Podoby lásky

Playing by Heart

Podoby lásky

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1998, 121 min

V průběhu celého filmu jsem si připadala na hromadné terapii, kde každý vypráví svůj příběh a pojítka se ruší anonymitou mluvčích. Až konec zapůsobil jako tmel. Jednotlivé podoby lásky však byly zajímavé a herecké umění výborné, takže celkový dojem z filmu není omračující, ale i náročný divák si přijde na své.(19.7.2012)

Nebýt poslední půlhodiny film bych příliš neocenila ale finish to celé sjednotil a dal tomu šmrnc. Jinak doporučila bych na zamyšlení. Já konkrétně jsem si vybrala hned na začátku dojici které jsem fandila ale i ostatní části příběhu byly fajn. Nedoporučuji těm co jsou na ty typické romantické slaďáky protože ačkoli je film romantický, není to typická milostná šaráda s předvídatelným dějem.(2.1.2015)

Ten název je přesný, protože skutečně můžeme sledovat různé podoby tohoto nejvzácnějšího citu. Film je natočen ve "skládačkové" formě, tedy až na závěr se nám poskládají a spojí osoby, ikdyž v průběhu se zdá, že k sobě vůbec nepatří. Tento způsob patří k mým nejoblíbenějším. Celkově je to film povedený a zajímavý. Škoda toho přeslazeného super happy endu, kdy se najednou všichni začnou mít rádi. To na věrohodnosti nepřidává. Jinak jsem byl ale spokojen a dávám 4*, ale spíš je to tak na 3 a půl. Je to však o lásce a tak půl hvězdy přidávám. Jinak jsem film viděl, bohužel s příšerným dabingem!!!(25.4.2012)

Nikdy bych nečekal, že ve filmu uvidim takové záběry, jako když moje oblíbená Gill dává pusu Seanu Connerymu nebo se bradou opírá o levé rameno Angeliny Jolie a přitom se usmívá tak kouzelně jako vždycky... Zajímavé herecké hvězdné obsazení a jinak příjemný oddechový, dobře vypointovaný, snímek... :-)(14.1.2010)

• Radiq

Nemám rád takový ty filmy, který se hemží známejma jménama, ale jinak jsou o ničem. Tohle je skoro jeden z nich. Ne že by to bylo o ničem - má to svou hloubku. Ta rozprostřenost mezi tolik charakterů mi celkem vadila. Ve jménech jsem se neorientoval vůbec. Naopak mi podvědomě lichotilo, jak se nenápadně některé postavy postupně nenápadně propojily (náznaky v chování, zmínky o lidech atd.) a člověk na ty konexe přišel vlastně sám. Nejvíc se mi líbil ten příběh s Ryanem Phillippem (i když Angelina se k němu moc nehodila, byla na něho moc stará), nejhorší ten se Seanem Connerym. Nakonec to ale nebylo zas tak špatný. Akorát trochu moc dlouhý. Jo a co mě hned napadlo, tak fakt podoba s Láskou nebeskou.(27.2.2008)

• - Film obsahuje spoilery na filmy Midnight Lace, Občan Kane a Psycho. (Pumiiix)

• - Původně se film měl jmenovat Dancing About Architecture (Tanec na architekturu). Poté se název změnil, ale tato vazba ve filmu zůstala ve větě "Talking about music is like dancing about architecture (Mluvit o muzice je jako tancovat na architekturu)." (viperblade)

• - Film obsahuje spoiler k filmu Suddendly, Last Summer (1959). (viperblade)