Reklama

Reklama

Paralely

(seriál)
Trailer 3

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Bilal, Romane, Sam a Victor jsou čtyři dospívající kamarádi, žijící na francouzsko-švýcarské hranici. Jejich životy obrátí naruby experiment LHC, největšího urychlovače částic na světě. Sam se musí vypořádat s nevysvětlitelným zmizením svých přátel... (mac000)

Videa (12)

Trailer 3

Recenze (12)

mzss1 

všechny recenze uživatele

[77%] Tahle francouzská šestidílná minisérie se povedla. Jak tu někteří píší, že je to takový mix úspěšnějších seriálových počinech jako je DARK nebo STRANGER THINGS, tak s tím nevím, jestli bych souhlasil, možná na okraj to tak může vypadat, ale rozhodně je obsahem nevykrádá. Zde je to celé pojaté jednoduchým způsobem, ale ne ve špatném slova smyslu. Technická stránka je tu taková obyčejná, téma cestování čase je zde vysvětleno docela polopatě, určité aspekty bych trochu sladil, ale jinak nemám výtek. Postavy mě naprosto bavily – ta jejich dětská naivita, přátelství – to vše bylo solidní a to nejlepší, co se mi na téhle minisérii líbilo. Za mě spokojenost. ()

wikked 

všechny recenze uživatele

Velmi, velmi light verze Dark, která má mnoho logických děr a zjednodušení, ale při počtu 6 kratších dílů je to v podstatě taková nenáročná jednohubka pro fandy time travel scifi. První půlka určitě funguje lépe. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele

Netflix má Stranger Things aj Dark tak Disney+ vytiahol Parallers. Celkovo má tento príbeh oveľa bližšie k Dark, francúzi stavili na urýchľovač častíc v CERN, vopchali povinné korektné sračky o tom ako Sam povedal Arabovi že je Arab a že sa to nesmie, začo sa malý Frantík ospravedlnil, nefungujúce rodiny sú, pochopiteľne bielej farby pleti (jedna z vecí ktorú si liberálni fašouni neodpustia v žiadnom zo svojich filmov, seriálov), vedkyňa pochopiteľne MLADÁ SEBAVEDOMÁ ŽENA hneď v úvode zotrie neschopného šéfa projektu, pochopiteľne muža, z rasistických liberálnych dôvodov pochopiteľne belocha, policajti sú totálni hlupáci ale jeden aspoň opaľuje MLADÚ SEBAVEDOMÚ ŽENU aby došlo aj na multikulti párik. Nezabudne sa ani na šikanu na internátnej škole, obeťou je pochopiteľne biely chlapec. Treba ľudí naučiť že ich deti budú šikanované, najmä keď v triede bude 25 aromákov a 5 bielych detí, už o niekoľko rokov. Seriál ťahá 18 ročný Maxime Bergeron, ktorý zvládne úlohu 13 ročného Viktora a ani nemusí veľmi hrať a Jules Houplain ako Viktorova 17 ročná verzia, ostatné postavy podajú priemerné výkony v priemernom seriály, ktorý však nakoniec dopadne na prekvapenie dobre. Určite lepšie ako mnohé z tisícov Marvel seriálov či filmov... ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Příjemná jednohubka o cestování časem. Velmi dobře udělané a na Francie to zase bylo úplně něco jiného než neustálá americká produkce. Sympatické postavy a vše dávalo dobrý smysl či nám to aspoň bylo pořádně vysvětleno. ()

gumbo 

všechny recenze uživatele

Trochu nevím, jak to hodnotit. Kouká se na to pěkně, ale tak nějak v půlce to ztratí jiskru a byl pro mě problém to dokoukat. Ani úplně nevím proč. Možná proto, že už tu něco podobného několikrát bylo, že některé postavy (a jejich verze) začnou být časem velmi nesympatické a jejich chování se místo logiky řídí scénáristovou rukou, která se snaží zalátat díry v ději nebo uměle vytvářet napětí. Jednohubka co neurazí, ale tak nějak neví jestli chce být pro děti nebo pro dospělé. Nakonec není ani jedno. 65% ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama