Série(3) / Epizody(18)

Recenze uživatele UncleG k tomuto seriálu (1)

Black Books (2000)

Antikvariát: Smradlavá začouzená špeluňka s ulepenou podlahou, kde (doslova!) není přes kouř z cigaret vidět na konec krámu a antikvář se jako monstrum z hlubin pohybuje v netušených prostorách někde v dálce - ve chvíli, kdy přijdete až k němu a oslovíte ho, ostentativně vás ignoruje. To není Black Books, ale zkušenost z jistého severočeského města. Nikdy ale nezapomenu událost, jíž jsem byl svědkem v plzeňském antikvariátu u náměstí. Umolousanej, rozcuchanej a neholenej majitel seřval v půl druhý odpoledne dva "solidní lidi", proč že si chtěj koupit ňákou knížku právě TEĎ, když on je zrovna po obědě - což je doba, kdy by každej slušnej člověk měl mít právno na trochu klidu. Chvilku tam spolu "zápasili" (přičemž zákazníci zmateně argumentují tím, "že u něj chtěj jen něco koupit" a prodávající mumlá, že je to vod nich teda strašně krásný) a nakonec jim tu věc prodal. Opravdu, nekecám. Ano, tahle událost se taky nebezpečně podobá scéně z Black Books... a jen dokazuje, že tenhle seriál má k životu blíž, než by se mohlo zdát. Black Books je zkrátka velmi dobrý sitcom :-) Kvalita některých dílů (mi narozdíl od IT crowd nebo Otce Teda) přijde lehce rozkolísaná. Některé kousky jsou na brilantní pětku, ty ze slabšího soudku třeba jen na dvě hvězdičky. Celkově: 75% ()