Hrůza pod zemí

• Česko Hrůzy pod zemí (více)

V tomto hororovém příběhu, inspirovaném povídkou H.P. Lovecrafta, jsou lidé z osamělého městečka terorizováni a vražděni zrůdnými monstry, která obývají podzemí místního hřbitova. Posledních pět vyděšených obyvatel sebere odvahu a rozhodne se s těmito parazity rázně skoncovat. Jejich zoufalý plán je však překažen bandou nebezpečných zabijáků, kteří se v honbě za tajemstvím, ukrytým v jednom z hrobů, nezastaví před ničím... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Arsenal83

Hrôza to celkom bola, ale skôr filmová, no niekedy aj zábavná. Vo výsledku ani režisér nebol spokojný, pretože herec si robil, čo len chcel. A to tak aj dopadlo. Starý, gýčový horor, s pomerne dlhými nudnými pasážami a postavami, čo nevedia, čo robia. Ruky vychádzajúce zo steny a trocha krvi nestačilo ani v roku 1994, ale monštrá vyzerali celkom "fajn". Mimo toho je obrazovka zaplavená podpriemernosťou. ()

*CARNIFEX*

Súhlasím s názorom, že výber prostredia, je v tomto smere to najpútavejšie. Nuž ale na mňa samotný snímok ako celok pôsobil tak neskutočne nesympaticky. Herecké obsadenie a ich výkony sú skutočne na prah biednej úrovni, scenár v podstate ani neexistuje, pričom aj keby sa réžia "rozkrájala", toto sa napriek nápadu nedalo dotiahnuť na lepší výsledok. Špatné, podpriemerné, nijaké .. ()

tron

Klasické deväťdesiatkové béčko s tomu odpovedajúcim rozpočtom a hereckým obsadením. Prekvapivo slušné masky a temná atmosféra. Vtedy to bolo prakticky nepozerateľné, ale s odstupom desaťročí fajn a milé béčko. Lovecrafta som v tom každopádne necítil ani omylom, každopádne ide o adaptáciu poviedky Číhající děs (bola publikovaná napr. v zbierke Barva z kosmu od Carcosy). ()

kosta73

No, není to sice žádné veledílo, ale rozhodně nemůžu říct, že bych byl zklamán. Mám velmi rád Lovecraftovu tvorbu, béčkové zpracování mi k jeho stylu velmi lahodí a LURKING FEAR řadím do lepšího průměru mezi dílka, která jsem měl možnost vidět. Pravda, film obsahuje místy vskutku otřesné dialogy a hlavní hrdina by se hodil díky svému hereckému "umu" spíš do reklamy na Old Spice, ale to spolehlivě vyrovnává skvěle vybrané prostředí hřbitova a kostela, vizuální podoba monster a atmosféra místy připomínající geniální ( a můj velmi oblíbený ) THE RESURRECTED. V podstatě se mi to dost líbilo. Tři a půl *. ()

ricci.s

Tak tento horor jednoznačne odporúčam. Najviac sa mi na ňom páčil sympatický výber hlavných hrdinov, rozumná stopáž (čiže film ani chvíľu nenudil) a predovšetkým parádne masky tých zmutovaných príšer. Úplne jednoduchý dej bez veľkých zvratov a premýšľania zaručuje pohodovú zábavu. Najviac sa mi páčila scénka, v ktorej sa dve kočky bili v daždi v blate. Horory podľa Lovecrafta začínam mať čím ďalej tým radšej. ()

• Trailer filmu obsahuje minimálne jednu scénu, ktorá sa v hotovom filme nezachovala. (Arsenal83)
  • C. Courtney Joyner mal veľa problémov pri práci s Jonom Finchom. Finch nepočúval ani základné režijné príkazy ako „strih“ alebo „akcia“ a robil si postavu Bennetta po svojom. Joyner povedal, že ľutuje, že ako režisér nezískal väčšiu kontrolu nad hercom a že to považuje za jednu zo svojich nováčikovských chýb. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Bukurešti (Rumunsko). (Arsenal83)