První má opravdová westernovka... Asi v tomto žánru nedokážu rozeznat pravé dílo od čistého průměru, jelikož jsem toho moc nenakoukal a proto je moje hodnocení tak vysoké... Každopádně výborný děj doprovází líbivá melodie od génia Rizeria Ortolaniho, jehož díla se objevila v několika kung-fu filmech, které mě díky tomu přivedli na tento snímek. Všude samý písek, pěsti, koně, nahřáté kolty a akcí nabitý děj, který vám nedovolí odtrhnout oči od obrazu. Z padoušského drsňáka Lee Van Cleefa vyzařuje neuvěřitelné charisma, které dodává postavě nový spád! Moc často se mi to nestává, ale z konce jsem byl odrovnanej a seděl jsem zkoprnělý a čučel na poslední scénu. Jako by poslední vystřelená kulka trefila i mě, neboť jsem měl pocit, že se to týká i mě,. Ano, až tak jsem se zařezal do děje. To svědčí o kvalitách toho filmu(3.6.2015)

Giorni dell'ira anglicky Day of Anger je další z velké řady Spaghetti westernů se kterými se v 60. letech roztrhl pytel. Tenhle především vyniká velice slušnou hudbou (Riz Ortolani) kde zaujme nejvíce chytlavý ústřední motiv. No a samozřejmě Van Cleef který má charisma tak velké že by mohl zabíjet pohledem . Prakticky utáhne celý film sám protože Giuliano Gemma (známý především z telenovel o Angelice) příliš hereckého talentu nepobral a většinu filmu se tváří jako nevinný kuře. Jeho přerod z prosťáčka se kterým každý zametá v bouchače je velice nevěrohodný. Scénář není ničím výjimečným a režisér je typický Talián co okoukal filmy Leoneho a Corbuciho. Přesto jsem se dobře bavil.(2.3.2008)

S porovnaním z ostatnými Spagetti westernami ide o naozaj šedý priemer ktorý dokáže osloviť zarytých westernových fanúšikov ako som ja iba fajnovým soundtrackom a faktom že v hlavnej úlohe je legendárny westernový herec Lee Van Cleef. Možno vyzniem negatívne ale celkovo s porovnaním ostatných talianskych filmov kde hral Lee Van Cleef je tento slabota pre niekoho sentimentálneho to môže byť zážitok sledovať mladého muža ako sa s úplného dna spoločnosti dostane na vrchol a všetkým ktorý ho ponižovali sa pomstí. Mne osobne to prišlo extrémne naivné.. a dokonca filmu sa to naivity a trápnosti držalo. Na moju smolu som to videl zo slovenským dabingom... inak som to nezohnal.. bolo to hrozné.(15.9.2013)

Aj keď sa to zo začiatku nezdá, je to celkom slušný príbeh. Leoneho vplyv cítiť práve v naratívnej rovine tohto filmu. Všetky iné než Sergiove špageťáky zlyhávajú v oblasti narácie. Vedia zaujať manieristickým štýlom a inými bizardnosťami, ale čo sa týka scenárov a schopnosti režiséra "rozprávať príbeh", je to často bieda. V dňoch hnevu je však pekne štrukturovaná zápletka, precízne vybudovaný dramatický oblúk a iné rozprávačské triky. Štýl je naopak oproti iným špageťákom dosť konzervatívny a miestami mal bližšie ku klasickým westernom ako k talianským hyperbolizovaným napodobeninám.(23.9.2012)

Scott je žumpař, který je pro svůj nemanželský původ všemi opovrhován. Když do Scottova městečka přijede respektovaný pistolník Talby (Van Cleef), který se Scottem skoro jako jediný jedná slušně bez předsudků, je to pro Scotta možná jediná šance dostat se ze zoufalé situace. Scott proto nakonec Talbyho přemluví, aby ho učil pistolnického řemesla... Poutavý, chytře napsaný příběh o člověku (Scott) bez jakékoliv perspektivy budoucnosti, který musí celý život snášet ponižování jen z toho důvodu, že nepochází z dobré rodiny a nemá šanci se z ničeho vymanit. Je to vlastně silně nadčasové téma o pokrytectví, předsudcích, lidské nenávisti k čemukoliv vymykající se danému standartu. Mně se v tom Gemma líbil, role mu sedne jako ušitá na míru. Kritiku snese snad jenom vykreslení vztahu Talbyho a Scotta, které mělo být důkladnější a tím pádem vyhrocenější. S tím souvisí i častá filmová chyba časové kontinuity, kdy se jen těžko odhaduje jaká doba mezi událostmi uplynula. TOP 20 SW.(28.5.2013)

• - Zoznam Talbyho lekcií:
    1. Nikdy nepros žiadneho muža.
    2. Never nikdy nikomu.
    3. Nikdy sa nestavaj medzi pištoľ a terč.
    4. Päste sú ako výstrely. Keď pokašleš prvý, tak si pekne odbavený.
    5. Keď na muža vystrelíš, musíš ho zabiť. Skôr alebo neskôr by on zabil teba.
    6. Správna guľka vždy v správnom momente.
    7. Než chlapa pustíš, musíš ho odzbrojiť.
    8. Nikdy nedávaj náboje nikomu, kým môžu slúžiť tebe.
    9. Kto nepríjme výzvu, prehráva oveľa horším spôsobom.
    10. Keď začne chlap zabíjať, nikdy nemôže prestať. (mortimerm)

• - Ústřední melodie z filmu byla použita v Tarantinově Nespoutaném Djangovi  (2012) v krátké "zimní" epizodě filmu, kde se Django (Jamie Fox) stává parťákem zkušeného lovce lidí Dr. Kinga Schultze (Christoph Waltz) a učí se pod jeho dohledem střílet. Existuje mezi nimi tedy odobný vztah učitele a žáka, jaký k sobě původně mají Talby (Lee Van Cleef) a Scott (Giuliano Gemma) v tomto filmu. Postavy Djanga a Scotta, stejně jako Schultze a Talbyho, jsou si přitom podobné i v některých jiných ohledech. (alchac)

• - Frank Talby (Lee Van Cleef) vybral Scottovi (Giuliano Gemma) pištoľ Colt Peacemaker Cavalry 7 1/2" .45. Pištoľ Franka Talbyho a Doca Holidaya je Colt Peacemaker Artillery 5 1/2" .45 s odstránenou muškou. Podľa príbehu to mal byť model Cavalry ukrátený o 2 palce z hlavne. (mortimerm)