poster

Dr. No

 • anglický

  Dr. No

 • slovenský

  James Bond: Dr. No

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / Jamajka, 1962, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Dr. No je především vystajlovaná kriminálka, kde jsou všechny typické vychytávky Bonda ještě v pozadí na úkor hutné atmosféry a síly hlavního charakteru. Celý film je v podstatě upnutý jen na něj a vedlejší motivy se moc nemají šanci rozvíjet. Naštěstí je to celkem příjemné upnutí, neboť Sean Connery je velmi charizmatický a nebyl překonán až do Daniela Craiga. A to je pěkných pár let a filmařských stylů.(17.11.2013)

 • eraserhead666
  ****

  Je až úžasné, jak tenhle film působí, když máte nakoukané další Bondovky. Bond tu je prostě starým známým, kterého máte prokouknutého. Mám rád Bondovky, mám rád starší Bondovky, snad pro tu archaičnost, neskrývanou naivitu, ale hlavně proto, že ač ne moc akční (a Dr. No je ve srovnání s některými dalšími pokračováními takřka neakční), přesto zajímavé, napínavé a nenudné, což se o některých pozdějších (přeakčnělých, přetechnizovaných a přetrikovaných) bondovkách říct nedá. Dr. No je fajn, hlavně část odehrávající se na ostrově a v jeho útrobách, už jen pro to prostředí. Co mi připadá hodně přeceňované je klasická scéna výstupu Ursully Anders z moře, ve své době to možná koule mělo, pro mě je ale Ursulla jen další barbína, která (a to je hlavně i vinou jednak své doby, tak i bondovského pohledu na ženy jako takové) nepředvede takřka nic zajímavého, je to jen takový hezký bondovský přívěšek.... V pomyslném žebříčku bondgirl by u mě byla určitě někde v závěru druhé desítky.....(13.8.2010)

 • Gemini
  ****

  Aby bylo jasno, jsem bondováckej maniak a na Conneryho nedám dopustit, ale Dr. No mě nějak extra neoslovil. Přece jen je to víceméně "pilot", že? Ale kdyby nebylo Ursully Andress, asi bychom dnes neobdivovali Giacintu Jonesovou (Jinx z Die Another Day) v bikinách. A vzato kolem a kolem, Dr. No je přece jen klasika svého žánru a Bond tu navíc předvádí povedené špiónské kejkle i bez zázračného vybavení...(25.1.2003)

 • Ainy
  *****

  Jak už tady mnozí zmínili, doktorem Ne nastartoval fenomén jménem James Bond, agent č. 007 s povolením zabíjet. V tomto počátečním příběhu se od začátku do konce člověk nenudil a ani zub času na něm svůj dentální otisk nezanechal. Skvěle propracované akční scény v atraktivním prostředí exotického ostrova, úniky průzračnou ostrovní řekou nebo snaha dostat se z nedobytné, soudobě vymakané, čínské pevnosti s radioaktivním materiálem. Mám zvláštní slabost pro tehdejší dobu, kdy nadčasovost staveb a interiérů byla velmi moderní. Ztvárnění tajemného draka, chrlícího oheň bylo vtipné a nečekané. Tady šlo poznat, že by neškodilo více zapracovat na fantazii, ale co ... pecka!(12.1.2015)

 • hippyman
  ****

  dnes již legendární a vámi tak oblíbená pilotní bondovka! :-) connery je pro mě prostě od prvního dílu nejlepším představitelem 007 a to už se jen těžko změní! Dr. No má samozřejmě spoustu úsměvně nedokonalých pasáží, ale je to prostě taková klasika, že hvězdu navíc přidat musím... 80%(10.4.2008)

 • - Ursulu Andress nadabovala Nikki Van der Zyl. Když Ursula zpívá, slyšíme ve skutečnosti Dianu Coupland. Andress i Eunice Gayson (Sylvia) byly nadabovány tou samou herečkou. Původní hlas Gayson můžeme slyšet na upoutávkách k filmu (na DVD). (džanik)

 • - Hned v úvodu filmu po zastřelení karetního hráče třemi "slepci" je v odjíždějícím autě zřetelně vidět odlesk filmařského reflektoru. (CrownThomas)

 • - Dva týdny před začátkem natáčení nebyla stále obsazena role Honey Ryder. Pak producenti uviděli fotografii ženy herce Johna Dereka, Ursuly Andress, kterou měl u sebe a nabídli jí roli bez toho, aniž by se s ní vůbec setkali (podle některých zdrojů to byla fotka ze soutěže „Miss mokré tričko“). Ursula, která se v té době o hraní příliš nezajímala, souhlasila až poté, co si rodinný přítel Kirk Douglas přečetl scénář a doporučil jí, aby roli vzala. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace