Kaši no ki Mokku (TV seriál)

• Japonsko

樫の木モック

• Japonsko

Kashi no ki Mokku

Pinocchio

Pinocchio

Animovaný

Japonsko, 1972, 52x24 min

Tento seriál som taktiež pozeral v 90. rokoch na nemcoch a nemecký dabing mal teda rozhodne vyššiu úroveň než oveľa neskoršia slovenská verzia, v ktorej sa mi tento seriál vyslovene protivil. Treba mu ale uznať dejovú pestrosť (nie je to stále dookola to isté naháňanie lopty Benjaménom), výchovné prvky, napätie. Odo mňa má teda za tieto atribúty mierne prilepšené hodnotenie.(10.4.2014)

Takže pozerám že asi nikto nepozeral Pinocchiové dobrodružstvá čo bežali svojho času na ORF1 a asi už ani nikto neuvidí, čo je škoda, lebo malo to výbornú úroveň či už grafickú alebo príbehovú.(26.1.2008)

• MM_Ramone

Nikdy som si nevedel obľúbiť postavičku, malej, oživlej, drevenej bábky. Neposlušný, hyperaktívny "Pinocchio", ktorého vyrezal opustený starec Gepeto, ma nedokázal dostať na svoju stranu. Po dlhých rokoch som si pár časťami pripomenul japonské, seriálové spracovanie tejto klasickej rozprávky talianskeho spisovateľa Carla Collodiho (vlastným menom Carlo Lorenzini; 24.11.1826 - 26.10.1890). To stačilo na to, aby to utvrdilo vo mne mlhavé spomienky z detstva. Príbeh ma nezaujal a animácie sa mi zdali strohé, trhané, nepekné. Režisérom tohto projektu je Hiroshi Saito. Hudbu k českej verzii zložil Karel Svoboda. **(8.12.2010)