Pohádky bratří Grimmů (TV seriál)

Grimm meisaku gekidžó

グリム名作劇場

Grimm meisaku gekijō

Grimm Meisaku Gekijou

Grimm Masterpiece Theater

Grimm's Fairy Tale Classics

Animovaný / Drama / Romantický / Fantasy

Japonsko / USA, 1987, 47x22 min

na tenhle seriál jsem koukala jako malá a totálně mě dostal. příběhy bratří grimmů jsou prostě klasika a podle mého by se na ně měly koukat i dnešní děti. bohužel těm jsou předhazovány čím dál tím větší s**čky. viz disney channel. a bohužel pohádek, které jsou napínavé, strašidelné a poutavé, ubývá a nebo se na ně zapomíná. tak tomu je i v tomhle případě... a to je obrovská škoda!!!(21.4.2012)

Anime seriál rozporuplné kvality. Některé pohádky jsou vcelku originální, poutavé, skoro až hororové (Jasoň a Jasanka, Modrovous, Zlý duch a jeho babička, Náhrobní kámen, Víla od Mlýnského rybníka, Kmotra Smrt), mnohé jiné jsou ale strašně nudné a nezajímavé, zvlášť ty notoricky známé a nebo kde jako hlavní hrdinové vystupují zvířata. Pohádka o Sněhurce je zbytečně roztahaná na čtyři díly, když už se nevešla do jednoho, měli to stejně jako např. Popelku vtlačit alespoň do dvou. Český dabing vyrobený ještě TV Premiérou se zrovna moc nepovedl, ostatně jako u většiny Anime zakoupených touto stanicí, ale na druhou stranu je nutné ocenit, že Premiéra jako jediná TV stanice v ČR o Anime seriály 80. let alespoň projevila zájem. Na VHS mám téměř celý seriál v CZ dabingu. Dávám lepší průměr 3 *. 60%(25.12.2017)

totálně nejlepší zpracování pohádek bří grimmů. Jako malá jsem to žrala a i teď po letech, kdy jsem jednotlivé díly spatřila na youtube s italským dabingem se mi tají dech. Místy je to ale docela síla, ať už jde o potoky krve (Král Modrovous) nebo upírské vysávání. Pro mě jednoznačných 5(29.6.2009)

Japonci umí skvělé pohádky.(23.12.2011)