Anna Karenina (TV film)

Velká Británie, 1961, 105 min

Předloha:

Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha)

Eduard Landisch

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Ještě před tím, než Sean jako Dr. No ohromil akční filmový svět, byl Vronskym a lovil v ulicích Moskvy a Petrohradu svou Annu Kareninu. Přesto, že jsem žádné další zpracování slavného románu neviděl, dovolím si tvrdit, že svou "výpravou" je tento ryze ateliérový kousek spíše raritní vzpomínkou na slavné televizní obsazení (kdy se vám v dnešní době povede, dostat do televize takové hvězdy) než dechberoucím dramatem. Po herecké stránce nadprůměrné, hudebně celkem bídné, kostýmově fádní, o výpravě nelze ani mluvit, ve filmu nenajdete ani jednu scénu, která by se odehrávala v opravdickém exteriéru, i scény na nádraží jsou hodně limitované postavením kamery. Máte-li rádi starou dobrou produkci BBC let sedmdesátých, vstupte. Pokud se však chcete tímto způsobem seznámit s Tolstého tvorbou, vyberte si raději něco určeného pro velké plátno.(13.7.2010)