James Bond se zúčastní pohřbu plukovníka Jacquese Bouvara, agenta zločinecké organizace Přízrak, který zabil dva agenty MI6. Bonda mrzí, že Bouvar nezemřel jeho rukou, protože by si to zasloužil. Jenže všechno je jinak. Bouvar žije a na pohřbu je převlečen za svou vlastní vdovu. James Bond to však rozpozná a s Bouvarem svede souboj, při kterém Bouvar zahyne a Bond je zraněn. Rozhodne se, že si svá zranění vyléčí v sanatoriu. Mezitím se sejdou členové Přízraku, aby se domluvili na nové akci. Během cvičení NATO chtějí unést armádní letadlo pilotované Francoisem Dervalem, které bude převážet dvě atomové pumy. Francois Derval je shodou okolností ve stejném sanatoriu jako James Bond a neunikne jeho pozornosti. Kolem Dervala se dějí divné věci. Během krátké doby Bond zjistí, že Derval byl zabit a na jeho místo nastoupí Angelo Palazzi, který podstoupil sérii plastických operací a dva roky studoval Dervalovy zvyky, chování atd., aby ho ani malý detail neprozradil. Akce začíná a nikdo si nevšimne, že Derval není Derval. Akci organizačně řídí Emilio Largo, multimilionář a zároveň milenec Dervalovy sestry Domino. Falešný Derval v letadle vypustí jedovatý plyn a tím zabije celou posádku. Sám má ochrannou masku. Pak s letadlem přistane na vodní hladině a pomalu nechá stroj potopit na předem určeném místě, kde již čeká Largo se svými muži. Dervala už nepotřebuje a tak ho zabije. Nyní, když mají pumy v bezpečí, vydírají britskou vládu. Pokud jim nepředají diamanty v celkové hodnotě 100 milionů liber, nechají bomby vybuchnout v některém americkém nebo britském městě... (TV Prima)

Lima

007__č.4__Díky nově nabytým technickým filmovým možnostem si divák užije spousty atraktivních podmořských sekvencí s malými ponorkami, potopenou stíhačkou na dně a jednou hromadnou podvodní bitkou potapěčů. Díky Bondově neselhávajícímu sexuálnímu magnetu se nejedno mužské oko zase popase na pěkných bond-girls, z nichž jedna se tentokrát opravdu "vydařila" :o). Jednoznačným plusem je postava charismatického padoucha v podání Itala Adolfa Celi, jeho Emilio Largo je v kontextu s prvními pěti bondovkami členem zločinecké organizace Spectre, která chrlila jednoho zajímavého záporáka za druhým. Tuhle vizuálně příjemnou bondovku jsem si užil. ()

Rob Roy

Jako malej jsem Bonda žral. I teď ho mám rád, ale po v pořadí čtvrté bondovce jsem se ujistil, že jsou přeceňovány. Začátek je vždycky skvělý. Bond zlikviduje pár lidí, nahodí několik stylovejch hlášek a pak - pak to všechno ztuhne. Začne se to vléct, skoro nic se neděje. Únosy a úniky se stále opakují a některé scény pod vodou jsou strašně dlouhé, nic se tam v podstatě neděje a začíná to být místy nuda ( nevyjímaje závěrečnou podvodní bitvu ). Alespoň, že jsme se více podívali k Blofeldovi a jsou tu skvělý baby. Jinak Connery je samozřejmě vždy výborný, to nepopírám. ()

woody

4. bondovka Terence asi nepochopil v čem dělal chyby. Ještě víc jich přidal. Nezáživné akční scény, nevyrazný záporák Emilio Largo (zlatý Maria Brandauer v remaku), namyšlená Bondgirl, minimum pomůcek. Nuda nuda šeď šeď. Tento díl jsem neměl nikdy rád. Pozitiv je pomálu, ale proč si je nevyjmenovat - zbraň zkázy jachta Disco Volante, úvodní píseň a předzvěst odhalení identity megazloducha Ernsta Stavro Blofelda. Jeho žhavá křesla vešla do historie :-) ()

Gemini

Po Goldfingerovi asi moje nejmilejší Conneryho bondovka. O to víc mě mrzí, že jsem ji viděl všeho všudy dvakrát (nebo dva a půlkrát:)), protože opravdu je na co se dívat - opět zde vystupuje překrásný Aston Martin DB5, podmořské souboje vypadají naprosto skvěle a Emilio Largo je Bondovi více než důstojným protihráčem. A navíc v pozadí všeho stojí Ernst Stavro Blofeld, muž bez tváře (tedy až do Žiješ Jenom Dvakrát:)) a mozek celé zločinecké organizace. Pět hvězd je zcela zasloužených. ()

Marigold

Svým způsobem revoluci znamenala v pořadí čtvrtá bondovka v dějinách filmu. Poprvé v hraném snímku se totiž děj částečně odehrává pod mořskou hladinou, což umožnila speciální podvodní kamera, kterou pro účely Thunderballu sestrojil specialista Lamar Boren. Třetí Youngův opus opět zastihuje ve famózní formě zejména Seana Conneryho, který překonává i svůj oslnivý debut a jeho Bond je skutečným Bondem ve smyslu flemmingovského "may go wildly beyond probable, but not beyond possible". A tak potkáváme nulanulasedmičku jako usměvavého rekreanta, jako zraněného a vyděšeného uprchlíka a samozřejmě především jako neohroženého chlapáckého superagenta, který umí zatočit se zloduchy stejně jako s krásnými ženami. Zápletka je vskutku klasická, hlavní zloduch (stále jen číslo dvě v hierarchii SPECTRE) trochu bezvýrazný, ženy krásné a podmořské sekvence strhující (zejména závěrečná hromadka na harpuny). Bond se vyzbrojuje stále větším a větším množstvím šikovných udělátek a pověst bondovek jako "high-tech" filmů získává v Thunderballu reálný základ. Navíc co se suchých conneryovských hlášek týče, je Thunderball skutečně hojné zřídlo. Nebýt až groteskně nazrychlované závěrečné scény s rvačkou na můstku Disco Volanté, byl by čtvrtý Bond dokonalým snímkem... ___ Bond song: "Thunderball" (Tom Jones) ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. prosince 1965 v Tokiu. (Varan)
  • Thunderbeatle byla přezdívka Bondova tvůrce Iana Fleminga, kterou mu dala jeho žena Ann. (džanik)