#4 - Typický Bond, no hlavne prostredím veľmi atypická bondovka. Vodná, dalo by sa povedať. Niektoré zábery, hlavne súboje z vody mi po pokroku času prídu až príliš ťažkopádne. Taktiež mi chýbalo aj viac technologických bondovských vymožeností spolu s autom. Navyše Záporák sa dá páskou cez oko urobiť z každého. Ale Connery je aj tak pašák. 65%.(24.9.2007)

Thunderball je z původní série asi nejakčnější bondovka, ale místy jsem měl pocit, že si kameramani tak moc užívali hrátky s podvodními záběry, že jim k filmu někdo zapomněl napsat také kvalitní scénář. Staré bondovky na mě vždy působily tak trochu jako brakové filmy (divný střih, amaterské chyby jako je častý bordel na objektivech kamer) a nejinak je tomu u Thunderballu. V dnešní době už takováto akce nikoho neohromí, nádherná bondgirl v podobě Claudine Auger by ale mohla. A oceňuji větší dávku humoru, aspoň se to nebralo tak vážně.(11.11.2014)

CITÁT - Bond. James Bond........... Stejně jako v dalších dílech se ani v Thunderballu nenechal Sean Connery při natáčení kaskadérských scén zastupovat. Scénář : Richard Maibaum, John Hopkins. Kamera : Ted Moore. Hudba : John Barry - Ve filmu zazní - Tom Jones - Thunderball http://www.youtube.com/watch?v=h-uFNGk5K7Y CITÁT - Dovoluji si navrhnout, abyste mě poslal do Nassau...........(30.4.2011)

Je zajímavé sledovat, jak Bond s postupem času vykrádá sám sebe. Thunderballu se to netýká. Měla jsem spíš na mysli, že zápletky ze starých dílů se obnovují v dílech nových. Nemůžu jinak než obdivovat celou podvodní sekvenci, jejíž natáčení si opravdu nedokážu představit. I dneska, když se nad některými triky jen pousmějete, souboj potápěčů rozhodně obstojí. Sean Connery po hrůziplném souboji dokázal, že přeci jen On je ten nejlepší Bond.(29.10.2010)

O spetku lepsi nez Goldfinger ale porad jenom prumer souhlasim z tim ze ty podvodni sceny jsou na tu dobu skvele natoceny dneska by to asi stalo desetkrat tolik a efekt by byl zhruba stejnej ale porad tomu neco chybi ten jednookej zaporak je taky jenom prumernej Bondgirl by usla akorat mi prisla blba jak sane v lete ale to patri k zanru nebudu zastirat ze Connery neni muj uplne nejoblibenejsi predstavitel ale nastesti ho cekali jeste 2 filmy ktery ty predchozi z vyjimkou Srdecnych pozdravu z Ruska strcily do kapsy(28.2.2012)

• - Pro natáčení filmu bylo použito letadlo B17 "Shady Lady" (neplést s B26 "Shady Lady"), postavené pro Intermountain Aviantion ("soukromá" společnost ve vlastnictví CIA), toho času pod registrací N809Z. Pro operace Skyhook bylo používáno od roku 1961 do roku 1969, kdy byla Shady Lady přestavěna na hašení požárů. V roce 1979 reigstrace jako N207EV, v roce 1989 letadlo přestavěno zpět na vojenskou verzi v majetku USAF pod značením USAF 483785/K/Shady Lady. Pravděpodobně v roce 2002 pro nevyhovující stav vyřazeno a umístěno do Evergreen Aviation & Space Museum ve městě McMinnville, stát Oregon. (nocturne)

• - Puška, ze které střílí Bond (Sean Connery) u Larga na asfaltové holuby, je Browning Auto 5. (JohnSmith)

• - Let s jet-packem trvá 21 vteřin, přístroj vyvíjí brzdící sílu tisíc koní. (džanik)