Epizody(52)

Jeden z najväčších úspechov spoločnosti Tusinoko prináša dobrodružstvá malej drevenej bábky Pinocchia, čo sa chce stať živým chlapcom. Na svojej ceste za vytúženým cieľom sa však stretá s nekonečným množstvom prekážok a rozptýlení, že sa zdá, že svoju misiu – stať sa človekom – nikdy nesplní...

Japonská verzia síce vychádza z klasického rovnomenného románu Carla Collodih a rozpráva príbeh mimoriadne ľahkovernej, naivnej a morálne nevyrovnanej drevenej bábke, ktorú k životu privedie tajomná Modrá víla, lenže prináša aj mnohé nové prvky. Pinocchio (v japonskom origináli Mokku) má veľa chýb, ktoré musí odstrániť, aby získal ľudskú podobu. K najväčším jeho chybám patrí sebectvo, neslušnosť, bezcitnosť, ľahostajnosť, tvrdohlavosť, sebaľútosť, hlúposť, neposlušnosť, arogancia, pažravosť, klamanie, bezohľadnosť, krutosť, ale predovšetkým neschopnosť poučiť sa z vlastných chýb. (oficiální text distributora)

T2

Takže pozerám že asi nikto nepozeral Pinocchiové dobrodružstvá čo bežali svojho času na ORF1 a asi už ani nikto neuvidí, čo je škoda, lebo malo to výbornú úroveň či už grafickú alebo príbehovú. ()

Vlad

Tento seriál som taktiež pozeral v 90. rokoch na nemcoch a nemecký dabing mal teda rozhodne vyššiu úroveň než oveľa neskoršia slovenská verzia, v ktorej sa mi tento seriál vyslovene protivil. Treba mu ale uznať dejovú pestrosť (nie je to stále dookola to isté naháňanie lopty Benjaménom), výchovné prvky, napätie. Odo mňa má teda za tieto atribúty mierne prilepšené hodnotenie. ()