Komentáře uživatelů k TV seriálu (1 047)

 • EdaS
  ***

  První série mi úplně stačila. Na můj vkus moc přepísklý humor, který mi nesedí. Párkrát se v každém díle sice zasměju, ale srovnávat třeba s IT Crowdem, musel bych ještě hvězdu ubrat.(25.11.2007)

 • JFL
  *****

  Uhrančivé vítězství chaosu a volných asociací nad svazující racionalitou v prostoru, kde se potkává fantasmagorie s realističností.(21.8.2009)

 • Rimsy
  *****

  Bernard je bez debat jedna z nejúžasnějších postav televizní historie! 100% - must see.(30.9.2007)

 • igi B.
  *****

  Černá taškařice... Po zásluze - i když zatím jen po prvním dílu - pětismejlový smejligik... :o))))) - - - P.S. Neuvěřitelné se stalo skutkem. V původním znění s titlulky! :-)(27.10.2007)

 • Arx
  *****

  Zatím jsem viděl jen pár dílů ale už teď je jasné, že jde o další hodně nadějný britský seriál s výborným britským humorem z prostředí knihkupectví. Není to sice vynikající IT Crowd ale i tak je to super seriál na odreagování. Nelze než ho každému doporučit. Postavy v Black Books jsou skutečně výborné a velmi osobité a jsem moc zvědavej jak se budou dál vyvíjet. Dylan Moran je fakt týpek!. Výborná záležitost.... Kdo tohle ještě neviděl, ať to co nejrychleji napraví.(13.4.2007)

 • H34D
  ***

  Typický britský humor těžící z přepálených absurdností, lehce ujetých postav s nevšedními výrazovými prostředky. Vtípky jsou zdařilé, ale nesedla mi jejich občasná nucenost, křečovitost a strojenost, také vedle IT Crowd, které jsem bohužel viděl dříve, působí Black Books jako chudý bráška... Poslední díly znaznamenávaly jedno zlepšení za druhým, už by si u mě vysloužily i 4*, nicméně zprůměrováno nakonec zůstávám níže. Holt mám hodně jiných, oblíbenějších kousků... 6/10(3.2.2008)

 • Skejpr
  ****

  Škoda nevyrovnané úrovně některých dílů. Nejlepší kupodivu v nejsurreálnějších chvílích - "bestie", "ta věc", Mannyho choroby,...(18.10.2008)

 • Djoker
  ***

  Britská představa zábavného sitcomu se s tou mojí příliš neshoduje. Po přečtení oficiálního textu distributora se sice v každém správném asociálovi pohnou ledy, jenže realita v Black Books je trošku jiná. Bernard je sice buran a občas setře nějakého zákazníka či urazí svoje kámoše, ale nedělá to tak často, jak by si divák přál a hlavně do samotného finále se nedozvíme možné příčiny jeho pokřivené povahy. Manny je pořádný exot, ovšem jeho pomatenost je místy spíše otravná a Fran, jakožto jediný ženský element, je zase málo přitažlivá. Odkojený americkými sitcomy se navíc těžko vyrovnávám s absencí vývoje postav a jejich vztahů. Pro někoho je možná sitcom stále ten starý dobrý slepenec skečů pořád dokola právě ve stylu Black Books, pro mě to už dávno není. V každé sérii jsem našel pouze jedinou epizodu, která mě dokázala bavit celou dobu a neměla zvýšené množství zmíněných příznaků. 1. - 3. série: 50%.(5.7.2015)

 • Pethushka
  ****

  Britský humor v té nejčistší podobě. Mě občas vadí jen ta atmosféra. Jinak mnohem lepší než většina amerických sitcomů a rádoby vtipných seriálů. Některé vtípky jsou opravdu originál, přesto nemusí sednout každému. Smysl pro humor máme každý úplně jiný.(8.6.2011)

 • Morien
  *****

  Manny nebo Bernard, Manny nebo Bernard? Já nevím, áááá, koho mám zbožňovat víc, koho? Vždycky si řeknu, že Bernarda, ale Manny, ach Manny! --- Po dokoukání posledního dílu třetí řady jsem musela zamáčknout slzu. Tak přece jenom všichni mají srdce. A růžové chlupaté klapky na uši. --- Škoda že nepiju víno a nekouřím, ale s nepořádkem už jsem začala. --- Nejlepčejší epizoda jsou Hrozny hněvu, po ní mám vždycky bolení břicha. ♥♥♥(27.12.2007)

 • gudaulin
  ****

  Typický britský sitcom založený na vyhraněných charakterech, suchých břitkých hláškách a jízlivém černém humoru. Neokoukaní herci, originální zápletky, atmosféra všudypřítomné absurdity. Jediné, co tento seriálek dělí od pětihvězdičkového hodnocení, je nevyrovnaná kvalita. Geniálně humorná místa se střídají s hluššími momenty a trapnými grimasami. Celkový dojem: 80 %.(26.10.2007)

 • TeeAge
  *****

  | Scenár: Dylan Moran, Graham Linehan | Produkcia: William Burdett-Coutts, Nira Park | Nekonečné množstvo elegantne primitívnych, ale mimicky smrtiacich vtipov v 20tich minútach. To je Black Books.(17.1.2011)

 • Hakha
  *****

  Jsem rád, že se mě tento kvalitní seriál dostal do rukou, jelikož má perfektní herecké obsazení a anglický humor, ale i přes všechny výborné díly se nachází i vcelku dost špatné a né všechny díly jsou vyrovnaně zábavné. Přes všechny mouchy, co tento seriál nabízí se řadí mezi mé oblíbené a hodnotím 4,5 hvězdičky... Intro: http://www.youtube.com/watch?v=1P984xbsb3o(3.8.2008)

 • genetique
  *****

  Anglický humor v plnej poľnej. Netušil som, že to niekedy napíšem, ale niektoré scénky by tromfli aj absurdity pána Beana. Nekonvenčný, dokonalý a miestami naozaj krutý čierny humor a pekelne vtipné tri hlavné postavičky. Ktorých správanie je väčšinou absurdne bláznivé, ale pritom tak krásne vtipne prípustné. 95%.(5.12.2008)

 • zelvopyr
  ****

  Ó, jak je dílo Monty Pythonů nadřazené... :-) Těžko říci, co se mi tu nezdá přesně, nejspíš ale ta řídkost vtipu (jedno téma na epizodu, a to pořádně rozmatlané). Jinak stylové dost.(6.12.2016)

 • Arachneuss
  *****

  Až vyrostu, chci být jako Bernard! Cigáro v hubě a sklenka vína v ruce. Ideální život!(18.5.2009)

 • Hellboy
  ****

  Tenhle seriál je naprosto výtečnej a všem ho jedině doporučuji! Okamžitě po zhlédnutí prvního dílu jsem samozřejmě dostal chuť otevřít si krámek s knihama, začít šíleně kouřit a chlastat víno a pak otamtaď vyhánět zákazníky koštětem:) Pravda ale je, že úroveň dílů kolísá a Fran tam být vůbec nemusela..(16.10.2007)

 • Le_Chuck
  *****

  Jedna z mála vecí, ktorá nedokáže sklamať je britský humor (pod taktovkou Linehana).(26.4.2008)

 • hellstruck

  Kdo nazývá americký humor trapným,asi neviděl Black Books..I když žiju v Anglii,jejich humor je mi opravdu cizí (až na výjimky jako Misfits). Zkrátka to,že do sebe někdo vsákne relaxační knihu a chrlí jednu kravinu za druhou,mi tolik vtipné nepřipadá.Navíc ty nesympatické postavy...Never more.Ale protože jsem shlédla dva díly,hodnotit nebudu,to by bylo nefér:)(31.7.2011)

 • viperblade
  *****

  Rozdíl mezi tímhle a Trpaslíkem?? Červený trpaslík: Skvělý britský sitcom, který si umí dělat srandu ze všeho a ze všech.. Black Books: Skvělý britský sitcom, který si také umí dělat legraci ze všeho ale tady je ta legrace drsnější ... ale Trpaslík stále nepřekonán.. :-)(31.7.2007)

 • Eddard
  *****

  Hodně zábavný bricom z pera jednoho z největších resuscitátorů britského televizního humoru, Grahama Linehana. Stejně jako v jeho pozdějším dílku IT Crowd sází na chemii tří hlavních postav, jenž se poněkud vymykají našim představám o normálních lidských bytostech. Fran je psychicky labilní, silně zakomplexovaná majitelka obchodu se záhadnými věcmi, Manny je vousatý, vlasatý, silně zakomplexovaný, submisivní a hlavně zdeptaný, cca čtyřicetiletý chlapík, který se ke své smůle jednoho ne moc pěkného dne nachomýtne k Bernardu Blackovi a začne pracovat v jeho knihkupectví. A konečně, Bernard Black je trochu šiblý, hodně zakomlexovaný, cholerický Ir, věkem něco kolem třicítky. Těžko byste hledali větší trosku nebo nenapravitelnějšího ochlastu, zkrátka geniální postavička. Update, 2014: Před sedmi lety jsem hodnotil čtyřmi, což se mi zpětně, s vědomím toho, kolikrát jsem od té doby viděl všechny díly a jak se u seriálu dodnes směju, jeví jako neuvěřitelná rozmazlenost a sprostota. 90%(14.3.2007)

1 2 3 4 5 14 27 40 53
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace