Willy Kufalt

Tento typ filmové zábavy s mládežnickými hrdiny, dobrodružnou zápletkou a tajuplným nádechem bych si býval určitě ještě více užil v dospívání... to bych daleko více u některých scén nedutal, ač i tak mi dneska Čert ze sedmé třídy přinesl hezkou filmovou chvilku. Prostor pro dětské a dospělé postavy je zajímavě vyrovnaný a napětí s odhalováním stop ztraceného pokladu, záludného pozadí, i se zklapnutím nebezpečné pasti ze strany padouchů funguje a graduje od jistého okamžiku (nímž se naplno stává zvizualizované vyprávění ve vyprávění dle čteného rukopisu) skvěle. Jen celý ten rozjezd po úvodní scéně s analyzou metody profesora trval a plynul na můj vkus trochu rozvláčně. Mám pocit, že 105 minut bylo na dobovou žánrovku pro děti a mládež v černobílém provedení až nezvykle dlouhou stopáží a udělat film zvláště v první třetině kratším a svižnějším by nejspíš prospělo. [75%] ()

tuwanakha

Detektivka pro mládež, kde se poprvé představí mladičké Pola Raksa (krásná Marusja ze seriálu Čtyři z tanku a pes). ()