Série(3) / Epizody(18)

Recenze uživatele Devadesát Dva k tomuto seriálu (1)

Black Books (2000)

Nálada a nostalgie! Pamatuju si, když jsem se na to začal dívat, společně s Red Dwarfem - tyhle dva seriály u mě dodneška drží naprosté TOP pozice. To byly časy (2007-2009 zejména) : samota, deprese, Bukowski, víno, Dylan Moran, cigarety a kabát, psaní (špatná literatura) - tím jsem tehdy žil. a k seriálu samotnému? splněný sen o nic se nestarat, chlastat, kouřit, tolčokovat nadávkama svýho poskoka a stírat zákazníky vlastního obchodu, je to komičtější, čím starší to vidíte. S odstupem času pochopíte, že další série by byly holou zbytečností, ve svých 18-ti dílech možná Black Books zmizel ze scény předčasně, ale bylo v něm řečeno všechno a dá se na to dívat pořád dokola. Dylan Moran původně chtějící natočit něco depresivního o sebevrazích nakonec skončil u cynického filtrování svých životních postojů skrze věčně opilého majitele antikvariátu Bernarda Blacka. Nevím, čí zásluha je to víc, ale díky tomuhle seriálu jsem se k Dylanu Moranovi dostal v prvé řadě. -Víte, že od vás dostávám pasivně hodně kouře? -To je v pohodě... někdy mě můžete pozvat na skleničku. ()