poster

Dr. No

 • Velká Británie

  Dr. No

 • Československo

  James Bond: Dr. No

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1962, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ***

  První Bond a hned takové zklamání. Předně zápletka je zcela banální. Na takový kult bych si představoval pořádnou pecku. Za druhé, záporák zcela necharismatický a to je chyba. Za třetí: děj nepříliš zajímavý. Sem tam sice dobrá akce vystřídaná horší. Plusem může být bondgirl a hlavně Bond. Sean Connery nemá chybu. Ale to je jediný. Lepší 3*, ale na víc to nevidím.(27.8.2009)

 • Lima
  ***

  007__č.1__Bondovka, která "všechno začala" a naservírovala všechny ingredience pro ní typické - jednoduchou zápletku, u které se nemusí smažit mozkové závity, výrazného záporáka s megalomanskými plány (v tomoto případě člena organizace SPECTRE, která pravidelně provázela conneryovské bondovky) atraktivní prostředí a hezký baby (výstup z moře Ursully Anders patří dodnes k často citovaným scénám). Přesto je DR.No v něčem jiný. Téměř postrádá akci, chybí tu typické vychytávky pana Q. a hlavně Connery je tu zatím příliš vážný, těméř tu absentují jeho sarkastické hlášky a nadhled. Přesto právě výrazné Conneryho charisma "udělalo" tenhle film - bez něj by to byl pouze velmi průměrný film. Lepší časy teprve měly přijít......(2.10.2005)

 • kinej
  *****

  Když jsem kdysi tento film viděl poprvé, celý bondovský svět mě naprosto uchvátil. A není se čemu divit, dodnes je Dr. No jednou z nejlepších bondovek. Connery ve filmu doslova září a od prvného zjevení dokazuje, že spojení jeho s agentem 007 bylo geniální. Už jen první záběr je bezchybný, Bond zapalující si cigaretu a představující se svou typickou hláškou, nese nádech kultovnosti. Poté zde ukáže vše, co je pro tuto roli typické: nekompromisní svádění žen, cynická komunikace se záporáky a jejich chladnokrevná likvidace. A ač měl film poměrně malý rozpočet, troufám si tvrdit, že to téměř není poznat. Barvité záběry z pláže Crab Key hřejí i po letech, což dokazuje že výprava nijak šizená není a prostory laboratoře Dr. No jsou navrženy a a vystavěny tak, že je lze i dnes odivovat.(8.6.2010)

 • HAL
  ****

  První Bondovka. Víc skoro ani není potřeba dodávat - Bond už dávno není fenomén vzbuzující rozličné emoce, ale stal se stálicí na kterou je každý zvyklý a která je zažraná do popkultury tak hluboko, že už ji každý bere jako samozřejmost o které není třeba víc mluvit. Dr. No je tak de facto opravdu jen pilotním filmem k dlouhému "seriálu" který hlavně představuje ústřední postavu Bonda (šovinistický, zhýralý a cynický zabiják v až fanatické službě jejímu veličenstvu a s charismatem až na půdu) a vůbec styl Bondovek které se díky tomu staly svébytným žánrem. Těžko říct jestli jeho autory aspoň v těch nejdivočejších snech napadlo co se z tohoto filmu vyvine... ale hlavní je že se to povedlo. 7/10(16.8.2006)

 • nascendi
  ***

  Fragmenty z tejto bondovky som vídaval kedysi na ORF. Ani ako teenagera ma nenadchla, takže s nostalgickým skreslením pohľadu na ňu nemám problémy. V žiadnom prípade to nie je mizerný film. Stačí niečo prehliadnuť a celkový dojem je potom znesiteľný. Scéna, pri ktorej Ursula Andress vystupuje z mora sa stala legendárnou a pripomenú si ju aj tí, ktorí na všetko ostatné z tejto bondovky zabudli. Neviem koľko ďalších bondoviek dokážem sledovať až do konca. Iba dúfam, že to nedopadne tak, ako s mojou snahou dopozerať všetky Rohmerove filmy.(20.9.2009)

 • - Maurice Binder vymyslel slavnou úvodní „hlavňovou“ scénu na poslední chvíli tak, že strčil malou kameru přímo do hlavně. Hercem ale není Sean Connery, ale kaskadér Bob Simmons. Connery tuto scénu natočil poprvé k filmu Thunderball (1965). (džanik)

 • - Ačkoli postava Moneypenny měla být ztělesněním britských schopností, byla obsazena Kanaďanka Lois Maxwell. (džanik)

 • - V scéne, kde sa James Bond (Sean Connery) plazí potrubím a rozhodne sa skočiť dolu, je na pár sekúnd zreteľne vidieť tvár kaskadéra namiesto Seana Conneryho. (amto)