Hrůza pod zemí

Adolfo Bartoli

Jim Manzie

Scénografie:

Milo

Tak tento horor jednoznačne odporúčam. Najviac sa mi na ňom páčil sympatický výber hlavných hrdinov, rozumná stopáž (čiže film ani chvíľu nenudil) a predovšetkým parádne masky tých zmutovaných príšer. Úplne jednoduchý dej bez veľkých zvratov a premýšľania zaručuje pohodovú zábavu. Najviac sa mi páčila scénka, v ktorej sa dve kočky bili v daždi v blate. Horory podľa Lovecrafta začínam mať čím ďalej tým radšej.(9.8.2010)

• Campbell

Poslední dobou jsem teda velmi nespokojen s filmama od Full moonu, myslel jsem že to bude tím že prostě jejich nový filmy za moc nestojí, ale teď jsem tak trochu v rozpacích protože tohle mě teda vůbec nebralo. Což o to příšera vypadá pěkně a sem tam i atmosféra je pěkná, ale tak neuvěřitelně mě tu štval ten příběh a ty postavy nevyjímaje, v tomhle je film hodně mimo mě, ale na druhou stranu se jedné o klasicé béčko. Ale já jsem těžce nespokojen.(8.10.2012)

No, není to sice žádné veledílo, ale rozhodně nemůžu říct, že bych byl zklamán. Mám velmi rád Lovecraftovu tvorbu, béčkové zpracování mi k jeho stylu velmi lahodí a LURKING FEAR řadím do lepšího průměru mezi dílka, která jsem měl možnost vidět. Pravda, film obsahuje místy vskutku otřesné dialogy a hlavní hrdina by se hodil díky svému hereckému "umu" spíš do reklamy na Old Spice, ale to spolehlivě vyrovnává skvěle vybrané prostředí hřbitova a kostela, vizuální podoba monster a atmosféra místy připomínající geniální ( a můj velmi oblíbený ) THE RESURRECTED. V podstatě se mi to dost líbilo. Tři a půl *.(12.7.2008)

• Tsunami_X

Herci příšerní, děj žádný, scénář zmatený, ale zábava na úrovni. Obskurní béčko tohoto typu se nachází už jenom na zaprášených policích videopůjčoven, ale i tak musíte mít velké štěstí, aby jste tento titul, jehož český distribuční název zní „Hrůza pod zemí“, právě z těchto bohem zapomenutých míst vyštrachali. Bohužel tohle nemá s Lovercraftem společného opravdu nic, a to říkám i přesto, že jsem literární inspiraci (ehm) neviděl ani z rychlíku. Horror (ehm) odehrávající se v Massachusetts na půdě starého a sešlého kostela, sežene dohromady na porážku pár lidí, lépe řečeno pravých charakterů. Jedni jdou po penězích, druzí chtějí zlikvidovat proradné monstra (ehm), které utlačují jedno malé městečko. Popisovat děj nemá valný smysl, protože prakticky neexistuje. Jde jen o to, jak je to celé diletantsky natočeno a mohu jen konstatovat, že je to natočeno neskutečně diletantsky. Tak, že se budete po celou dobu s největší pravděpodobností smát, v některých chvílích i svíjet v křeči. Své dělá i český dabing, který v mnoha případech zpracovával zřejmě nějaký stroj, který jej pak našim hercům vysypal a hotovo. Jeden z těch filmů, který je tak špatný, až se z něj stává neskutečně zábavná záležitost. Už jen pro tu slovní potyčku, kde na sebe dvě znepřátelené dívčiny vykřikují něco o kravách.(1.2.2005)

• ledzepfan

Kostra příběhu funguje. Herci jsou (v rámci béčkového subžánru) více než dostačující (hlavně Combsovi tyhle lovecraftoviny prostě sedí). Kulisy v rámci stylizace, standard. Masky potvor jsou na pohled fajn (ikdyž herci se v nich neumí nebo nemůžou pohybovat)... Zásadním kamenem úrazu je naprosto neschopná režie, která nedokáže poskládat relativně funkční jednotlivosti do smysluplného a funkčního celku a spolu s břídilovskou kamerou a střihem tak naprosto trestuhodně zabíjí jakýkoliv náznak potenciálu, snahy a úsilí....(25.7.2016)

• - Všimněte si odkazu na tvorbu Howarda Philipse Lovecrafta v poznávací značce červeného porsche kterým přijede  Bennett (Jon Finch) k pohřebnímu ústavu. Je to massachusettská značka s číslem 638-H5R a pod číslem je nápis "ARKHAM IMPORTS". Město Arkham je temným středobodem Lovecraftovy tvorby, mnoho příběhů z jeho povídek se odehrává právě v  něm. (m.xFuck)

• - Film čerpá námět z povídky Howarda Philipse Lovecrafta - "The Lurking Fear" z ledna roku 1923. Česky povídka vyšla jako "Číhající děs". (m.xFuck)

• - Pôvodne mal byť tento film z Bandovej spoločnosti Full Moon Entertainment produkovaný ešte jeho predošlou spoločnosťou - Empire Pictures, a na režisérsku stoličku mal zasadnúť Stuart Gordon. (beso74)