Testament

Drama / Sci-Fi

USA, 1983, 90 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,044,892Tržby Celosvetovo $-(2.4.2010)

• Han22

Malé městečko čelí následkům nukleární apokylypsy - dá se takový námět zkazit? Bohužel ano. Režisérka to natočila všechno tak strašně obyčejně, nezáživně, že je to neskutečná nuda, navíc studená jako psí čumák. Lidi umírají včetně postav z rodiny a s Váma to ani nehne, protože vše se děje jen tak mimochodem, na pozadí. Všechno to plyne odnikud nikam a jediné co z filmu na Vás dýchne je deprese a pocit ztráty času.(20.1.2016)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Jane Alexander(30.3.2004)

• dobytek

Jelikož jsem příznivec postapokalyptických filmů a Testament jsem objevil v doporučeních na IMDB u Threads a The day after, tak jsem neváhal a hned jsem si ho sehnal. Navíc mě nalákalo i dost vysoký hodnocení a tato věta: Nuclear war in the United States is portrayed in a realistic and believable manner. Takže jsem čekal zase nějakou bombu (filmovou i atomovou) a ono nic. Tenhle komentář píšu hlavně jako varování pro ty, co by od toho čekali (stejně jako já) nějakej film o atomový válce. Tohle je totiž rodinný drama, který má s atomovou válkou společnýho asi tolik jako Petr "bavič" Novotný s humorem. No a na "konci" (konec je v uvozovkách, protože je to další film bez konce) se dočkáme sdělení, že "Tento film je věnován mé rodině". Až potom jsem se obtěžoval podívat, kdo to vůbec natočil. No natočila to ženská. To asi mluví za všechno. Nejzajímavější věc na filmu je tak asi vedlejší role Kevina Kostěje, kterej tady má účes jako debil a váží asi 60 kg i s botama. Abych jenom nekritizoval, tak musim uznat, že pár silnějších momentů se tam našlo, ale ty by dokázal spočítat na prstech jedný ruky i člověk, co často používá cirkulárku. Celkově ten film stojí za hovno.(28.5.2007)

Hlavní hrdinkou je matka se třemi dětmi. Po blíže nespecifikovaném útoku na USA zůstávají spolu s dalšími obyvateli v malém městě, bez informací a bez pomoci. Nefunguje TV, rádio, okolní města se neozývají. Na lidech se začínají projevovat nemoci spojené s ozářením radioaktivitou...To vše je přiblíženo právě na situaci této rodiny, hodně scén však obsahuje zvýšenou dávku sentimentu a patosu. O citové vydírání se režisér snaží také když ponurou realitu střídají šťastné záběry z domácího videa, vzpomínky na dobu nenávratně ztracenou. Pokud bych tento film viděl ve 13, nejspíše bych si z něho odnesl depku na týden. Dnes mne ale ty sentimentální scény spíše naštvou. Není to špatný film, akorát nechápu, pro jaké diváky je určen.(10.5.2008)

• - Lukas Haas v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Snímek byl natočen na motivy povídky Carol Amen "The Last Testament". (Hans.)