Tohle je nejen nejlepší bondovka vůbec, ale je to i skvlěý film, který by obstál jako kvalitní špionážní thriller i mimo tuto sérii. Ale byla by to škoda, protože Connery je 100% bond. To s jakým přehledem řeší všechny situace a s jakým šarmem glosuje vše zkrátka nemá v sérii obdoby. Navíc je Thunderball skvěle vystaven. Má sice méně akcí, ale o to více je prostoru pro jiné skvělé dialogové, pátrací a jiné scény. Terence Young byl nejlepší režisér bondovek.(9.12.2004)

Čtvrtá bondovka je v mnoha ohledech dost suchá, nezáživná a skoro až nudná. Bond samotný je ze všech čtyř dosavadních příběhů nejsušší, nejméně humorný a akční, jen jeho pověstné charisma, pokládající ženy na jedno mrknutí okem na záda je zde nechutně přebujelé, suchý je i hlavní záporák Largo, na něj by stačil i český obecní polda z Horní dolní, suchý je i příběh, který je podán dost nezáživně, suchá je i kladná bondgirl, v černobílých plavečkách jí to sice sekne (ale i přesto, tohle je někdejší Miss Francie?, ono tedy o miss nemám všeobecně valné mínění, ale to tam opravdu neměli na výběr něco lepšího?), ale jinak je to ještě větší pipinka (a pouhá okrasa, nic jiného) než Ursula Andress (ta alespoň trošku něco zahrála) z Dr. No, ještě, že záporná bondgirl má jiskru (to ty zrzavé vlasy) a je konečně záporačkou, na kterou je Bondovo kladně nakažlivé sperma zcela imunní. Paradoxně Thunderball obsahuje spoustu věcí a scén, které následující bondovky dost často vykrádají, jenže je vykrádají tak nějak zajímavě a jsou mnohem lépe podané, než tady. Nevím, jestli si teď dokážu vybavit všechny ostatní bondovky, ale myslím, že do doby, než byla natočena bondovka Quantum of Solace, byl Thunderball zřejmě nejhorší a nejslabší bondovkou. Pozitivem je pak jen poměrně hodně podmořských záběrů, ty mě baví vždycky. Nic z toho, co jsem napsal se však netýká závěrečné podmořské přestřelky. Zřejmě nejdelší podmořská bitva, která byla do té doby natočena. Výborný nápad, parádní zpracování, překvapivě dlouhá doba, která jí je věnována (asi to sežralo hodně peněz, času a úsilí, ale přineslo to ovoce). Jen a jen díky ní dávám třetí hvězdičku, protože jen díky ní Thunderball (pokud vůbec) utkví v paměti. Jen kdyby to vzápětí doslova neposraly až hlasitý smích vyvolávající zrychlené záběry z lodi. To je fakt k popukání.(22.8.2010)

007__č.4__Díky nově nabytým technickým filmovým možnostem si divák užije spousty atraktivních podmořských sekvencí s malými ponorkami, potopenou stíhačkou na dně a jednou hromadnou podvodní bitkou potapěčů. Díky Bondově neselhávajícímu sexuálnímu magnetu se nejedno mužské oko zase popase na pěkných bond-girls, z nichž jedna se tentokrát opravdu "vydařila" :o). Jednoznačným plusem je postava charismatického padoucha v podání Itala Adolfa Celi, jeho Emilio Largo je v kontextu s prvními pěti bondovkami členem zločinecké organizace Spectre, která chrlila jednoho zajímavého záporáka za druhým. Tuhle vizuálně příjemnou bondovku jsem si užil.(2.10.2005)

"Může se má přítelkyně na tento tanec posadit? Je prostě mrtvá." Charismatický Sean Connery jako agent 007 počvrté. Znovu v boji proti organizaci Spectre. Speciální vizuální efekty jsou perfektní a film za ně dostal Oscara. Je tam spousty žraloků, podmořských bitv a krásných žen. "Má drahá, nespolupracující Domino." - "Jak to víte? Jak víte, že mi přátelé říkají Domino?" - "Máte to na náramku na kotníku." Domina Claudine Auger jako Bondgirl super a super byl i jednooký záporák. "Vy ale máte bystré oči." - "Počkej až poznáš moje zuby." Nicméně 5 hvězd nemohu dát, protože jsou lepší Bondovky než tato. - 75%.(6.11.2017)

Bondovky neponúkajú len kvalitný zážitok zo sledovania, ale dokumentujú aj vývoj filmárskej techniky. Dokumentujú vývoj a ukazujú chyby a muchy v ich prvotných využitiach. To, čo dnes považuje divák za samozrejmosť bolo v ´65 len v plienkach a je to vidieť. Film sa drží svojej kvality od prvého dielu. Čím sa stáva séria populárnejšou, tím sa scenár komplikuje, akčné scény znásobujú, technické špiónske hračky sú čoraz viac rafinovanejšie. Opäť po ročnej pauze vystrkuje rožky bratstvo Prízrak, aby bolo opäť ukľudnené agentom 007. Connerey je opäť famózny a opäť obklopený nádhernými ženami. Príbeh zasadený do nádherného prostredia Bahám, čo malo dôsledok presunutia akčných scén na a pod hladinu. Bondovky boli vždy inovátormi a zavádzali do kinematografie nové a nové postupy a aj preto sa stali kultom.(24.5.2010)

• - Náklady na tuto bondovku byly větší, než součet nákladů všech tří prvních filmů série. (džanik)

• - V bitke pod vodou zhodí Largo (Adolfo Celi) Bondovi (Sean Connery) jeho modré okuliare, a tak si zoberie od mŕtveho po blízku. Tie sú čierne, avšak v ďalšom zábere sú opäť modré. (kacer4)

• - Kaskadér Bill Cumming dostal za skok do „žraločího“ bazénu bonus 450 dolarů. (džanik)