poster

Špatné je dobré

 • anglický

  Wrong Is Right

 • anglický

  The Man with the Deadly Lens

Drama

USA, 1982, 117 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,583,513Tržby Celosvetovo $-(10.5.2009)

 • igi B.
  *****

  Zvláštní film. Témata jako média a jejich vliv na společnost, hraní na vojáky, vy(zne)užití moderní techniky, špionáž, nebezpečí terorizmu a politické násilí - ropa (22 dolarů za galon! ;-) - zbraně - politika, američani - arabové - izraelci - a k tomu všemu hrozba atomovou bombou v kufříku... Ač zde namíchána v poněkud bizarní směsici - dalo by se říci, že témata jsou to tak aktuální, co poválečný moderní >svět světem stojí< , že... . . . Politická fikce coby angažovaná společensko-kritická satira, ovšem na to, že film je více jak čtvrtstoletí starý, až podivuhodně je obsahem nadčasový a formou nestárnoucí. A ta manhattanská dvojčata ještě stojí a mrakodrap PanAm patří ještě američanům... ;-) . . . Film je postaven na brilantních dialozích (například scéna s debatou presidenta USA a šéfa CIA na téma možné likvidace hlavy (jistého arabského) státu je prostě i přes svou úmyslně komickou nadsázku tak uvěřitelná, že vám až mráz přeběhne po zádech), Sean Connery v roli >všemocného< televizního reportéra je jako vždy šarmantní a výborný a film jako takový je i přes své stáří stále svěží a svým námětem a vyzněním se d.m.s.n. může směle postavit bok po boku takovým kouskům, jako byl kdysi třeba Kubrickův "Doktor Divnoláska"... Čtyři a půl hvězdičky tedy za film, pro tu vskutku nadčasovou >aktuálnost< pak s pocitem, že vše je all right zaokrouhleno nahoru... - - - - - (Poprvé viděno na dvd 18.8.2008, komentář zde jako první - 18.8.2008)(18.8.2008)

 • Snorlax
  *****

  Jestliže genialita filmů spočívá v jejich nadčasovosti, pak je tenhle snímek supergeniální.(5.3.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Za posledních sedm prezidentu na sebe CIA brala vinu, ale už, pokud mi nedáte přímý rozkaz." Tak jděte do toho, rozmeťte ho po hřišti, skórujte. Tak zní jasné rozkazy a já se ptám, co mají společného USA, terorismus a sebevraždy diktátorů sedících na ropě? Všechno! A tenhle snímek je přes své stáří tak neuvěřitelně aktuální, až mě z toho mrazí. Důležité je samozřejmě zjištění, že USA nemají vždy pravdu a přesto se nikdy nezmýlily, ale ono je tam té trefné zábavy mnohem víc. Takže za mne 4 hvězdy plus jedna další za téma, o kterém se oficiálně nemluví a jehož existence je neustále zpochybňována ze strany CIA, FBI a České televize.(5.7.2015)

 • mandes

  rozpočet : ? tžby americke : $3,583,513(18.12.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace