Resident Evil: Lék

• USA Resident Evil

Epizody(8)

Jane18CZ

Nemůžu říct, že by mě nebavilo se na to dívat, ale očekávání a nadšení klesalo hned od první minuty. Vydržela jsem do konce... no a konec to zabil. Nebo spíš nic neukončil :D slátanina s příšerným scénářem, nevysvětleným dějem a prostě Wesker má být nácek a ne černoch. Já fakt nechápu, proč je tak těžké udělat film podle hry - vždyť to mají filmaři naservírované jak na stříbrném podnose a stejně nikdo není schopný to udělat pořádně. Fakt nechápu... ()

marekkkkkk

Není to úplná katastrofa , potenciál to mělo. První díly mne docela navnadili , ale zbytek byl už průměr. Holt vypadá to, že cokoliv z RE světa, bude už navždy prokletá věc. ()

Zombi

Po jednom díle, usoudil jsem, že s dalšími nemá cenu ztrácet čas, a podle zdejších hodnocení jsem usoudil dobře. ()

Zyne

ma to sve mouchy a urcite to neni zadny aspirant na top serial historie. ale da se to celkem bez obtizi zkouknout. nefanousci herni predlohy maji vyhodu. celkove se na serial mozna az prilis nadava, podle me je to proste v pohode prumer, ktery sice nebudu do roztrhani tela hajit a doporucovat, ale zaroven nemam duvod od toho nekoho vylozene odrazovat ()

Ingtar2

Ach, tu niečo nevyšlo tak, ako malo. Teda, nechápte ma zle - určite ide o SciFi roku. Prečo? Pretože tu niesú len zombie, ale objavujú sa tu nápady, ktoré zatiaľ nikde neboli - napríklad zmena rasy postavy počas jednej epizódy (Billie went in full Michael Jackson, eh?). Inak vlastne o nič objavné nejde - máme tu naozaj otrasný casting, ktorý nezachraňuje ani Lance Reddick (ten tu má jeden svetlý moment, inak nič), orientácie snáď všetky ktoré existujú (jo btw ja som Focke Achgelis FA223 Drache, kto si ty?). Príbeh tu prakticky nie je (teda minimálne nie taký, ktorý by sa nedal predvídať), a aj napriek tomu, že nie je, by mu neuškodilo vystrihnutie nudných scén z minulosti. Hudba síce existuje, ale že by som si ju nejako všímal? Not really. Kamera sa síce môže snažiť, občas sa podarí zaujímavý výkrut, ale aj to je zbytočné. No Netflix, na to že toto je prvá vec ktorú od teba pozerám odkedy si ťa naozaj platím (tu sa patrí dať Shoutout Veronike) ide o naozaj strašnú blbosť. Tl:dr; Ide o blbosť, kvalitatívne ešte pod úrovňou The Walking Dead: World Beyond prvej série. Rôzne narážky na Covid a podobné veci pobavili, ale akonáhle začala hrať Billie Eilish (hrať? To by to najprv musela byť hudba aby to hralo) tak som začal seriózne rozmýšľať o odpade. Za 4. epizódu a niektoré príšery (pavúk) teda dávam slabé 2*, 40%. ()

Flopik

Netflixu sa tu podaril obrovský prešľap. Prečo preboha niečo pomenovať Resident Evil, keď jediné čo z toho sveta sa zachovalo sú akurát mená a názvy. Týmto sa seriál hneď na začiatku pochoval u všetkých ľudí, ktorí čakali, že sa aspoň troška bude držať predlohy. Druhou vecou, ktorá tento seriál pochovala je všetko ostatné. Herecky okrem Lanca úplne otrasná, teda ešte tá mrcha šéfka Umbrelly sa mi páčila ale inak celé zle. Scenár?!  Jak, povedzte mi jak môže niekto vymyslieť tak hrozný scenár. Toľko nelogických vecí som nevidel snáď nikde, mohol by som menovať ale to by sme tu boli dozajtra. Nepozerá sa nato vyložene zle, ale ja osobne som to dopozeral len preto, aby som videl kam až tá blbosť dokáže zájsť. Príšerky sa podarili, Zombie ale opäť úplne nula bodov. Väčšinu času sa tu kecá, podľa toho debilného scenára, s nesympatickými hercami a občas príde akcia. Tá väčšinou sklame tiež, ale malé svetlé chvíľky sa nájdu. Finále, no nič radšej.  Tvorcovia máju gule, že čakajú druhú sériu. Rozhodne sa vyhnúť, s RE to nemá spoločné vôbec nič . ()

mateas.matt

Je to cim dal tim vetsi slatanina multikultiversu. Trochu pritazena za vlasy motivace hlavnich postav.. a obecne by me zajimalo, kdo, jak a kde pokousal zmutovaneho obriho krokouse. ()

majec4

V druhej casti si vravim, ze toto bude asi omyl. Kvoli mojej p. manzelke som vydrzal celu seriu. Akoze whaaat? Takto to skurvit? Inak keby sa ma niekto spyta: "Ako sa da skurvit Resident Evil?" Tak by som mu povedal, "Opytaj sa v Netflixe." Tie traposske zapletky nastrocnych bab to umelo natahovali. Myslienka s dvoma casovymi liniami bola fajn, no boli miestami dost nevyvazene. Jedna cast pred koncom (neviem ktora konkretne) ma celkom bavila, takze si nedovolim ist do odpadu, ale inak, to co bolo? ()

bozka10

Totálne nefunkčná paodnož značky Resident evil, ktorá neprináša okrem raw-vega,LGBT,africko teenegerského sociálne dramatického výplachu absolútne nič nové.O horore tu nemôže byť ani reč, scény so zombie by sa dali v celom tomto paškvile rátať na sekundy a monštrá na troch prstoch vrátane úplne otrasnej dúhovo rozprávkovej husenice, ktorá evokuje skôr pobavenie ako creepy monštrum.Velmi slabá RE: posledná kapitola pri tomto hnuse vyznieva ako hororový klenot.Otrasný casting, otrasný príbeh, nulové napätie, nulová atmosféra, veľmi amatérky podaná sračka, ktorá dehonestuje značku RE.Silno to líže odpad. ()

Bozvav odpad!

Naprostá nic neříkající hnačka. Tohle se opravdu nepovedlo ve všech ohledech. Zombie se musí točit v hrobě, jak vrtule, pokud tedy nějaký hrob mají. ()

massdonfel

po 4 díle už fakt nedokážu pokračovat. A to jsem se fakt snažil abych to nevypl hned po prvním díle... Představuji si,  pracuji na střihu tohoto serialového kousku s režiséry a dalšími lidi ze štábu , vím že mam v ruce hromadu hoven tak to začnu sestříhávat a aby to bylo alespoň trochu zajímavější, tak co pak min budou timeskipy mezi minulostí a přitomností, jen proto, aby jsme měli jen hinty sem hinty tam, do toho vložím dialogy o ničem.   Na co si tady sakra hrajeme, víme že jde o zombie serial už v první scéně seriálu jsou vidět. achjo  Postavy ploché jako stůl, Wesker není Wesker, ale naprosto iracionální věděc, který se sebou nechává manipulovat.. předpokládám, že tam bude nějaké odhalení že to nebude on vůbec dále aby "šokovali" Typuji clon? možna i více než jeden...  A co se týče "Resident evil" no Resident evil to nevidělo ani ze zatáčky, jen si sprostě vzali značku kterou si na tuto hrůzu přilepili.  Jak jsem před vydáním četl že to bude v "budounosti" tak jsem řikal ok možna tam budou nějaky zajimavý nápady a třeba by se to mohlo i provázat s hlavním story linkou z her. Ale ne toto zase máme zombie apocalypsu na globální bázi. Kdyby tady nebyli takové debilni timejumpy a soustředili se na to "drama" z minulosti bylo by to alespoň trochu zajímavé, ale toto je  kalamita... Trochu jsem doufal že to bude alespoň guilty pleasure, ale ne je to přesně takové jaké jsem předpokládal.. ()

Hapretor

... smůla ... je to fakt nuda ... a ty příšery ?! ... fakt nedůvtipné ... v tom vede pořád Anderson ... ten tam dal dycinky úplně ujetý kokoty ... ()

dannyyy

Poplavu proti proudu a jsem rád, že jsem nedal na ubrečené recenze všude na netu hned po premiéře. Počkal jsem si až budu mít tu správnou náladu na zombíky a dal jsem to na 2x. Vůbec mně nevadilo, že to byl jiný R.E. Právě naopak, byl jsem za to rád. Obě dějové linky byly zajímavé a hodně jsem ocenil obsazení sester mladých versus starších, protože si byly tak podobné, jako by to byly fakt ony. Gang Weskerů pobavil :) Už se těším na druhou sérii! ()

