Dcera pluku (francouzská verze) (neoficiální název)

• Německá říše

La Fille du régiment

Komedie

Německá říše, 1933, 90 min

Otto Heller

Není stále jasné, kolik se skutečně dochovalo ze všech filmů, které Anny Ondra natočila také ve francouzské verzi (Netopýr, Jedinou noc v ráji, Anny, ukrutná přítelkyně, Kiki, Baby, Dcera pluku a Falešná dvojčata), zatím bylo možné raritně shlédnout jen Anny, ukrutnou přítelkyni a Dceru pluku, přičemž kopie nebyly zdaleka úplné a Dcera byla navíc doplněna o vlámské titulky. Můžeme se proto jen dohadovat o reálné podobě těchto filmů. Z fragmentu Dcery pluku je nasnadě, že šlo o další vynikajcí klauniádu s Anny Ondrou, která ji byla ušita na tělo. Paradoxně nazpívala pro tento film celé čtyři půvabné šlágry, leč na desky se dostaly jen dva z nich. V původní komické opeře Donizettiho z roku 1840 našel tým Ondra-Lamač-Filmu ideální základ pro ničím nerušené eskapády osmnáctileté Mary, která vyrůstává s celým plukem tatíčků z 13. skotského regimentu. Všichni se o ni s láskou starají, bohužel jejich společné idyle má být brzy učiněn rázný konec a Mary se má stát civilistkou. To jí samozřejmě není po vůli a proto dokáže drobnou lstí a houževnatostí dojít k velmi přitažlivému kompromisu. Dcera pluku aneb Anny Ondra v aktraktivní skotské uniformě obklopená regimentem obdivovatelů, lze si přát více? Snad jen tu kompletní kopii.(3.8.2012)

Torzo, které z filmu zůstalo, je unikátním dokladem výjimečného komediálního nadání Anny Ondra, jejíž výstupy vzbuzují zasloužené salvy smíchu. Ve vojenské uniformě a mezi samými muži? To děvče fakt válí :)(8.8.2012)