Makiba no šódžo Katori (TV seriál)

牧場の少女カトリ

Makiba no shōjo Katori

Makiba no Shoujo Katri

Katri, Girl of the Meadows

Animovaný / Drama

Japonsko, 1984, 49x23 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Další klasické Anime 80. let z dílny World Masterpiece Theater, natočené na motivy knižní předlohy, tentokrát finského spisovatele Auni Nuolivaara. Seriál pojednává o osudu malého děvčete Katri, žijící na finském venkově v době, kdy Finsko spadalo pod ruskou nadvládu. Matka Katri odjela za prací do Německa, načež sotva devítiletá Katri opouští statek prarodičů a odchází na nedalekou farmu, kde je najata jako pasačka krav a mimo to zastává i další domácí práce. Příběh je to pěkný, i když z dnešního pohledu by na mnohé diváky zhýčkané akcí a moderností mohl děj jednotlivých epizod působit poněkud nudně a rozvláčně. Každopádně já mám právě takováto historická Anime o životě obyčejných lidí rád a je velká škoda, že se tento seriál nikdy nedostal na české obrazovky. Z Anime u nás nikdy nevysílaných je toto mé druhé nejoblíbenější a proto dávám 4 * a 80%. Úvodní a závěrečná znělka: https://www.youtube.com/watch?v=mMbT5_FySto(20.12.2015)