Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (585)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak som sa dostal k prvej Bondovke až teraz. Možno som očakával niečo trochu odlišné, ale v podstate má Dr. No tie klady a zápory, aké otvorenie takejto mohutnej série mať musí. Je to trochu kostrbaté, príbeh nedáva príliš zmysel, chýba tomu napätie, drive, akcia a možno aj lepší záporák, ktorého by sme nevideli iba na konci. Že tomu chýba logika, je jasné, otázkou zostáva, či to patrí ku kladom alebo záporom. Má to ale už ten klasický svojský štýl, nadhľad a krásne ženy. Dialógy sú občas na hranici trápnosti, viaceré by mohli skončiť dobrou hláškou, ale iba prešumia. Postava Ursully Andress je absolútne zbytočná, na rozdiel od tej kvázi číňanky. Arachnofobické číslo som musel prepnúť. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

1. Bondovka - Britská tajná služba MI6 ztratí kontak s Jamajkou a proto tam vyšle svého agenta 007 s povolením zabíjet... Ve filmu nechybí všechny charakteristické vlastnosti, které Bonda definují: James se v úvodu představí svým “Bond. James Bond.”, kouří cigarety, hází kloubouk před kanceláří nadřízeného M, flirtuje s Moneypenny, dostane Walther PPK a nechybí hláška "martini s vodkou - protřepat, nemíchat". Ve snímku byla pouze jedna automobilová honička, ale nešlo o něco převratného. Zamrzí jednodušší lineární příběh, ale je to klasika, která to celé dobrodružství začala. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Hej Quarrele, až uvidíš draka, musíš na něj dýchnout první. Jasný? Se vším tím rumem v tobě zemře štěstím." První seznámení 007 s filmovým plátnem dopadlo skvěle. Bylo to velkolepý, dobrodružný a legendární, tak proč na tom hledat negativa? Protože pozdější Bond nabídl více hlášek a hraček pro velký kluky? Ono to tady skutečně chybělo, ale zase šarmu tady bylo dost a první bondgirl Honey byl vskutku reprezentativní úlovek. Za sebe jsem prostě spokojenej. Pobavil jsem se, pokochal jsem se a svět nebyl zničen, takže úkol splněn, agente. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Bondovská série je prostě vždycky o něco napřed před ostatními. I kdyby to pro tentokrát nebyly nejnovější prototypy technických "hraček" či luxusní sporťák, ale "jenom" ošetřování intimních ženských partií, které o mnoho let předešlo dobu. Ano, ta scéna s dekontaminací. Ursulu Andress si budu ode dneška pamatovat____ Je mi stydno, ale tohle byla má první bondovka v originále. Sean má neuvěřitelný hlas, který prostě nadabovat nelze!____Nechybělo nic, krásná přírodička, dobrá akcička a jak už to tak vždy u nula nula sedmičky bývá, pohledné slečinky. Víc si přát nelze. (jen mě trochu mrzí, že počet hodnocení Dr. No a Casino Ryale = 1910:5292...) ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se konečně dostal k této Conneryho klasice. Dlouho jsem starým Bondovkám odolával, ale má to své kouzlo. Dnes už to asi na člověka takový dojem neudělá díky spoustě zažitých klišé. Ani tady nemůžeme čekat nějakou složitou zápletku. Bond je poslán na Jamajku, kde má překazit plány zákeřného Doktora no. Pomáhá mu v tom jeden rybář a úžasná Ursula Andress. Její úvodní scéna na pláži je dnes již kultovní. Nechybí ani klasický bondovský suchý humor. "Jedou na pohřeb." :D ()

Galerie (203)

Zajímavosti (130)

  • Goyův portrét Vévody z Wellingtonu, ukradený roku 1961, se nachází na malířském stojanu vedle schodů v jídelně Dr. No. Je důvodem, proč se Bond zastaví cestou nahoru a pronese směrem k obrazu poznámku. Nalezen byl v roce 1965. (džanik)
  • Velkým problémem pro natáčecí štáb na Jamajce bylo hrozné vlhko. (džanik)
  • Při přestřelce na ostrově Crab Key, střílí Bond (Sean Connery) po obrněném vozidle nejprve z pistole Walther PP a následně z Colt 1911, přičemž pří  odzbrojení má u sebe zpět Walther PP. (JohnSmith)

Související novinky

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Letošní Halloween se pro filmové fanoušky ponese spíše ve velmi smutném duchu, z Velké Británie totiž dorazila zpráva o úmrtí legendárního skotského herce a prvního představitele agenta 007, Sira… (více)

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)

Reklama

Reklama