Reklama

Reklama

Gaikocu kiši-sama, tadaima isekai e odekakečú

(seriál)
  • Japonsko 骸骨騎士様, 只今異世界へお出掛け中 (více)
Trailer

Epizody(12)

Obsahy(1)

Jeden mladý vášnivý hráč fantasy MMORPG si ve hře vypiplal velmi silného avatara. Jde o obrovského kostlivce s ultimátním brněním a zbraněmi, který díky levelování a změnám nejrůznějších class ovládá i nějakou tu mocnou magii. Vymyslel si pro něj i zajímavou backstory o hrdinném paladinovi, který byl prokletý, a proto vypadá jako kostlivec a nyní prochází herním fantasy světem ve snaze najít lék na své prokletí. Když tento hráč během hraní jednoho večera usnul, tak se druhého dne vzbudil na neznámém místě pod stromem v těle již zmíněné herní postavy. Na jednu stranu se mladíkovi splnil sen a rozhodl se užívat si každý aspekt této nové a kouzelné reality, ve které se objevil a naplno využívat svých nezměrných schopností. Na druhou stranu je logické, že vypadat jako obrovský kostlivec může v určitých situacích znamenat tak trošku problém. A proto se hrdina vydává na výpravu udělat z tohoto světa lepší místo, kde i takovýto dvoumetrový kostlivec s dobrým srdcem může najít klid a štěstí… (Jeoffrey)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (3)

TomX2 

všechny recenze uživatele

Isekai žánru som nikdy veľmi neholdoval, ale keď sa čas od času objaví nejaká menšia príjemná séria typu Gaikotsu Kishi-sama, vôbec by som sa nehneval. Namiesto nejakého afektovaného anime, ktoré je prepchaté enormným množstvom úžasných choreografických akčných sekvencií a komplexným príbehom plným rôznych nečakaných dejových obratov, ktoré sa snažia byť za každú cenu cool, som tentokrát dostal svieže schladenie v celkom príjemnej podobe (teda odhliadnuc od toho, že prakticky hneď prvá scéna sa točí okolo znásilnenia :'D). Hlavná postava má síce v rukáve hneď niekoľko super-schopností, ktoré z neho robia OP postavu, inak je to ale celkom pohodový chlapík, ktorý sa len plný života a entuziazmu snaží naplno užiť dobrodružstvá novoobjaveného sveta (predstav si Momongu ako kladnú postavu s čistými úmyslami). Čo mi je neskutočne sympatické. Sympatické mi sú tiež aj ostatné postavy, ktoré sa motajú okolo hlavného hrdinu, včetne zásadovo založenej eflky, ňuňu roztomilého lišiaka a kawaii asasínky. Na druhej strane, so zápornými postavami je to už trochu horšie a celkovo má toto anime svoje slabé stránky. Prakticky každý antagonista (asi až na jedného ambiciózneho princa, ktorého potenciál sa ale prejaví pravdepodobne až v nejakej budúcej sérii) je tu len tŕňom v oku a celá jeho charakteristika je "proste len perverzný sadista a úchyl". Ďalším mínusom môže byť mimo iné aj repetitívny dej, ktorý mi síce nekazil zážitok až tak moc, ale po čase to neustále hľadanie a oslobodzovanie môže začať nudiť. Pričom nemožno ignorovať ani fakt, že to neprichádza s ničím vyložene novým a originálnym a nijak extra nevyčnieva - dokonca aj po produkčnej stránke sa to drží štandardu. Čo sú ale len malé bezvýznamné veci. Inak som sa pri sledovaní bavil, pozeralo sa na to dobre, občas ma niečo príjemne prekvapilo a celkovo som si tých 12 dielov užil. Ide tak o podľa mňa fajn sériu, ktorá si určite aspoň tie tri slušné hviezdičky zaslúži. ()

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Napadlo vás někdy, jak by to asi vypadalo, kdyby byl Momonga dobrák od kosti? No, asi takhle. Dvoumetrový kostlivec v brnění velikosti XXXL, který se sice naoko vydává za nájemného žoldáka, ale jeho skutečným posláním je (téměř) nezištně zachraňovat všechna děvčata v okruhu několika kilometrů bez ohledu na věk a společenské postavení, porážet neporazitelná monstra, vychutnávat si dobré jídlo a pití, bezelstně se radovat z objevování nového světa a pořídit si domácího mazlíčka tak roztomilého, že  by mu ho záviděly všechny disneyovské princezny. Prostě sympaťák, co si budeme povídat. A co víc, netrpí ani tou téměř povinnou potřebou většiny isekai hrdinů obklopit se harémem oddaných slepic - jeho vztah s Arianou (i s Chiyome) je naprosto férově obchodní/kamarádský. Přiznám se, že pro takovéhle nekomplikované a dobrosrdečné hrdiny mám tak trochu slabost, a je to také jediný případ, kdy mi nevadí, že jsou prakticky neporazitelní hned od začátku a neprocházejí vlastně žádným vývojem. Jejich funkcí v ději je totiž nabourávat a mařit padoušské plány prostě jenom tím, že jsou ve správný čas na správném místě (což je tady splněno beze zbytku). Škoda jen, že kromě Arca jsou všechny ostatní postavy prakticky jednorozměrné a že celý ten svět vlastně není nijak moc zajímavý (včetně toho, že násilníci/úchylové/otrokáři za každým rohem začnou docela rychle lézt na nervy). Je to těžké rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale kresba je hodně povedená, souboje s monstry docela přehledné a naznačené politické intriky slibují, že by to mohlo být zajímavé i do budoucna. Takže 70%. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Nebudeme si nalhávat, že jde o něco geniálního a každý, kdo v tom uvidí jen takového docela sympatického křížence mezi Overlordem a Goblin Slayerem bude mít z velké části pravdu. Ovšem je tu jedna podstatná věc, která u mě hodně ovlivnila výsledný dojem a díky které můžu říct, že to byla povedená podívaná. Prostě velmi se mi líbilo, jak si Arc to celé své dobrodružství strašně užívá. Autorům se podařilo vytvořit hrdinu, který je čestný, chrabrý a zároveň strašný sympaťák, který má z každé své dobře odvedené práce nepokrytou radost a vůbec je rád, že se tady ocitl a těší ho každé (i malé) fantasy překvapení, které na cestě potká. Není totiž asi žádným tajemstvím, že když vidíte někoho, jak se něčím baví a vše si opravdu užívá, tak vás jeho sledování nejspíš bude taky bavit, radost je nakažlivá a nadšení taky. Nepovedl se ale jen hlavní hrdina, oblíbil jsem si celý jeho tým. Bavil jsem se i drobnými narážkami, díky kterým se dá třeba s klidem říct, že místní elfové jsou vlastně z Kanady. Mám rád dokonce i zdejšího maskota Pontu, a to, jak mi ho seriál dokázal prodat, vedlo k tomu, že kdybych někde reálně viděl Pontu jako plyšáka, tak bych zvažoval jeho nákup. Jako povedenou shledávám i poslední epizodu a finální souboj obrovských monster, který působil hodně epicky, zajímavě, a i animačně se na to dost dobře koukalo. Jasně, seriál má hodně vad na kráse, příběh nemusí v tuhle chvíli působit náležitě silně, ale potenciál na nějaké zajímavější rozvedení to díky všem těm pletichám v pozadí určitě má. Stejně tak je tu mizerně napsaná velká většina záporáků, kteří jsou jen obyčejní uchýlové s kvalitou již zmíněných goblinů a to pak i celé to opakované zachraňování dam v nesnázích působí chvílemi obdobně lacině. Ale ta celková atmosféra a energie, kterou to má hlavně díky hlavnímu hrdinovi a to, že vše působí jako opravdové dobrodružství, které je odvyprávěno s vášní a humorem, způsobilo, že mě seriál bavil. A jak už jsem párkrát napsal, když se bavím, je vyhráno… 7/10 ()

Galerie (331)

Reklama

Reklama