Svatá tajemství

• Francie Les Mystères du sacré (více)

Vydejte se spolu s tvůrci za poznáním svatých tajemství. Čeká vás putování po stopách ostatků svatého Petra, svatých relikvií či posledních hodin Ježíše Krista... Posvátné texty fascinují nejen historiky, ale také věřící i různé zvědavce. Ti všichni v nich pátrají po důkazu, že se různé historické události odehrály opravdu tak, jak nám jsou popisovány. Investigativní dokumentární mini série Svatá tajemství nás zavede do srdce záhad, mystérií a kontroverzí křesťanství. Odhalte, co nám historikové mohou prozradit o skutečném Ježíši a jeho apoštolu Petrovi. Díky dramatickým rekonstrukcím na vlastní oči uvidíte pravou podobu těchto osobností, jež jsou stejně známé jako tajemné. (TV Prima)

jungewolf odpad!

Díl vysílaný v neděli (18.9.2022) : typická ateistická propaganda-hovadina. 1)Římští vojáci provádějící popravy používali k dorážení odsouzenců JINÁ kopí. Dlouhé 15-20cm kované hroty a ne sotva 10 cm dlouhý prefabrikát vylisovaný bucharem ve fabrice!!! 2)Odsouzenci na kříži byli VŽDYCKY (!!!) přivázaní - ruce - aspoň - pod rameny a hned pod nimi tělo v horní části hrudi. Nohy+ruce byly přibíjeny až poté, před vztyčením kříže !!! .3)Dalčím jištěním těla byl plátěný pruh pod břichem (mnohdy částečně zakrýval mužské/ženské ohanbí odsouzence) !!!. 4)Tito zkušení profesionálové (v mučení + popravách) bezpečně poznali, kdy je odsouzený/á mrtvý/á. Pak stačilo dlouhým kopím probodnout pravý bok pod žebry - špička hrotu probodla pravou plíci + srdce. 5) (sv.)Josef z Arimatie/statkář+člen Sanhedrinu=Velerady,asi aristokratic.původu/ poskytl pro narychlo zorganizovaný pohřeb Ježíšova těla svůj vlastní hrob, který si už někdy dřív nechal vytesat do skály. V oblasti Judeje,Samařska,Galileje atd. si je takto pořizovali jak bohatí Židé+Samařané, tak i bohatí lidé pohanské víry.  Takhle bych mohl pokračovat furt ....  .Nas.alo mě, jak levičácká hovada dělají z Římanů debilně idiotské kretény s IQ bublajícího bahna. ODPAD, za který by jim dr.J.Goebbels, Hitlerův ministr propagandy dal stěží za 3 . ()

Marze

Prvni dil pojednava o apostolu Pavlovi. Pro me hodne novych informací. Druhý díl o zradě Ježíše Jidasem polibkem. Třetí díl o relikviích po Ježíšovi. ()

Arsenal83

Ťažko hodnotiť, lebo na jednej strane ide o svätá tajomstvá, na strane druhej je tu silná tendencia ich demystifikovať a urobiť nehodnotnými spochybnením toho, že by naozaj mohlo ísť o tajomstvá. Vraj môže ísť len a len o podvod. Niečo z dokumentu je zaujímavé a dôveryhodné, niečo zas pritiahnuté za vlasy. ()