poster

Ruský dům

 • anglický

  The Russia House

 • slovenský

  Ruský dom

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1990, 122 min

 • viperblade
  ***

  Nezáživné. Špionážní témata mám moc rád, (např. vynikající mini-série The Company), ale tohle mě fakt zklamalo. Hvězda za Seana, hvězda pro Michelle (z jejich úst bylo příjemné slyšet slova jako "Československo" nebo "Praha" :-)) a hvězda za Scheidera. Víc ani ťuk.(25.6.2009)

 • aLPaC
  **

  Opravdu dlouhá dvouhodinová nuda. Po půlhodině se mi začalo chtít spát a to jsem na to koukal v neděli po obědě, navíc po včerejším 9h spánku. Nakonec jsem spánek přemohl a začal se soustředit a asi dvě scény mě i docela vtáhli do děje, jinak ale opravdu jak na přednášce o atomové fyzice. Člověk tomu nerozumí a ani se o to nesnaží. Takže asi tak.(3.5.2015)

 • A.Beech
  **

  Je to Connery ale musím dať za 2*. A to je jediné, čo ma zaujalo. Ani som to nedopozeral. Také malé plus je ešte to, že som bol prekvapený, keď sa zjavil starý známy z Conneryho "Never say never again" Klaus Maria Brandauer (nevedel som, že tu hrá). Inak nič. Režisér bol blázon, keď bol schopný tomu dať 2 hodiny a chcieť s tým aj niekoho zaujať.(15.12.2012)

 • DrifterSoul
  ****

  Tak tohle opravdu nuda nebyla, tedy, pokud je divák vybaven alespoň lehce nadprůměrným IQ. Z každé scény vyzařovalo napětí. Slova, dialogy, výraz tváře, očí vytvářejí často daleko mocnější "dramatic emotion", než akce plné krve a mrtvol. Connery, Pfeifer, Fox a nakonec i ten Scheider to hráli výborně. Ruské reálie přesvědčivé. Škoda jen, že chod dějin za těch už skoro 30 let odvál veškeré (ač silně naivní) naděje.(3.10.2017)

 • McIron
  ****

  Nejraději bych dal 5hvězd, ale uznávám, že na to to nemá. To by pochopil možná jen ten, kdo stejně jako já a jako Barnie Blair byl v roce 1990 v Moskvě. Ta atmosféra je neuvěřitelně vystižená, fakt neuvěřitelně. A jestli si něco samo o sobě zasluhuje 10hvězd, tak je to Goldsmithova hudba, ta je neskutečná!!! Jinak ale samozřejmě lepší průměr s nadprůměrným obsazením.(16.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace