Hřiště snů

Pole snov

Ihrisko snov

Rodinný / Drama / Fantasy / Sportovní

USA, 1989, 102 min

Wow, něco takového jsem vůbec nečekal. První půlhodina je takový obyčejný rodinný film, ale pak začíná nádherný příběh, který bych nedokázal asi popsat nebo vysvětlit. Je to něco nadpřirozeného, magického, zážitek, který je o nejzákladnějších lidských touhách - splnit si své sny, vrátit se zpět do doby, kdy byl svět bezstarostný, vše bylo jasné a v život dával smysl. Asi nejlepší baseballový film, který využívá baseballu jen jako prostředek k vyprávění opravdu nevšedního příběhu. A co se týče herců - skvělý Costner, ale hlavně parádní postavy Jamese Earla Jonese a i minipostavička Burta Lancastera. Nemám co dodat, jen že po dlouhé době mám chuť si něco pustit ještě jednou.(11.8.2009)

Cevin Kostner a jeho americka poeticka nadhera. Reziser Phil Alden Robynson mi hovori leda tak hovno, ale ako odlahcenie od drsnej reality vsedneho dna sa film da dobre zniest. Okrem samotneho Kostnera /Tanec s Vlky/ tu hra este aj Burt Lancaster /Vlak 1964, Run Silent Run Deep s Clarkom Gableom, letiste 1970/ a Ray Liotta. Prilis americke vo vysledku, ale stale nadpriemerny snimok : 70 %(18.4.2015)

Téměř tomu nemohu uvěřit, ale Hřiště snů mě nadchlo jak to žádný film v poslední době nedokázal. Neměl jsem v plánu ho sledovat ani jsem do něj nevkládal žádná větší očekávání. Jenže Hřiště snů mě svojí magickou náladou přikovalo k obrazovce a nevzpomínám si na žádný film, který by mě takto nadchl. Škoda, že tento kultovní americký snímek je u nás téměř neznámý, myslím, že by dokázal posbírat daleko vyšší hodnocení i když to je film o baseballu, ale baseballu se moc netýká. Jde zde spíše o to filozofování, ale je podáno formou, která mě naprosto okouzlila a nedovolila povolit až do konce filmu. Naprosto skvělá záležitost.(28.12.2012)

Po niekoľkých nadšených reakciách som očakával výnimočný zážitok. Možno za to môže nezáživný baseball, možno príliš poetická atmosféra, ktorá nám vnucuje pocit niečoho silne mystického vo vzduchu. Ono to tam je, ale je to akosi nedotiahnuté, neviem, čo si mám potom o Costnerovej postave myslieť. Chcelo by to pre nás európanov remake, kde by Luis Figo počul hlas Eusebia, ktorý by mu radil postaviť futbalové ihrisko.(2.6.2012)

Doslova kouzelný film o průměrném chlapíkovi, který se rozhodl jít ve svém životě po směru znamení a ze svého kukuřičného pole udělal baseballové hřiště. Výborný scénář, skvělá režie, Costner sympatičtější než kdy předtím a báječná, optimistická atmosféra, která nadchne každého, kdo rád sní nebo si jen chce odpočinout u příjemného filmu. Nepochopitelně opomíjený film.(24.2.2011)