Série(3) / Epizody(18)

Recenze uživatele Cubinho k tomuto seriálu (1)

Black Books (2000)

Po první řadě a úvodních dvou dílech řady druhé musím říct, že mě Lineham opět nezklamal. Ajťáky budu mít asi radši a více jsem se u nich nasmál, ale Dylen Moran jako Bernard Black je s těmi svými výlevy bezkonkurenční. Skvěle mu sekunduje Bill Bailey jako "utlačovaný" Manny. Zatím jsem moc nepřišel na chuť Fren... Škoda, že neexistuje více takových knihkupectví, to bych tam možná chodil i častěji... Nejlepší díl první serie je hned ten první, kde mě nejvíce dostávalo, jak si Bernard hledal na práci cokoliv jiného jen né utřízení si svých účtů... prostě typické ze života:-) Skvělý díl byl taky ten o vínu a potom úvodní díl řady druhé - Manny v klavíru se lžičkama... Po zhlédnutí všech dílů musím konstatovat, že i ostatní řady si udržují vysoký standard. Black Books sice nejsou tak vtipné jako Ajťáci, ale zato jsou více britské - plné ironie a suchého humoru, který já tak rád. Navíc si dokázali udržet nastavenou laťku po všechny série. Postava Bernarda Blacka je jednou z nejlepších v seriálové historii. ()