Absolutne fenomenálne. Terenca Young si svojho posledného Bonda znamenite užil a vychutnal a vďaka nemu to isté ponúkol aj fanúšikom. Thunderball má veľmi pomalý rozbeh, ktorý ale vôbec nevadí, pretože Bond má stále čo robiť a aj keď to zo začiatku vyzerá ako iná zápletka, všetko krásne zapadne do seba a potom nás čaká neskutočná akčná jazda, z fantastickými hláškami a dosiaľ najlepším finále. Sean Connery doslova žije pre Bonda. Každý jeho krok, úsmev ale aj úder päsťou je doslova odzbrojujúci. K tomu všetkému mu konkuruje Celi ako Number Two a svojou eleganciou a šialenosťou môže hravo konkurovať ďalšiemu z Bondových záporákov Goldfingerovi. Bond Girl - Caludine Auger je jednoducho úžasná. Jej premena z naivnej dievčiny na zachránkyňu je krásne vystupňovaná a dáva zmysel. Nemám čo vytknúť. Podľa vzoru väčšie, epickejšie a akčnejšie, ktoré tak strašne nefunguje v iných filmoch TU fungovalo dokonale. Terenca Young je jednoducho skvelý režisér a dal Bodnovi to čo ho sprevádza až do teraz. Neuveriteľnú uveriteľnosť. Ale nedá mi dodať, že po Austinovi Powersovi je sledovanie Bonda úplne o niečo inom:)(14.8.2009)

Po Goldfingerovi asi moje nejmilejší Conneryho bondovka. O to víc mě mrzí, že jsem ji viděl všeho všudy dvakrát (nebo dva a půlkrát:)), protože opravdu je na co se dívat - opět zde vystupuje překrásný Aston Martin DB5, podmořské souboje vypadají naprosto skvěle a Emilio Largo je Bondovi více než důstojným protihráčem. A navíc v pozadí všeho stojí Ernst Stavro Blofeld, muž bez tváře (tedy až do Žiješ Jenom Dvakrát:)) a mozek celé zločinecké organizace. Pět hvězd je zcela zasloužených.(24.1.2003)

• zette

Tenhle podmorsky Bond je z tech slabsich, ktere jsem videl. Namet sice naznacuje velkou operaci, vse se ale v te vode nejak rozpusti. I pres narocnost nataceni a velky rozpocet je v teto epizode malo technickych vychytavek (letajici "krosna" na zacatku filmu je vylozene trapna) a Claudine Auger je sice pekna, ale malo charismaticka. Connery je dobry a uvodni pisen Toma Jonese je taky hezka. Ja jsem ale spise pro ty suchozemske akce:-).(15.3.2014)

007__č.4__Díky nově nabytým technickým filmovým možnostem si divák užije spousty atraktivních podmořských sekvencí s malými ponorkami, potopenou stíhačkou na dně a jednou hromadnou podvodní bitkou potapěčů. Díky Bondově neselhávajícímu sexuálnímu magnetu se nejedno mužské oko zase popase na pěkných bond-girls, z nichž jedna se tentokrát opravdu "vydařila" :o). Jednoznačným plusem je postava charismatického padoucha v podání Itala Adolfa Celi, jeho Emilio Largo je v kontextu s prvními pěti bondovkami členem zločinecké organizace Spectre, která chrlila jednoho zajímavého záporáka za druhým. Tuhle vizuálně příjemnou bondovku jsem si užil.(2.10.2005)

Bondovky neponúkajú len kvalitný zážitok zo sledovania, ale dokumentujú aj vývoj filmárskej techniky. Dokumentujú vývoj a ukazujú chyby a muchy v ich prvotných využitiach. To, čo dnes považuje divák za samozrejmosť bolo v ´65 len v plienkach a je to vidieť. Film sa drží svojej kvality od prvého dielu. Čím sa stáva séria populárnejšou, tím sa scenár komplikuje, akčné scény znásobujú, technické špiónske hračky sú čoraz viac rafinovanejšie. Opäť po ročnej pauze vystrkuje rožky bratstvo Prízrak, aby bolo opäť ukľudnené agentom 007. Connerey je opäť famózny a opäť obklopený nádhernými ženami. Príbeh zasadený do nádherného prostredia Bahám, čo malo dôsledok presunutia akčných scén na a pod hladinu. Bondovky boli vždy inovátormi a zavádzali do kinematografie nové a nové postupy a aj preto sa stali kultom.(24.5.2010)

• - United Artists zaranžovali jako upoutávku na film v roce 1965 přelet jednoho pilota s Jet-Packem nad stanem Paramount Theater na manhattanském Broadwayi. Jelikož neměli povolení, byla řada osob zatčena. (džanik)

• - Largova dvoudílná jachta Disco Volante byla předělána z křídlového plavidla zvaného The Flying Fish (Létající ryba). Náklady na celou akci, včetně transportu lodi z Portorika do Miami, činily půl miliónu dolarů. (džanik)

• - Aby už nikdo další nemohl použít k natáčení maketu bombardéru Vulcan, tak ho produkční tým zničil dynamitem. Kostra zůstala na dně. (džanik)