Na břehu řeky je nalezeno tělo mladé ženy. Je zřejmé, že nedávno porodila. Inspektorka Zawieja a její partner Trepa spojí své síly a zahájí vyšetřování. (HBO Max)

warrenur

Zaujimavy kriminalny pripad a celkovo i otvarak, hoci linia je velmi podobna a jasne inspirovana tymi skandinavskymi. Moc toho neprekvapi a osoba vysetrovatelky s jej rodinnym zazemim uz vobec nie. Klise. Snad aspon pripad bude stat za to. Itie polske nadavky su nam "blizsie". :) Zatial priemer. ()

chrispe

Prostředí fajn. Hudba fajn. Případ zajímavý. Hlavní hrdinka drsná jak šmirgl papír, přijde mi, že Katarzyna kapku tlačí na pilu. Koukám na to s dabingem a rozčiluje mě, jak si všichni tykaj. :D A taky mi přijde divný,  že policie přijde za rodičem/manželem/kamarádkou a oznámí, že našli tělo jejich těhotné dcery/manželky/kamarádky a oni se zeptají na prosté a jediné KDE? a co třeba dítě? K tomu žádný otázky? ()

Necrotongue

Po úvodní epizodě jsem zvolil jako startovní hodnocení tři hvězdičky, protože zahájení nebylo tak strhující, abych mohl přijít s vyšší známkou, ale nebylo ani nudné nebo zmatené, abych musel jít do podprůměru. Zatím si nejsem příliš jistý, co si mám myslet; tvůrci na mě hned v prvním dílu vybalili vraždu nebo sebevraždu, smrt na níž nezáleží, smrt na níž záleží, a jako bonus přihodili jedno zmizení nebo únos. To je na začátek seriálu možná až příliš košaté, problém ale vidím hlavně v provedení. Nejsem si tak úplně jistý, jestli mi takový přístup tvůrců bude vyhovovat. / Poučení: Domácí porody se přeceňují. ()

Ronkar

Perfektní úvod. Nevlídné počasí, šedivo, sychravo, depresivní a tajemná atmosféra. Velice dobrá kamera (a řemeslo obecně), dobře zvolená hudba a vlastně celková nálada jak to u moderní detektivky "severského typu" má být. Vlastně jsem překvapen, jaká kvalita je za formou. Tomuto seriálu to nesmírně pomáhá k navození správné atmosféry, kterou fanoušek žánru hledá. O ústřední hrdince, fešné policajtce s traumatem z minuli (klasika ale proč to v rámci žánru vyčítat, že?) zatím mohu říct jen klady. Funkční postava, profesionální, nepříliš emociální ale očividně postava na svém místě. Případ zajímavý a jako start je celek hodně fajn. Vlastně nemám výtku, protože to působí realisticky a současně je vidět, že je za tím tým lidí, kteří vědí jak pracovat s narativem, atmoškou, scénář i postavami. Pokud si seriál udrží tuhle úroveň, máme se na co těšit. Velká pochvala tvůrcům do Polska. Tematicky i formou jiné ale vlastně stejně dobré jako česká Pustina. ()