poster

Podoby lásky

 • Česko

  Srdce ti napoví

 • Velká Británie

  Playing by Heart

 • Slovensko

  Podoby lásky

Drama / Romantický / Komedie

Velká Británie / USA, 1998, 121 min

 • venison
  ***

  Klasicky propletený příběh se spoustou postav jejichž osudy se na konci "propojí".. Hvězdné obsazení, ale bohužel žádná hloubka, pouze povrchní dloubání do zajímavých zápletek.. Skvělý Sean Connery a Gena Rowlands. Angelina Jolie má zde typickou roli (nebo hraje sama sebe viz. "Gia", "Foxfire" nebo "Narušení"). Ryan Phillippe zírající celý film jako štěňátko.. Bohužel jsem tento film viděla až nyní, po "Lásce nebeské", "Na sv. Valentýna" a "Magnolii" - oproti těmto filmům se zdá být již "vyčpělý", ale možná byl tento film průkopníkem..(18.10.2010)

 • mrx.friend
  ***

  Nikdy bych nečekal, že ve filmu uvidim takové záběry, jako když moje oblíbená Gill dává pusu Seanu Connerymu nebo se bradou opírá o levé rameno Angeliny Jolie a přitom se usmívá tak kouzelně jako vždycky... Zajímavé herecké hvězdné obsazení a jinak příjemný oddechový, dobře vypointovaný, snímek... :-)(14.1.2010)

 • charlosina
  ***

  Podoby lásky mě nijak zvlášť neuchvátily... Přestože propletenec to byl parádní, jeho účinek šel mimo mě. Zřejmě to bylo tím, že postava, kterou ztvárnila Gillian Anderson, mě poněkud iritovala; vztah mezi Madeleine Stowe a Dennisem Quaidem byl zcela potlačen do pozadí, i když pozornost by si jistě zasloužil; na druhou stranu konverzace mezi Seanem Connery a Genou Rowlands byla uvěřitelná a působivá. Celkově to bohužel nefunguje. Očividně měl tvůrce velké ambice, ale ve finále vytvořil "jen" snímek pro televizní obrazovku k nedělnímu obědu.(6.9.2009)

 • Marshall007
  *****

  Film, který se sice rozjíždí pomaleji a ze začátku jsem měl docela v hlavě zmatek kdo je kdo, ba dokonce jsem se obával, že u toho snad ani ty dvě hodiny nevydržím, ale naštěstí druhá polovina nabere neskutečné obrátky a já jsem najednou ani nestačil zaznamenávat všechny možné dějové zvraty, které mi opravdu vzaly dech. Všechny příběhy měly něco do sebe, ovšem na celovečerák by asi žádný z nich nevystačil, ovšem díky bohu (a Willardu Carrollovi :-)) jsou tak úžasně poskládané do sebe a tak skvěle do sebe zapadají, že jako celek to na mě působilo téměř dokonale. Nejvíc se mě dotknul příběh okolo Angeliny Jolie a Ryana Phillipa AKA Joan & Keenana, kterému se dává nejvíce prostoru, což mě příjemně potěšilo. Co mě ovšem nepotěšilo byla Gillian Anderson, které jsem z nějakýho důvodu pořád nemohl přijít na chuť. Jinak se na tomto filmu už moc chyb najít nedá, protože nepostrádá ani vtipnost (kočka s jedním okem a stokilový pes v posteli mě opravdu rozesmáli), správný ráz a ukecanou zrzku :-))). Zkrátka a dobře romantický film, který se nám snaží ukázat, jak je naše planeta malá a životy lidí mohou být propojené více, než si myslíme. A nezapomeňte - "Talking about love is like dancing about architecture." :-)(11.5.2013)

 • Radiq
  **

  Nemám rád takový ty filmy, který se hemží známejma jménama, ale jinak jsou o ničem. Tohle je skoro jeden z nich. Ne že by to bylo o ničem - má to svou hloubku. Ta rozprostřenost mezi tolik charakterů mi celkem vadila. Ve jménech jsem se neorientoval vůbec. Naopak mi podvědomě lichotilo, jak se nenápadně některé postavy postupně nenápadně propojily (náznaky v chování, zmínky o lidech atd.) a člověk na ty konexe přišel vlastně sám. Nejvíc se mi líbil ten příběh s Ryanem Phillippem (i když Angelina se k němu moc nehodila, byla na něho moc stará), nejhorší ten se Seanem Connerym. Nakonec to ale nebylo zas tak špatný. Akorát trochu moc dlouhý. Jo a co mě hned napadlo, tak fakt podoba s Láskou nebeskou.(27.2.2008)

 • - Původně se film měl jmenovat Dancing About Architecture (Tanec na architekturu). Poté se název změnil, ale tato vazba ve filmu zůstala ve větě "Talking about music is like dancing about architecture (Mluvit o muzice je jako tancovat na architekturu)." (viperblade)

 • - Film obsahuje spoiler k filmu Suddendly, Last Summer (1959). (viperblade)

 • - Film obsahuje spoilery na filmy Midnight Lace, Občan Kane a Psycho. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace