Trancers II

Akční / Sci-Fi

USA, 1991, 85 min

Až se divím, co mě v poslední době baví. Tohle je ale pokračování, které je dle mého názoru hodno prvního dílu. Pokračování, které je ryzím béčkem, kde jsou skvělé postavy, parádní hlášky a jednoduchý děj, který se tváří komplikovaně. Ani ty hrátky s časem mi nijak nevadí a finále mi nepřišlo trapné, což je rozhodně úspěch.(20.10.2015)

Tim Thomerson vo svojej životnej úlohe je späť. Ptešlo 6 rokov, on sa už v 20. storočí usadil natrvalo, stále žije v blízkosti tak dôležitého Hapa Ashbyho a užíva si život so svojou súčasnou manželkou Lenou. Idyla však končí, v LA sa ocitol nový, diabolský zlosyn, ktorý prepašoval z budúcnosti drogu a chce pomocou nej spraviť z bezdomovcov armádu poslušných zombíkov - Trancerov. A čo ešte horšie, došla aj jeho bývala manželka, ktorá nevie o tom, žeby mala byť mŕtva..Film bravúrne nadväzuje na prvú časť, väčšina postáv sa vrátila, navyše je tu aj Jeffrey Combs, Megan Ward, Richard Lynch a Barbara Crampton. Oproti orvému dielu je tu menej vsúvok z film noir, špeciálne hodinky sú použité len 2-3 krát, akčné scény nestoja pomaly ani za deravý groš. Ale.. Ale je tu božský Tim, ktorý bravúrne kočíruje manželský trojuholník a medzitým ešte stíha likvidovať trancerov. Navyše je tu kapitán McNulty (ten, čo sa minule ocitol v tele svojej 10-11ročnej pra-prababičky) ako tínedžerka (tá istá, aj keď o 6 rokov staršia Alyson Croft) a primárny zdroj humoru a fantastický prehrávajúci Richard Lynch, predstaviteľ temnej strany sily. A aby sa nezabudlo, nechýba ani tá okúzľujúca atmosféra filmov Charlesa Banda. Bečko ako remeň!(19.9.2018)

• corpsy

Sklamanie. Oproti smiešnej, ale okúzľujúcej jedničke ide o krok späť. Čo robí akčné sci-fi béčko znamenitým? Ultrapopulárne výbuchy, prestrelky, futuristický dizajn, pretvárka hercov, že sú tí najcoolovejší na planéte a iné podobné ´´neduhy´´. Tu, je toho všetkého ako šafránu.(30.3.2018)

• - Vo filme sa objaví aj syn Richarda Lyncha (Wardo) - Christopher, ktorého možno vidieť ako Wardovho kameramana. (beso74)

• - Veteránom, na ktorom jazdí Jack (Tim Thomerson), je Mercury Montclair vyrábaný v rokoch 1955-57 divíziou MEL (Mercury-Edsel-Lincoln). (beso74)

• - V televízii beží po interview reklama na film Crash and Burn (1990), iné dielo Charlesa Banda. (beso74)