Dr. No

• slovenský

James Bond: Dr. No

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1962, 110 min

Dr. No je především vystajlovaná kriminálka, kde jsou všechny typické vychytávky Bonda ještě v pozadí na úkor hutné atmosféry a síly hlavního charakteru. Celý film je v podstatě upnutý jen na něj a vedlejší motivy se moc nemají šanci rozvíjet. Naštěstí je to celkem příjemné upnutí, neboť Sean Connery je velmi charizmatický a nebyl překonán až do Daniela Craiga. A to je pěkných pár let a filmařských stylů.(17.11.2013)

Klasika, která to všechno odstartovala. Něco jí ale chybí a obzvláště někteří její mladší bratříčci ji suverénně převálcovali.(14.10.2008)

Informace o tom, že Connery nosil v roli agenta 007 tupé, měla pro mě stejně devastující účinek, jako kdybych se dozvěděl o sexuálním selhání Eso Rimmera.. První opravdová Bondovka jakožto docela svižný mustr pro ty další - až jsem byl překvapen, jak blízko má i přes svou vousatost k těm současným. Mimochodem, lovkyně perel Ursula Svlečená se umístila na druhém místě v nedávno konané celosvětové anketě o historicky nejdůležitější vylodění. První bylo přistání Kryštofa Kolumba u San Salvadoru (dnešní Bahamy) v roce 1492 a třetí zahájení spojenecké invaze v Normandii na pláži Omaha..(7.7.2010)

Skromný rozjezd série ustavující většinu trademarků, kde je zatím jen jedna exotická lokace místo obvyklých pěti a akce končí sotva začne. Hlavním esem je tak Connery, kterému role sedí.(30.1.2016)

Průměrná Bondovka...(28.8.2008)

• - Příběh o Dr. No byl původně napsán pro epizodu 'Commander Jamaica' nikdy nerealizovaného televizního seriálu, který se měl jmenovat "James Gunn Tajný agent" (1956). Fleming ho později zapracoval do svého románu. (džanik)

• - Když James Bond zpívá "Under The Mango Tree", jedná se o jediný Bondův pěvecký výstup v celé sérii. (džanik)

• - Sean Connery za svou premiéru v roli Bonda dostal sto tisíc dolarů. Když ho hrál naposled, už honorář obnášel pět milionů dolarů plus procenta z tržeb. (zdeny99)