad zmíním jen Famke Janssen, Ali Larter a Taye Diggse - ostatní byli natolik nevýrazní, že už ani nevím jestli tam vůbec nějací další byli. Hlavní potvůrku vyrobili autoři za pomoci generátoru fraktálů, takže docela ubohá (no jo .. asi nebyly prachy) ... Slabý dvě hvězdičky, a to hlavně za prvních deset minut ...(24.1.2004)

• movieband

Strašidelná pohádka o Hill House z téhož roku od DeBonta je o mnoho levelů výš. Dům hrůzy je zmatený, prapodivný, a místy, co se vysvětlení týče, dost abstraktní a nelogický. Nic sem nečekal a taky jsem velice nic nedostal (mimo fajn coveru Sweet Dreams a půvabné Famke Jenssen). Námět měl potenciál, a taky zůstal nevyužit. 28%(24.6.2016)