Ruský dům

• slovenský

Ruský dom

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1990, 122 min

Nezáživné. Špionážní témata mám moc rád, (např. vynikající mini-série The Company), ale tohle mě fakt zklamalo. Hvězda za Seana, hvězda pro Michelle (z jejich úst bylo příjemné slyšet slova jako "Československo" nebo "Praha" :-)) a hvězda za Scheidera. Víc ani ťuk.(25.6.2009)

Nechápu to špatný hodnocení tady. Film je to dokonalej. Po všech stránkách: atmosféra Ruska, saxofon, lovestory, hlavní hrdinové a /inka, šeď velkoměsta, sedánky literátů (vybavil se mi MASOLIT z Mistra a Markétky), protipóly amerických a britských agentů... Něco sentimentálního. Zvláštní. Tohle je přesně ten typ filmů, který mě bavěj. A navíc John Carré je génius.(25.7.2014)

• Aqualung

Mám pocit, že vedle pokusu o špionážní film šlo o benefiční film pro pana Conneryho, či několika dalších herců. Nevím, myslím, že nic z toho se příliš nepovedlo. Ale třeba mám jen špatný den.Romantika, kdy se míchá drsná realita práce tajných služeb s city a idejemi bývá zřídkakdy takové, jakou nám předkládá tento film.Ale kdoví? Těžko posoudit. A myslím, že nejenom mně je to obtížné.Je to film na sobotní odpoledne, nic víc.Pokud nemáte nic na práci.(25.5.2013)

Zajímavý snímek s poněkud ponurou atmosférou a pro mě velmi dobrým hereckým obsazením, děj svým zasazením mě velice zaujal a ani jsem si nevšiml, že to celé trvá něco přes dvě hodinky, škoda že jej v TD dávají jen sporadicky. Dle mého názoru by si jednoznačně zasloužilo větší hodnocení, ale na to je v tomto snímku zřejmě nedostatek krve a sexu :-)(5.8.2013)

• aLPaC

Opravdu dlouhá dvouhodinová nuda. Po půlhodině se mi začalo chtít spát a to jsem na to koukal v neděli po obědě, navíc po včerejším 9h spánku. Nakonec jsem spánek přemohl a začal se soustředit a asi dvě scény mě i docela vtáhli do děje, jinak ale opravdu jak na přednášce o atomové fyzice. Člověk tomu nerozumí a ani se o to nesnaží. Takže asi tak.(3.5.2015)