Apokalypsa: Hitler míří na východ

(seriál)
  • Francie Apocalypse: Hitler attaque à l'est (více)
Dokumentární / Historický
Francie, 2021, 2x52 min (Alternativní 2x43 min)

V červnu 1941 se Adolf Hitler rozhodl zariskovat a zaútočil na Sovětský svaz. Ačkoliv se jednalo o největší německou pozemní akci 2. světové války, byla Operace Barbarossa Hitlerovou nejzásadnější chybou. (National Geographic)

Miko55555

Nič moc pravdupovediac - predchádzajúce apokalypsy boli vždy niečím prekvapivé, neaké zábery čo som predtým nevidel, ale toto bolo skôr naopak. Inak, tie rockové "riffy" v soundtracku podľa mňa vôbec netrafili  .  2.diel bol lepší, trošku iný pohľad na známe fakty. Tu sa ale ukazuje, že tento dokument mohol mať aspoň raz toľko dielov, lebo to bolo dosť uponáhľané ()

Slasher

Západ (x) šel jako po másle, invaze na Východ už nebyl žádný blitzkrieg, nýbrž Hitlerův epic fail. Zrádný tah a dehumanizace ruso-ukrajinských Slovanů, temný přízrak Napoleona 1812, bláto, vražedný mráz a spálená zem, Stalingrad jako začátek nacistického konce... Ač osobně preferuji první, ani druhá světová nepřestane fascinovat, díky cyklu Apocalypse za konstantně kvalitní mix kolorizace a vyprávění. Zde jako doprovod vřele doporučuji podcast Hardcore History a sérii epizod "Ghosts of the Ostfront". / "In Russia, hell is icy – it does not burn, it freezes." ()