Reklama

Reklama

Pohádky bratří Grimmů

(TV seriál)
  • Japonsko Grimm meisaku gekidžó (více)

Obsahy(1)

Japonská dílna nám představí zdařilé zpracování pohádek bratří Grimmů. Mezi "klasickými" díly jako je Popelka, Bělinka a Růženka nebo Jeníček a Mařenka najdeme i méně známé pohádky jako například O protančených střevíčkách, Král Modrovous či Jasoň a Jasanka. Každý díl v sobě skrývá původní strašidelnost, která se postupem času z většiny děl bří Grimmů vytratila. Proto zaujme nejen děti ale i dospělé. (Jacinda)

(více)

Recenze (4)

Jacinda 

všechny recenze uživatele

totálně nejlepší zpracování pohádek bří grimmů. Jako malá jsem to žrala a i teď po letech, kdy jsem jednotlivé díly spatřila na youtube s italským dabingem se mi tají dech. Místy je to ale docela síla, ať už jde o potoky krve (Král Modrovous) nebo upírské vysávání. Pro mě jednoznačných 5 ()

sokiss 

všechny recenze uživatele

na tenhle seriál jsem koukala jako malá a totálně mě dostal. příběhy bratří grimmů jsou prostě klasika a podle mého by se na ně měly koukat i dnešní děti. bohužel těm jsou předhazovány čím dál tím větší s**čky. viz disney channel. a bohužel pohádek, které jsou napínavé, strašidelné a poutavé, ubývá a nebo se na ně zapomíná. tak tomu je i v tomhle případě... a to je obrovská škoda!!! ()

Reklama

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Anime seriál rozporuplné kvality. Některé pohádky jsou vcelku originální, poutavé, skoro až hororové (Jasoň a Jasanka, Modrovous, Zlý duch a jeho babička, Náhrobní kámen, Víla od Mlýnského rybníka, Kmotra Smrt), mnohé jiné jsou ale strašně nudné a nezajímavé, zvlášť ty notoricky známé a nebo kde jako hlavní hrdinové vystupují zvířata. Pohádka o Sněhurce je zbytečně roztahaná na čtyři díly, když už se nevešla do jednoho, měli to stejně jako např. Popelku vtlačit alespoň do dvou. Český dabing vyrobený ještě TV Premiérou se zrovna moc nepovedl, ostatně jako u většiny Anime zakoupených touto stanicí, ale na druhou stranu je nutné ocenit, že Premiéra jako jediná TV stanice v ČR o Anime seriály 80. let alespoň projevila zájem. Na VHS mám téměř celý seriál v CZ dabingu. Dávám lepší průměr 3 *. 60% ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama