Kevin Costner je lékař, stejně jako byla jeho nedávno tragicky zahynuvší manželka. Ta navzdory svému těhotenství odjela plnit misi Červeného kříže do divokých pralesů ve Venezuele a stala se jednou z obětí nehody autobusu vysoko v horách. Její tělo nebylo nikdy nalezeno, protože autobus se zřítil do hlubokého koryta divoké řeky. Hrdina se stále nedokáže se smrtí milované ženy vyrovnat, vyhýbá se přátelům, bolestné vzpomínky se snaží přehlušit posedlostí prací. Náhle však začne kolem sebe vnímat podivné věci. Dostane balíček, který si jeho žena před odjezdem objednala, v domě, který společně sdíleli, lékaře začínají pronásledovat zvláštní představy a vidiny, které ho zavedou za někdejšími manželčinými pacienty. A on je stále pevněji přesvědčen, že mu chce mrtvá žena cosi naléhavě sdělit prostřednictvím lidí, kteří prožili klinickou smrt. Kolegové už začínají pochybovat o jeho duševním zdraví, když vyjdou najevo šokující skutečnosti... (oficiální text distributora)

maverick10

Od zacatku do posledni patnactiminutovky je to nemastne a neslane pokoukani na podivne priznaky ze zahrobi. Poslednich deset minut zacina pozvolna lehka akce, aby byla razem zavalena porci cukrove sentimentalni vaty. Rutini prace, ktera nikoho neprekvapi a nazaujme a kde si nakonec poplacou ti, co veri, ze Elvis porad zije. . . . ()

danny_21

Nebylo to nejhorší. Kevovi psí oči sluší ( myslím, že kritika na jeho herecké výkony je přehnaná za poslední dekády, osobně si nemyslím, že je na tom tak špatně ve srovnání s ostatními kolegy ). Námět byl zajímavý, atmosféra mysteriózna měla svou hodnotu, rozuzlení dávalo smysl, vychází mi z toho 65 %. ()

Likan7

Fádní film na hranici mezi hororem a dramatem o ztrátě milovaného člověka. Nápad to není špatný, jenže je natočený vlažně, bez emocí. Po půl hodině Vám bude jednání Joea tak ukradené, že Vám bude úzko už jen z toho, že je před Vámi ještě další hodina filmu. A jak film pokračuje, stává se kravinou čím dál tím víc. Posledních dvacet minut už je fakt jen pro smích. ()

Boss321

Abych řekl pravdu, čekal jsem, že to bude horší! Nakonec se jedná o průměrný thriller, kterému až na několik okamžiků, chybí atmosféra, na které tento druh filmů stojí a padá! Na křídlech vážky má v sobě obrovský potenciál, ale to by se scénář musel dostat do rukou lepšího režiséra než je Tom Shadyac, který je u mě maximálně průměrným režisérem jako tenhle film. Kevin Costner nehraje špatně, ale tady s tím prostě nic udělat nemohl. Klasický snímek na jedno zkouknutí........ ()

