Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? (Netflix)

HAL

Důstojná tečka za vynikajícím seriálem. Ne víc než důstojná tečka, jako samostatný historický film to nijak neobstojí a na úrovni třeba Outlaw King fakt není, ale seriál takový dovětek potřeboval. Jen je hloupé že jsme na něj museli čekat celý rok, po delší době se nedá hned tak naplno naskočit do rozjetého děje a množství ustanovených vedlejších postav, takže expozice je tu bídná, začátek je spíš nezajímavá směs dialogů a dramatický oblouk začne pořádně fungovat až později. Při bingování věřím že by to fungovalo trochu líp. A obecně mnohem líp fungoval poslední díl poslední řady v emocionální rovině, jako vyvrcholení dlouhého Uthredova příběhu - i když ten pořád hraje hlavní roli, je trochu na vedlejší koleji protože tady se hlavně zakončuje příběh celého zrodu Anglie - jak jinak než velkolepou krvavou řežbou. A za to se nikdy nebudu zlobit. (btw trochu mě sralo že první Anglický král je to zobrazený jako gay - působí to na první pohled jako další Netflixovský nepatřičně násilný pokus roubovat moderní diverzitu někam kde kvůli historické věrnosti vůbec nepatří. Ale tady mě k tomu nasrání vedla jen ta už zažitá pověst Netflixu, ve skutečnosti je tak zobrazený už v knize kterou film adaptuje) ()

verbal odpad!

Zaplaťsatan za soudruhy z Netflusu, kteří jako pilné teplé černé transvčelky pečlivě revisionisticky zkoumají anály nejen historické a uvádějí na pravou míru ta tmářská dějepisná dogmata, po několik století odporně zkreslována všemi těmi zkurvenými nekulturními rasisty, homofoby, incely, znásilňovači a dalšími dezoláty! Tetelím se radostí z toho úžasného prozření, protože teď již například vím, že první král sjednoceného Albionu, ten bohabojný fanatický křesťan, byl nade vši pochybnost buzerant, který málem promrdal Anglii s neméně rektálně frivolním vikinským špionem a přeslavným dánským bojovníkem Vyblafem Bukvasonem, uctívaným a privilegovaným tenkrát v celém Kattegatu pro svůj nemilosrdný homoseksualismus. Škoda, že už nezbyl čas na vyjevení dalších nesporných historických fucktů, který by měl znát každý pravověrný, progresivní, probuzněný a řádně pseudoaltruistický světobčan, jako například to, že se král Aethelstan téměř denně xmrti rád převlékal ve svém büdoáru za princeznu, přičemž si s bukovým dildem u huby a lascivně přimhouřenýma očima prozpěvoval tehdejší nejpopulárnější středověký hit Sweet delusion (Slaedké maemení), s nímž také v roce 930 vyhrál nejznámější celobritskou talentovou soutěž Transchester má bukvice, načež byl sucksexkým biskupem Rectolikem, původem jak jinak než z Ugandy, za odměnu vysvěcen na prdeláta. Nebo třeba, že ta tak zvaná „bitva“ u Brunanburhu také zjevně podlehla značnému historickému zkreslení hnusnými a ani trochu žužu mýty nechutně militantních konzervativců o ranně středověkých bodných zbraních, protože to ve skutečné skutečnosti bylo jen obří homoswingerspárty, při kterém se na palouku potkaly dvě desetitisícové partičky celoživotně nemytých hošššanů, na první dobrou podlehly kouzlu müžského pižma, jak bylo tehdy zvykem, odhodily drátěné košile, brutálně se opíchaly a poslední „stojící“ vítěz se pak stal Priscillou, královnou pouště! A taková zcela jasná a objektivně prokázaná fuckta evidentně nebyla známa ani Panu spisovateli Dobroznáči, jenž tenkrát netuše, že se jeho opus magnum dostane do pracek demagogickým bolševickým zkurvencům, velmi neuváženě před lety střelil práva bez možnosti do čehokoliv kafrat. A tak teď jen „nadšeně“ cedí mezi zuby „pochvalná“ vyjádření o audiovizualizaci, jak je „fajn“, že jeho dílo „zmodernizovali“, protože je přeci nad slunce jasnější, že Sasové byli všichni migranti a teplouši. A moc sem mu ani, chudákovi, nedivím, že nechce, aby ho ti tolik „vzdělaní“, prüdce „inteligentní“ a veskrze „kulturní“ pyjonýři a svazáci s naprosto „vlastním názorem“ vykancelovali jako Rohlíkovou. Může být rád, že aspoň negry tentokrát nechali někde za polárním kruhem a že mu ještě nezačali vyškrtávat z jeho skvělých knih nějaká ta fuj fuj slovíčka a nežádoucí kontexty, jako to pilně činí například u Kristovy Agáty, po přečtení kterých by se nějaký se vymatlaný pičus mohl nedejsatan mylně domnívat, ba si z toho brát i špatná ponaučení!!!, že tu po 3000 let vůbec nebyl totální Mumulend a v ranně středověké severní a střední Evropě se ani trochu neproháněly dokonale asimilované majority mouřenínů a bukanýrů. Z čehož by pak dozajista měl noční můry, utrpěl kognitivní zkreslení a mohl by i rušit registrace na asociálních sítích, neomarxistických kanálech a v ešopech! A to samozřejmě NECHCEME! Tudíž asi nejlepší Bernýho kniha z celých Saských kronik, která si rozhodně zasloužila další řadu věrně podaného seroše tak, jak tomu bylo v prvních čtyřech sériích, skončila spolu s pátou jako prosťáčkovsky zkratkovitý, telenovelizovaný a řádně soudružsky revidovaný manipulativní bolševický hajzlpapír pro kulturně zdegenerované zanícené stádové müslitele. () (méně) (více)

Padme_Anakin

U mě dobrý, tedy dnes večer za tři, budu-li to brát jako zakončení série, v níž jsem si několik postav oblíbila a držela palce pro štěstí.. Valí se to expresem, zvratů spousta a pravdou je, že ta závěrečná bitva byla fascinující.. Něco se mi líbilo, něco nelíbilo a něco bych vypustila, nicméně jako tečka za příběhem Uhtreda z Bebbanburgu to na mě zafungovalo.. ()

oveckaoa

Seriál jsem neviděl a ani nechci tak, že mě uchází i souvislosti asi je dobré ho k tomuhle vidět jelikož se zde řeší věci , které se staly a bez něho to nepochopíte.  Tak, že v Anglii 9 století bojují proti sobě Anglosasové a Dáni ty všechny drží na uzdě král Edward, který zemře královnou má být jeho žena tu, ale někdo neuzná a chce ji svrhnout. Ona uteče za nějakým chlápkem co je hodně vážený a ten jí dá ochranu mezitím ten co ji chce svrhnout zabije jednoho krále a chystá se na další a ten královnin ochránce se snaží tomu zabránit. To by nebyl Netflix, aby tam nenarval nějakou agitku tentokrát píchání mezi dvěma muži. Na konci zjistíme, že jeden  co  píchál je zrádce a donáší na druhého  Skotům pak máme bitvu co za moc nestojí a máme konec.   Průměrný historický film co nemá moc čím zaujmout  .  40 procent ()

ArsenalEagle

Úplně nevím, co si o tomto filmu, který zakončuje vynikající seriál, myslet. Oblíbené postavy jsou zpět a nová zápletka je také celkem zajímavá. Jenže to není ono. Nevím jestli to je tím, že to, co by dříve bylo jednou sérií je tady narváno do dvouhodinového filmu. Něco mi tam chybí, nebo možná přebývá. Formát seriálu by asi příběhu přeci jen slušel lépe a nebylo by vše tak zbrklé. No a fanatické náboženství , homosexualita a rozsáhlá síť špionů a dvojtých agentů, to je slušná kombinace woke bizáru i na Netflix. Asi bychom se bez filmu obešli, každopádně i přes určitou degradaci své seriálové kvality jde o fajn rozlučku, která osciluje tak akorát mezi 3 a 4 hvězdami. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD