poster

Bratranec a sestřenice

 • francouzský

  Cousin, cousine

 • slovenský

  Bratranec a sesternica

Komedie / Romantický

Francie, 1975, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Houdini

  Oscar 3 nominace: Cizojazyčný film, Herečka HR - Marie-Christine Barrault, Scénář(19.4.2004)

 • Karlos80
  ***

  Romantická a velice úsměvná komedie a zároveň alespoň pro mě určitě jeden z nejúspěšnějších evropských snímků 70.let. Marthe (Marie-Christine Barraultová) a Ludovic (Victour Lanoux), jsou oba nešťastní v manželství, poznají se na svatbě, díky které se stanou bratrancem a sestřenicí. Na první pohled v sobě najdou určité zalíbení a z důvěrného přátelství se vyvine velice hluboký milenecký vztah. Brzy potom svou lásku zveřejní. Všechny pokusy bývalých partnerů manželství ještě zachránit ztroskotají. Na konec filmu při oslavě vánočních svátků Marthe a Ludovic oznámí svým rodinám že chtějí i nadále žít spolu. Za opravdu mladou krásnou a sexy Marthe a několik lechtivých erotických scén dávám nakonec za 3*.(12.8.2006)

 • RHK

  Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(31.8.2011)

 • dopitak
  **

  Všechno kazí hrozný dabing (asi pět dabérů mluví všechny hlava nehlava), i bez něj je ale lyrika filmu na pováženou. Dva vzdálení příbuzní se dají dohromady a rozdávají si to dokonce i na Štědrý den v kruhu rodinném, zatímco děti je pozorují klíčovou dírkou. V klídku, v pohodě, ani neopustí své pošahané polovičky, spolu randí, jako by to byla ta nejsamozřejmější věc pod sluncem. Komedie to tedy opravdu není, nejste-li ochotni se zasmát logice Pascala ospravedlnění před Marthou. Obě hlavní ženské postavy docela pěkné, M-CH B navíc svlečená. Info pro dabingforum: V českém znění Veronika Freimanová, Jiří Štěpnička, Antonín Navrátil, Dana Syslová, Helga Čočková, Lenka Kořínková, Antonín Molčík, Tereza Duchková a Nikola Hořejš. Překlad Karel Major, Produkce Jiří Beránek, Režie českého znění Julius Matula, Pro Lucernafilm studio vyrobil Golem film.(26.9.2015)

 • d-fens

  ocenenia : Oscar 1977 - Nominácia na najlepší zahraničný film(1.2.2012)

 • danecek24

  34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný (zahraniční) film - Francie(31.12.2008)

 • MR007
  **

  Neslané nemastné, nepřišlo mi to ani jako francouzský film, spíš bych to tipoval na Polsko :-) Ale možná mě ke špatnému hodnocení přivedl i nekvalitní český dabing.(3.7.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace