Komentáře uživatelů k TV seriálu (1 048)

Dost dlouho jsem tenhle seriál odkládal, ač mi ho známí doporučovali horem dolem. No a nakonec jsem byl lehce zklamán. Některé díly byly totiž hodně slabé a to jsem u tak skvěle hodnoceného seriálu nečekal. Moje osobní kultovka z tohoto dílka nebude, ale je pravda, že náladu mi to spravilo výborně. Díl, ve kterém se vytvářela dětská knížka byl nadpozemský :-DDD(24.7.2009)

90% - Seriál Black Books mě v ničem nepřekvapil, čekal jsem od toho humor ve stylu IT Crowd a tadá, je to tady! Paráda... :)(1.12.2007)

Ano, Bernard smrdi, chlasta jak duha, kouri, neumi po sobe uklizet a bali zivy kocky do celofanu, ale prijde mi hrozne sexy :D takovych posuku je malo a bez nej by me serial tolik nebral. Kam se na nej hrabou nejaci "Pratele"...(30.9.2007)

Opravdu mimořádný sitkom. Fran, Bernarda a Mannyho si nejde nezamilovat. Black Books je plný absurdních scének, které jsou sem tam trochu přetažené, ale opravdu hóóódně vtipné.(12.12.2006)

Humor je to "inteligentní, ale ne intelektuální" (slova prod. Kratochvíla). Bernard je sociální ztroskotanec téměř nonstop ukájející svou promile slinu, musí smrdět víc jak dobrman, nezná tu zubatou věc (hřeben), ani tu, co se nejí, ačkoli tvarově vypadá jako houska (mýdlo). A jediný co umí, je ječet, nadávat, válet se, pít nebo lízat svůj speciální nanuk a hulákat nesmysly, nemyté vlasy mu drží jeho vlastní tužidlo smíchané z lupů, džemu, mouky, vody a podivných bakterií, kterým se u něj daří. V jeho knihkupectví platí zákaz dotknout se čehokoli, hrozí nakažení neznámým, vysoce agresivním virem BHC ("Bernardovo hnědé cosi"), kuchyň - to je hotová chemická zbraň a Bernardova postel je bez banánů království The Thing. Jestli mi chyběla nějaká podobná postava, tak seriál Black Books tu lochnu zaplácl. Fran je sice holka, má lepší kvartýr, ale k Bernardovi se jinak báječně hodí. A fackovací panák Manny? Jakbysmet. Tahle trojka k pohledání mě umí spolehlivě rozesmát. No ještě mi řekněte, že byste takhle nějak nechtěli žít - klídek, pohodička, chlast, cigára, žádný sraní s hygienou, účty a nádobím, zkrátka návod pro flegmatiky.......(14.9.2006)

Naprostá kanonáda slov a skřeků Dylana Morana a každý díl je napěchovaný k prasknutí parádními gagy, scénkami a grimasami. Británie je v komediích prostě nepřekonatelná. Martin Freeman či Simon Pegg jako třešničky na vysmátém dortu. Manny a Fran jako pořádně sladká šlehačka, která oslazuje jednotlivé díly neskutečným způsobem. Nemůžu nevypíchnout geniálně dokonalý (povšimněte si tohoto spojení - má vážně význam) třetí díl první řady s neskutečně odzbrojující pointou. Tenhle ujetý kousek mám doopravdy rád a to by v tom byla kniha, aby se to nelíbilo i vám. P.S.: Mnohem slavnější IT Crowd zaostává...1. série = 100% | 2. série = 90% | 3. série = 90%(16.9.2006)

Sakra,jak okomentovat takhle dobrou věc..? Jelikož jsem prachobyčejnej pitomec kterej akorát čumí na filmy a čte knihy, budu prostě a jednoduše přirovnávat. Inteligentní humor jako "Ally McB." Nebo "Teorie velkeho t." Místy praštěné jako "Černá Zmije" vyprávěno rychlostí "dead set" a přesto že jsou díly tak krátké, v každém se mnohokrát rozesměju. Což je paráda. Za mě 95%(24.3.2013)

No tohle je taková potrhlá zábava. Tři doslova šílení kamarádi zažívají zajímavé situace a chvilky a Bernard je naprosto hrozný ochlasta, ale herecky vás každopádně rozesměje.(1.6.2008)

Britcom z rodu Červeného trpaslíka, kterému obšem chybí takový ten opravdu chytrý humor. Místo toho spoléhá na absurdní dialogy a místy až pitvoření - to ale stále srovnávám s tou nejlepší britskou konkurencí. Jinak je Black Books uspokojivě vtipný a kvalitní seriál. Jenom to nadšení se v mém případě zatím nějak nedostavilo.(6.10.2006)

škoda, že je ho tak málo . . . 18 ani nie 25minútových dielov takejto anglickej lahôdky nemôže stačiť; kto by si nezamiloval ústrednú trojicu charakterov, ani nemôže tvrdiť, že má srdce, kto by si neobľúbil to všivavé kníhkupectvo na Russell street, ten si nemôže byť istý, či má dušu;(6.9.2008)

Můj zfilmovaný životní sen: NEprodávat knížky ve vlasním knihkupectví, kde divnej chlap s účesem Ondřeje Hejmy za mě odvede všechnu práci, lejt jako to hovado, stát se cynickým komikem, za kterého mluví hmatatelný pivní odér z předchozí noci a konečně každičký den poobědvat lahvinku bílého, kterou přinese, vzhledem k bídáckému životnímu stylu, nádherná promiskuitní bojovnice, co prodává cinkrlátka. CHCI TO!(7.4.2010)

Dost zajímavý a vtipný seriál... bohužel není dokonalý.(30.11.2007)

TV-seriál. Britskému humoru já zřejmě nikdy zcela nepřilnu, ovšem výjimkou u mne bude vždy fenomenální seriálový Mr. Bean, a po zhlédnutí 3. série Black Books je onou výjimkou i tato seriálová satira. | 1.série (85%), 2.série (85%), 3.série (85%) > Průměr: 85% (5*) |(27.1.2015)

"Look, Bernard, Bernard, look, Bernard, Bernard, look, Bernard, Bernard, Bernard, Bernard, Bernard, look, Bernard, Bernard, Bernard, Bernard, look, Bernard, Bernard, Bernard, Bernard, look, look, look, Bernard, Bernard, Bernard, look, look, Bernard, Bernard, Bernard, look..I'm a prostitute robot from the future." Až uvidíte, pochopíte..zkrátka Black books (tzn. Bernardovi, Mannymu a Fran) nelze odolat. :D(29.11.2006)

Učiněná propaganda zhýralého života, špatné životosprávy, cigaret a chlastu... Opravdovým klenotem seriálu je Bernard Black (nejde ho nemilovat) úžasně ztvárněný Dylanem Moranem... 90% (1. série - 100%, 2. série - 80%, 3. série - 90%)(11.2.2011)

Dokonalé... konečně vynikající britcom a zároveň nejlepší seriál Grahama Linehama. Postava cholerického alkoholika a kuřáka Bernarda je naprosto "pomilováníhodná". Spolu s Father Tedem, to nejlepší co si od britcomu můžu přát.(30.9.2007)

Dost zvláštní humor, zaplaťpánbůh jen za tři série po šesti dílech. Bernard se po chvíli stane otravným jak ostnatý drát v zadku a Fran je neslaná nemastná. Jediný, kdo za něco stojí, je Manny. Občas se vyskytnou dobré hlášky a cesta autobusem do zaměstnání slušně uteče. Ta atmosféra knihkupectví, ten smrad z chlastu a cigaret, to vše na mě jenom sálá... Brrr...60%(6.4.2011)

Můj oblíbený seriál. Mám rád Britský humor a tady si ho užiju v plné síle.(22.12.2008)

Len občas dokážu vytvoriť tak odporného a ľahko oblubiteľného hlavného hrdinu ako je tento. Má to skvelý anglický humor...(22.12.2008)

• Tsuki

Viděla jsem čtyři díly a stačilo. Myslím, že vidět jich víc, můj dojem by se stejně nezlepšil. Od počátku jsem si říkala, že to v podstatě není špatné, ale pak mi zhruba u druhého dílu došlo, že se vůbec nesměju. Nerozesmála mě tam snad ani jediná scéna, což je na komediální seriál dost špatné. Věřím, že si Black Books určitě najde hodně příznivců, ale můj šálek kávy to není. Tenhle druh vtipu mi zkrátka nesedí. Nedokážu přesně říct proč, ale řekla bych, že to bude stylem ztvárnění. Všechno se mi zdálo tak nějak strojené a nezáživně přehrávané. ~(2,2)~(16.6.2011)

Zajímavý britský seriál o prodejci knížek a jeho kolegovi plný typického britského humoru.(11.5.2014)

1 2 3 4 5 6 7 14 27 40 53