Série(3) / Epizody(18)

Recenze uživatele Schlierkamp k tomuto seriálu (1)

Black Books (2000)

Britský televizní komediální seriál odehrávající se většinou v prostorách knihkupectví svérázného majitele, pana Bernarda Blacka. Právě tento neurotický alkoholik, nevrlý obchodník s knihami, irský komik D. Moran společně se svým submisivním podivínským pomocníkem a mužem pro všechno Manym (britský komik s výstředním účesem B. Bailey) rozdávají nejvíc humoru. Ústřední duo doplňuje jejich známá Fran (T. Greig), avšak zmínění pánové jsou zábavní o poznání více. Pan Black, jenž se podílel na mimořádně vtipném scénáři a na jehož pracovním stole nikdy nechybí láhev vína, má velmi netradiční přístup k zákazníkům, neboť nejen že není ochoten poradit, kde se nalézá požadovaná kniha, ale celkově dává jasně najevo, jak moc ho nakupující obtěžují. Black Books jsem sledoval s dabingem neprofesionální skupiny Perla Group a musím dodat, že i díky těmto amatérským nadšencům jsem mu propadl. Seriál, jenž je moudře rozdělen pouze do tří šestidílných sérií, aby se zabránilo postupnému úpadku humoru a jehož jednotlivé díly jsou dle mého názoru vyrovnané kvality, mě velmi zaujal. Jedná se pravděpodobně o nejzábavnější sitcom, jenž jsem dosud viděl. ()