Adramelech

Začíná to zajímavě: všemožné synchronicity a známky komunikace se záhrobím, ale končí to sentimentálně. Kromě toho získat zpět místo manželky mimino, to není žádná velká výhra, řekl bych. – – – Pro porovnání sem vkládám záznam snové komunikace s mou letos zesnulou partnerkou – – – Sen o telefonátu ze záhrobí (v noci z 15. na 16. listopadu 2022) – – –      Zvoní telefon. Volá mi Jitka ze záhrobí. Říká, že mi chtěla zatelefonovat už dávno, ale nešlo navázat spojení. Mohla by se mnou komunikovat i telepaticky, takže bych její hlas slyšel v hlavě, ale nechtěla, abych si myslel, že mám halucinace nebo že jsem se zbláznil.      Ptám se, jak se má, co dělá a jestli existuje reinkarnace. Prý to tam není nic moc. Musí navštěvovat nějaké kurzy a školení, aby se připravila na další inkarnaci. Kromě toho pracuje. Sleduje aktuální záznamy z akášické kroniky u některých konkrétních osob, ty pak vyhodnocuje a výsledky zanáší do počítače. Je to docela nuda, takže se rozhodla, že si trochu pohraje s technikou a zařídí, aby se ty údaje ukládaly samy. Záhrobní realita je jen iluzí, ale je to iluze podobně úporná jako hmotná realita, i když se dá o něco lépe ovlivňovat imaginací. Magický výcvik je zde každopádně velkou výhodou. Zajímám se, koho sleduje. Jednu čínskou rodinu, kolektiv pracovnic jednoho nevěstince v Kapském městě, skupinu jihoamerických pašeráků drog a pak nějaké jednotlivé  osoby. Nejzajímavější je jistý profesor antropologie ze Švýcarska. Díky tomu, že mu v podstatě může brouzdat v mysli, by už sama byla schopná přednášet antropologii.      Jitka říká, že se jí po mně stýská a že by se mnou zase chtěla chodit. Sice nemá tělo, aby se se mnou mohla milovat, ale mohla by dočasně obsednout nějakou živou ženu s médijními schopnostmi, která by se mnou spala v jejím zastoupení. „Nejlépe asi pokaždé jinou, jak tě tak znám, že?“ Odpovím, že je to výborný nápad. Jitka slíbí, že se mi v nejbližších dnech ozve telepaticky a dá mi potřebné pokyny.      Hlásí se Jitka: „Schůzka v té a v té ulici před domem číslo to a to v jednu hodinu v noci.“ Ani to není moc daleko od mého bydliště, takže jsem přišel pěšky. Všude pusto a prázdno. Najednou spatřím, jak proti mně jde nahá slečna, pouze na nohou má lodičky. Její věk odhadnu asi na dvacet let, její ňadra mají špičatý tvar, výrazně trčí dopředu a bradavky směřují vzhůru. Není to zas až tak častý typ poprsí, ale už jsem to v reálu viděl. Vůbec to nevypadá špatně. Děvče má v pase o pár centimetrů víc, než měla Jitka, ale ta byla hodně štíhlá. Celkem vzato mi Jitka poslala luxusní ženský exemplář.      Slečna mě uchopí za předloktí a mlčky mě vede k sobě domů. Bydlí jen pár desítek kroků odtud, ale projít se nahá po chodníku musela. Režie setkání nese jasné stopy Jitčiny invence. Jsem se slečnou v posteli a v hlavě slyším Jitčin hlas: „Ona teď v podstatě spí, ale většina jejích tělesných funkcí a mechanismů nikoli, takže bude aktivně souložit. Zdržet se u ní můžeš asi dvě hodiny. Mohla bych to i prodloužit, ale ona musí ráno vstávat a potřebuje se trochu vyspat. Všechno si bude pamatovat pouze jako matný sen. Zacházej s ní jemně a moc jí netiskni stehna, ať jí neuděláš modřiny, má citlivou pleť.“ () (méně) (více)

• Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. Katherine zemřela 18. května 2001 ve věku 44 let. (korndaddy)
  • Poté, co je Joe (Kevin Costner) vytažen z autobusu a jeho zachránce říká, že už tam hodinu leží, rozběhne se do vesnice a před domorodci ho zachrání fotografie manželky, kterou vytáhne přeloženou z kalhot. Pokud by fotka byla tak dlouho v mokru, asi by byla slepená a možná by se už nedala bez poškození ani rozevřít. (Tonula)
  • V čase 49:17 přijíždí Joe (Kevin Costner) ke škole, aby si promluvil se sestrou Madeline (Linda Hunt), a zaparkuje auto tak, že trčí zadkem do silnice. Když se vrací v doprovodu policie, je už auto úhledně zaparkováno rovnoběžně s chodníkem. (Tonula)