Podoby lásky

Playing by Heart

Podoby lásky

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1998, 121 min

Podoby lásky mají velmi atraktivní herecké obsazení, ale linii průměru nedokážou překročit. Nic extra zajímavého se ve filmu neděje a postavy řeší věci tak, jak se řešit nemají, a o nějakém hodně výrazném okamžiku, si tento film může nechat jenom zdát. Vyplatí se ho tedy vidět jen pro herce, jako je Angelina Jolie, Sean Connery, Dennis Quaid, Ryan Phillippe a řada dalších. Všichni bez rozdílu totiž do svých rolí dali to, co scénáři chybělo.(7.10.2010)

• dormouse

To se snad všichni zbláznili? Navnaděna hodnocením jsem se podívala na film, který byl snůškou klišé a banalit, něco tak blbého jsem už dlouho neviděla. Ani jedna postava nebyla uvěřitelná a všechny blábolily absolutní hovadiny. Jestli se dá nějaký snímek určit jako nejúspěšnější v kategorii "Film s devastujícím účinkem na mladého člověk, který si tvoří falešný obraz o lásce a o vztazích jako takových", tak tenhle to určitě je.(4.4.2013)

Představte si Lásku nebeskou bez humoru a slabšími vztahovými pouty. Hrozně mě bavila postava Gillian Anderson, snad proto, že mi přišla jaksi nejpřirozenější a nejrealističtější. Zpočátku linie s Dennisem Quaidem byla zábavně tajmená, její vyústění však zklamalo. Angelina Jolie docela zklamala, tu jsem fakt viděl hrát zatím jen ve dvou filmech (filmů s ní jsem viděl více), naopak Ryan Phillipe mě hrozně bavil, je škoda, že tak zapadl. Amandy Peet jsem si ani nevšiml. Co mi docela vadilo, byl takové ten klasický závěr, kdy se... Ale ne, nebudu odhalovat, jen mi to přišlo hrozně kýčovité.(1.11.2018)

• jhrasko

Silne subjektívne - nečakane nepozerateľný paškvil so scenáristickými skvostami typu: ONA: "Bojím se důvěřovat mužům." ON: "Já nejsem muž, já sem já..ON2: "Nedovolím Ti, abys mě milovala. Protože Tě miluju já." ON3: my máme problém ? ONA3: "Ten problém, který s Tebou mám je, že mě přitahuješ. Já to s vášní moc neumím."...A TO SÁM SEBA POVAŽUJEM ZA ROMANTIKA !(14.1.2010)

Mozaika v níž se mísí dokonale reálné postavy s papírem šustícími figurkami, filmová klišé s civilní přirozeností, hloupé fráze s moudrostí, smích s dojetím. Některé ze zručně proplétaných dějových linií a vztahů bych si klidně odpustil, jiné mě nadchly (nejvíc asi Sean Connery a Gena Rowlands), některé postavy byly výtečné (Dennis Quaid, Gillian Anderson) jiné naopak nesnesitelné (Jon Stewart). Sice se to rozjíždí poněkud pomalu a těžkopádně, ale pak to najednou klapne, chytne a už nepustí. Přes všechen sentiment a smutek (někdy trošku prvoplánový) až nečekaně pohodová a optimistická podívaná, která se určitě z paměti nevytratí se závěrečnými titulky.(1.11.2010)

• - Původně se film měl jmenovat Dancing About Architecture (Tanec na architekturu). Poté se název změnil, ale tato vazba ve filmu zůstala ve větě "Talking about music is like dancing about architecture (Mluvit o muzice je jako tancovat na architekturu)." (viperblade)

• - Film obsahuje spoilery na filmy Midnight Lace, Občan Kane a Psycho. (Pumiiix)

• - Film obsahuje spoiler k filmu Suddendly, Last Summer (1959). (viperblade)