• honajz

Podle mne jednoznačně doposud nejslabší bondovka. Nudná, bez akce, roztahaná na ty dvě hodiny a něco jen násilím, navíc Bond je tady jen stafáž - kdyby tam byl třeba Q, vyšlo by to nastejno. Navíc od začátku bez logiky děje - člen Spectre předstírá svou smrt a jde na pohřeb převlečený za vdovu? Wtf? Když chci ukrást letadlo s bombami, musím na to několik let trénovat dvojníka pilota? To by bylo jednodušší a rychlejší udělat přepad na zemi na základně. A když mám letadlo, přistanu s ním v moři?! A nezapomněli na konci vyzvednout taky toho vědce? Těžké zklamání. Jo, je mi jasné, potřebovali se pochlubit svou podmořskou technikou, a tak se většina věcí točí pod hladinou, ale jako sorry, tam moc děje, a překvapivě ani vtipných dialogů moc nenaženete. Z hlediska bondologie je film zajímavý jen v tom, že Bond přijde o klobouk.(6.5.2016)

007__č.4__Díky nově nabytým technickým filmovým možnostem si divák užije spousty atraktivních podmořských sekvencí s malými ponorkami, potopenou stíhačkou na dně a jednou hromadnou podvodní bitkou potapěčů. Díky Bondově neselhávajícímu sexuálnímu magnetu se nejedno mužské oko zase popase na pěkných bond-girls, z nichž jedna se tentokrát opravdu "vydařila" :o). Jednoznačným plusem je postava charismatického padoucha v podání Itala Adolfa Celi, jeho Emilio Largo je v kontextu s prvními pěti bondovkami členem zločinecké organizace Spectre, která chrlila jednoho zajímavého záporáka za druhým. Tuhle vizuálně příjemnou bondovku jsem si užil.(2.10.2005)

#4 - Typický Bond, no hlavne prostredím veľmi atypická bondovka. Vodná, dalo by sa povedať. Niektoré zábery, hlavne súboje z vody mi po pokroku času prídu až príliš ťažkopádne. Taktiež mi chýbalo aj viac technologických bondovských vymožeností spolu s autom. Navyše Záporák sa dá páskou cez oko urobiť z každého. Ale Connery je aj tak pašák. 65%.(24.9.2007)

Thunderball dokonale využil možnosti novej techniky- vodnej kamery, ktorá z veľkej časti supluje dialógy a množstvo akcie sa odohráva práve pod vodnou hladinou...To samozrejme nie je na škodu veci a keď sa k tomu pridá charizmatický Connery, sympatická bond girl a dobrá zápletka, ide o ďalšiu viac než pohodovú a kvalitnú "007" zábavku:)(29.9.2007)

Začátek filmu výborný. Postupem času ovšem nadšení utichne a člověk si uvědomí, jak moc dlouhé můžou dvě hodiny být. Čtvrtá bondovka určitě stojí za shlédnutí, ale narozdíl od Goldfingera a Srdečných pozdravů z Ruska, mi tento díl přišel o něco slabší. Hudba byla v pohodě. Chválím námět podmořskou bitvu a bond girl. Celek drží taky díky bezchybnému Connerym, což ale taky nemůže fungovat věčně. Záporák Emilio Largo mi přišel nevýrazný.(12.3.2017)

• - Velký počet podvodních scén pramení z potápěčské záliby scénáristy Kevina McCloryho. (džanik)

• - Izraelská operace „Thunderball“ z roku 1976 k záchraně rukojmích v Ugandě je pojmenována právě po tomto snímku. (džanik)

• - Kaskadér Bill Cumming dostal za skok do „žraločího“ bazénu bonus 450 dolarů. (džanik)