Kopi1

Další velmi slabé ztvárnění od Netflixu, zde se zase potvrzuje kvantita nad kvalitou. Seriál mi nepřišel zas tak úplně hrozný, jak zde většina píše, ale má daleko ke kvalitnímu. Všechny postavy mi přišly nesympatické (kromě Weskera), chování nelogické, klasicky slabý scénář, efekty jsem tak nějak překousnul, akce zas tak špatná nebyla, otravné přechody mezi příběhy, všichni se potkávají hrozně snadno a spousta dalšího. ()

hEROic

Nic moc, pravda, přesto ten všeobecný hate je zbytečně velký. Osobně jsem na každý RE koukal proto, abych vypnul hlavu. Zombíci jsou pěkní... 50% ()

Daiker

Nikdy se mi série Resident Evil moc nelíbila a tak jsem byl zvědavý na nové zpracování a bohužel zase se to nepovedlo ..... Těšil jsem se na monster zombie hororovou sérii a místo toho jsem dostal nudnou teen postapo divnost se stínem hry Resident Evil. Dvě sestry obludy, casting katastrofa..... Otec mi nevadil, umí hrát zmrdy..... Dějově katastrofa, stylizace seriálu katastrofa, scénář katastrofa, soundtrack špatný, triky ala 90 léta, zombie nic moc a málo. Zmínka o covidu byla trapná.... Seriálové zklamání roku 2022 ()

helraiser

Tak tohle byl tedy těžký případ. Viděl jsem zatím všechny díly a tak s klidným svědomím můžu napsat, že tento seriál je absolutně nejhorší část celé mytologie a navíc s filmovou sérii nemá vůbec nic společného. Pokud bude další série tak s klidným svědomím vynechávám, protože tohle se vážně nedá. ()

AngelG odpad!

Bože za co opravdu. To snad mám ještě se slzou vzpomínat na tu příšernou srajdu z minulého roku anebo snad na Milu, co vykopne ze vzduchu padající sklo do psa s držkou jak Demogorgon? Proč to musí neustále tak prznit, proč! Nejen, že se nám opět opakuje moderní soutěž "kdo obsadí nejvíce rolí kýmkoliv jiným než bělochy", takže se dočkáme něčeho tak neuvěřitelného jako je černý Albert Wesker, ale ještě to je k uzoufání opět tak dementní. Co má tohle s předlohou společného? Ruku na srdce, herní RE (když bereme opravdu jen originál do 3. dílu) nemá extra komplexní příběh. Je to víceméně jen přežití v nakaženém Raccoon city, ale oni prostě nejsou schopní ani natočit to, aniž by do toho nervali nějaké nesmysly anebo totálně nepředělali nějaké části. Jak si opravdu všichni tihle scénáristi a režiséři můžou myslet, že můžou překonat jakoukoliv předlohu? Vylepšit? Proč ne. Ale úplně si to překopat k obrazu svému, kdy vlastně nemám žádný pořádný anebo nápaditý nápad a jenom na to dát nálepku RE, protože to lidi znají, to je opravdu ubohost. ()

Vabr

Nové Resident Evil je absolutním propadákem na všech frontách. Na tomto seriálu je toho tolik špatného, že udělám spíše jen takový jednoduchý výčet - a to jak z důvodu, aby komentář nebyl dlouhý jako čekání na Godota, tak rovněž abych s tímto téměř odpadem neztrácel ještě více svého drahocenného času. Co je teda všechno tady špatně: nesympatické postavy s ultra idiotským chováním, u nichž nikdy nevíte, co za 3,14čovinu příště vymyslí; neuvěřitelně stupidní děj s mnoha logickými dírami, u kterých se snad tvůrci ani na vteřinu nepozastavili - to je, jako byste to nechali psát šimpanze!; slaboulinká akce, s níž se šetří, jako kdyby to byl šafrán, kaviár nebojánevímco; rozdělení na dvě dějové linie (minulost, přítomnost), kdy nevíte, která z nich vás „zajímá" víc, když ve ve výsledném srovnání jsou obě dvě stejně o hovně; celkový počet 8 dílů na tak zbytečný prostoduchý námět neposouvající RE nikam dál; obecné Netflixovské prznění mé oblíbené RE značky. A co to zachraňuje před odpadem, že dávám 1⭐?: dá se na to jakž takž koukat, když člověk hooodně vypne. Mně ale za to 8 dílů nestálo, a tak jsem vydržel 4. Celkově tedy za sebe seriál nikomu nedoporučuju - fanouškům RE, náhodným divákům, Netflix odběratelům - a doufám, že se příštího RE ujme konečně někdo zkušený - ne jak u tohoto seroše nebo nedávného remakeu. Vyhodnocení: Stejně je tenhle koment delší, než jsem původně  zamýšlel ()