Série(3) / Epizody(18)

Recenze uživatele Mouchal k tomuto seriálu (1)

Black Books (2000)

Jdu psát komentář a akorát koukám, že má dnes Bernard svátek. Zajímavá náhoda, ale tak přeji tomuto irskému podivínovi vše nejlepší. Nicméně k seriálu. Poté, co jsem zhlédl profil BB na čsfd , měl jsem pocit, že se bude jednat o nějaký vtipem nabitý seroš, u kterého se budu řezat smíchy. Pro fandy britského suchého humoru tomu tak možná i bude, ale ikdyž jsou jednotlivé díly kolikrát velmi dobré, tak opravdu výborné vtípky se tu moc nenajdou. Každý z trojice má svůj unikátní humor a právě Bernard občas ze sebe vytrousí tak geniální poznámku, že se člověk až diví, kdo v nezhuleném stavu to může vymýšlet. Pak ale přijde od něj zas nějaká hovadina nebo absolutní přehrávání, které bije do očí i z ulice před jejich knihovničkou, a vrátí vás to zpět do reality. Dohromady z toho máme dost nevyváženou dávku srandy a proto mi nejvíc asi seděl styl Mannyho, který sice působil spíše jako nedomrlý sluha, ale jeho výrazy a gesta jsou k nezaplacení. Zbývá tu už jen Fran, která je taky takový ten typ živočišného blázna (má fakt šílené oči!), ale působí tu jako takový pomyslný most mezi právě Blackem a Biancem (černá vs. bílá). Potěšila mě účast několika dnes už hodně známých tváří, jako jsou Simon Pegg, Nick Frost nebo Martin "Bilbo" Freeman. A pokud jste zatím seriál shlédli bez nevydařených scének, honem to napravte, protože ty jsem s užíval naplno. 80% ()