Mstitelé

Pomstitelia

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 89 min

• Napoleon-B

Jeden z filmů, kde mi absolutně uniká nejen zápletka ale naprosto všechno. Poprvé sem to vypnul asi po15 minutách a podruhé sem si řekl že se podívám na celý film a třeba mě překvapí..OMYL, nechápavě sem kroutil hlavou od začátku do konce. A dost dobře nechápu proč se tomuto filmu s tímto námětem propůjčili Sean Connery a Uma Thurman.(26.9.2005)

Asi se mnou většina nebude souhlasit, ale dle mého názoru šlo o velice zábavnou popartovou variaci na Velkou Británii a typické anglické způsoby. Film velice elegantní od začátku do konce tu od retra tu do milé absurdity (např. vědci v kostýmech medvídků mi příjdou obzláště pikantní). Fines si po celý film zachovává obdivuhodnou noblesu a Uma je fascinující a tajuplná zároveň (ona i její klon - od každé se příběh čímsi mystifikuju a ztrácí, stává se mysteriózním). Já jsem se královsky bavil...(21.3.2009)

• Gilmour93

Pan Tau ve službách Jejího veličenstva? Okamžitě oběsit za vlastizradu..! Absurdní taškařice producenty nemilosrdně sestříhaná jako bažant na vojně první den přijímače, synonymum pro filmový propadák a spolu s Ligou výjimečných asi jeden z důvodů, proč S.Connery sekl s kariérou. Pokud časem nezežloutnete nudou do odstínu nikotinového ukazováčku Jima Broadbenta, může vás utěšit zadeček Nevěsty obepnutý koženými kalhotami a taky skutečnost, že se po této plyšové Bondovce uchýlil režisér Jeremiáš Chechik už jen k tvorbě neškodných seriálů..(8.12.2011)

Mrzi me takto nizke hodnoceni. Podle me to je velmi originalni film, ktery jsem sice uz drahne let nevidela, ale dodnes si pamatuji, jak jsem se u nej nasmala, a protoze to tehdy davali na HBO vickrat, divala jsem se na to, kdykoliv to bezelo. Dokonce jsem to chtela mit i na DVD, ale omylem jsem si pred asi 10 lety koupila VHS (nebylo to z popisu inzeratu zrejme - to jen aby me tu nekdo nepodeziral ze slaboduchosti), a tim ma snaha po hromadeni filmoveho majetku uhasla. Nejsem si jista, jestli tak nizke hodnoceni neplyne treba z toho, ze holt ne kazdemu sedne tento typ humoru (v zanrovem zarazeni jednoznacne chybi kategorie komedie, prebyva tam thriller a sci-fi, a mozna proto to lidi brali spise vazne). Pro me to byla jednodznacna parodie na spionazni filmy, bylo to suche, hodne silne britsky suche, a to ja mam rada. Ta scena, kdy jde Steed po ulici a odrazi jeden utok za druhym (sladka babicka vytahne z kocarku kulomet misto mimina a pali jako Rambo) s ledovym klidem na hlave se mu nepohne ani vlasek, byla opravdu k popukani, nebo schuzka tech mocnych a zlocinnych v cele s Connerym v tech pitoresknich medvedich kostymech (jakoze v utajeni)... No bylo toho vic, jak rikam, za me parodie par excellence :-).(20.7.2017)

Pani Peelová dostáva bonboniéru. Nachádza v nej lístok s textom Zdvihnite slúchadlo. Zazvoní telefón. Pani Peelová dvíha slúchadlo. - Presne v tomto duchu sa nesie celý film, o ktorom si však nemyslím, že je hlúpy. Je divný. Ak sa niekomu nepáčili napr. Dravci, je dosť možné, že sa mu nebudú páčiť ani Pomstitelia. Všetko je tu dojemne starosvetské, balansujúce na hranici jemnej irónie a sarkazmu - čaj je životodarnou tekutinou, kvôli ktorej sa odkladajú i rozhovory ďalekosiahlych politických dôsledkov ("Áno, ale až po čaji." "Pochopiteľne."). Z rečičiek o počasí sa stáva film celý zasvätený počasiu. Agentka s povolením zabíjať môže mať vysoko cez šesťdesiat a v obliekaní mať vkus ako slečna Marplová. Medzi oboma agentmi opačného pohlavia to riadne iskrí, nikdy však neurobia nič, čo by neprešlo cenzúrou snemovne lordov (ak dáma vnikne do pánskeho klubu, vyzlečený pán je riadne zakrytý najnovšími Times). Do tohto absurdne hypnotického sveta skvele zapadá i absurdne hypnotický surrealizmus Belgičana René Magritta - v zámockom parku stojí telefónna búdka, na záhradný labyrint sa znáša roztvorený dáždnik. Myslím, že predkovia 11. vojvodu z Marlborough (súčasného vlastníka toho ozrutného zámku Blenheim) sa v kryptách rozhodne neobracajú.(31.3.2007)