Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tři muži převlečení za slepce zabijí na Jamajce Johna Strangwayse, agenta MI6, a jeho sekretářku. M se rozhodne vyslat na místo svého nejlepšího agenta Jamese Bonda, aby vyšetřil co se stalo. Zjevně totiž nejde o „pouhou“ vraždu dvou lidí, ale případ se nějak dotýká ostrova Crab Key, kde žije tajemný vědec nazývaný Doktor No. Bond na to není sám, ale pomáhá mu ještě agent CIA Leiter, který má za úkol zjistit co způsobuje rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket, které startují  z Cape Canaveral, z jejich původního kurzu. Ihned po příletu se Bond dostává do ohrožení života. Řidič, který tvrdí, že ho poslali z britského konzulátu. Bond si to předem ověří a zjistí, že muž lže. Přesto k němu nastoupí do vozu a později si to s ním chce vyřídit ručně. Řidič raději spáchá sebevraždu tím, že spolkne kyanid. Při prohlídce Strangwaysova domu spatří fotografii, na které je agent s jedním místním rybářem Quarrelem. Ukáže se, že Quarrel spolupracuje s agentem CIA Leiterem. Quarrel vypovídá, že se Strangwaysem tajně dopluli až na Crab Key a tam vzali nějaké vzorky kamenů. Ty pak dali k posouzení do laboratoře profesorovi Dentovi. Crab Key je pro nezvané hosty nebezpečné místo. Majitel ostrova Dr.No má doslova armádu ochránců... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (552)

Lima 

všechny recenze uživatele

007__č.1__Bondovka, která "všechno začala" a naservírovala všechny ingredience pro ní typické - jednoduchou zápletku, u které se nemusí smažit mozkové závity, výrazného záporáka s megalomanskými plány (v tomoto případě člena organizace SPECTRE, která pravidelně provázela conneryovské bondovky) atraktivní prostředí a hezký baby (výstup z moře Ursully Anders patří dodnes k často citovaným scénám). Přesto je DR.No v něčem jiný. Téměř postrádá akci, chybí tu typické vychytávky pana Q. a hlavně Connery je tu zatím příliš vážný, těméř tu absentují jeho sarkastické hlášky a nadhled. Přesto právě výrazné Conneryho charisma "udělalo" tenhle film - bez něj by to byl pouze velmi průměrný film. Lepší časy teprve měly přijít...... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Moje první setkání s Jamesem Bondem bylo naštěstí velmi podařené a Sean Connery mi předvedl dokonalého agenta, o kterém každý muž či žena v noci sní, v plné kráse. Tvář Seana tak navždy zůstala synonymem agenta 007 bez jediné chybičky a s naprosto dokonalým vzhledem. Tato zaškatulkovanost nula-nula-sedmičky se naštěstí brzo začala měnit a agent jejího veličenstva všem ukázal, že je nesmrtelný a proto ho máme také všichni rádi. První byl No, poslední podle mě nebude NikdO :) ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Rok 1962 se pro českého fanouška agenta 007 může měřit klidně s roky 1918, 1945 a 1989. V tento rok totiž na filmovém plátně poprvé zaznělo " Bond.......... James Bond" . A já se tak seznámil z nejlepším filmovým hrdinou v dějinách filmu. A každé poprvé může mít své mouchy, méně humoru, méně akce, žádná hračka, ale slůvko "poprvé" to vše vyrovnalo. Holky jedna prosba asi za všechny kluky, zkuste se vynořovat z moře tak svůdně jak Ursula Andress, my vás za to budeme mít moc rádi . ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Aby bylo jasno, jsem bondováckej maniak a na Conneryho nedám dopustit, ale Dr. No mě nějak extra neoslovil. Přece jen je to víceméně "pilot", že? Ale kdyby nebylo Ursully Andress, asi bychom dnes neobdivovali Giacintu Jonesovou (Jinx z Die Another Day) v bikinách. A vzato kolem a kolem, Dr. No je přece jen klasika svého žánru a Bond tu navíc předvádí povedené špiónské kejkle i bez zázračného vybavení... ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

V roce 1962 se konečně našlo ochotné studio a šikovná dvojice producentů (Saltzman-Broccoli), kteří byli schopní zrealizovat ambiciózní plány na převedení osudů Flemmingova agenta 007 z knih na plátno. Mezi kandidáty na hlavní roli figurovala jména jako Roger Moore (neprošel z důvodu nízkého věku) a Cary Grant, ale volba padla na skotského drsňáka Seana Conneryho, který přesvědčil muskulaturou, drsným úsměvem a charismatem, které z něj zářilo na všechny strany. A jednalo se o správnou volbu, to je z Dr. NO patrné. Jedná se vpodstatě o velmi konzervativní špionku s (na dnešní dobu) minimálním zastoupením akce. Jede se podle relativně realistického scénáře, čili žádné velké vynálezy, žádný Q. Zápletka je řekněme poněkud vlažnější, příliš roztažená a nezpestřená ničím arci zajímavým (sama postava hlavního záporáka je jakoby na okraji zájmu), jenže on Connery podává Bonda s takovou grácií a přesvědčivostí, že žádné špionské zlepšováky a akční eskapády nejsou zapotřebí. Celý film pevně drží právě díky hlavní postavě a jejímu šarmu a troufám si říci, že zrod bondovského kultu byl v prvopočátcích převážně dílem skotského chlapáka. On dal kostru, na kterou se posléze začal nabalovat mýtus superagenta. Dr. NO je tedy Conneryho filmem, je zábavný, po anglicku sarkastický a z dnešního pohledu snad až příliš pozvolný, ale právě v tom tkví jeho neopakovatelné kouzlo. Co si budeme namlouvat, síla nulanulasedmičky nebyla v superzbraních a neskutečných akčních výkonech, ale právě v ocelově chladném úsměvu a klidu pravého gentlemana... Proto se hezounek Brosnan prostě nikdy nemůže stát skutečným agentem 007, ale zůstane "jen" akčním hrdinou. ()

Galerie (195)

Zajímavosti (122)

  • Léta se traduje, že podle prvních náčrtů scénáře měl být Dr. No opičí bůh uctívaný na ostrově a hlavní padouch měl chovat malpu kapucínskou jako domácího mazlíčka a současně plánovat vyhození Panamského průplavu. Scénárista Mankowitz byl pak nespokojený s tím, že musí scénář přepsat a v titulcích nechtěl být uveden. Později se podílel na bondovské parodii Casino Royale (1967), kde si zahrála mj. také Ursula Andress z Dr. No. (džanik)
  • Ve scéně, kde James Bond (Sean Connery) ujíždí v autě Sunbeam Alpine Convertible 5 černému vozidlu, které ho pronásleduje, oběma autům nepochopitelně kvílí pneumatiky, přestože jedou po horské prašné cestě. (Norfice)

Reklama

Reklama