Ruský dům

• slovenský

Ruský dom

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1990, 122 min

Nezáživné. Špionážní témata mám moc rád, (např. vynikající mini-série The Company), ale tohle mě fakt zklamalo. Hvězda za Seana, hvězda pro Michelle (z jejich úst bylo příjemné slyšet slova jako "Československo" nebo "Praha" :-)) a hvězda za Scheidera. Víc ani ťuk.(25.6.2009)

• aLPaC

Opravdu dlouhá dvouhodinová nuda. Po půlhodině se mi začalo chtít spát a to jsem na to koukal v neděli po obědě, navíc po včerejším 9h spánku. Nakonec jsem spánek přemohl a začal se soustředit a asi dvě scény mě i docela vtáhli do děje, jinak ale opravdu jak na přednášce o atomové fyzice. Člověk tomu nerozumí a ani se o to nesnaží. Takže asi tak.(3.5.2015)

• A.Beech

Je to Connery ale musím dať za 2*. A to je jediné, čo ma zaujalo. Ani som to nedopozeral. Také malé plus je ešte to, že som bol prekvapený, keď sa zjavil starý známy z Conneryho "Never say never again" Klaus Maria Brandauer (nevedel som, že tu hrá). Inak nič. Režisér bol blázon, keď bol schopný tomu dať 2 hodiny a chcieť s tým aj niekoho zaujať.(15.12.2012)

Tak tohle opravdu nuda nebyla, tedy, pokud je divák vybaven alespoň lehce nadprůměrným IQ. Z každé scény vyzařovalo napětí. Slova, dialogy, výraz tváře, očí vytvářejí často daleko mocnější "dramatic emotion", než akce plné krve a mrtvol. Connery, Pfeifer, Fox a nakonec i ten Scheider to hráli výborně. Ruské reálie přesvědčivé. Škoda jen, že chod dějin za těch už skoro 30 let odvál veškeré (ač silně naivní) naděje.(3.10.2017)

Nejraději bych dal 5hvězd, ale uznávám, že na to to nemá. To by pochopil možná jen ten, kdo stejně jako já a jako Barnie Blair byl v roce 1990 v Moskvě. Ta atmosféra je neuvěřitelně vystižená, fakt neuvěřitelně. A jestli si něco samo o sobě zasluhuje 10hvězd, tak je to Goldsmithova hudba, ta je neskutečná!!! Jinak ale samozřejmě lepší průměr s nadprůměrným obsazením.(16.12.2007)