Ordre et la sécurité du monde, L'

Concorde Affair

Francie, 1978, 105 min

Impozantní výkon obou hlavních představitelů. Škoda přeškoda, že Laure Dechasnel (nyní působící pod jménem Marie-Françoise Bonin) se již filmu nevěnuje. K filmu "Pořádek a bezpečnost světa" napsala scénář a stala se více než dobrou partnerkou Bruno Cremera. Jedná se o chladné špionážní drama, převážně se odehrávající v mrazivé tmě. Vřele doporučuji všem milovníkům atmosferických filmů.(6.10.2011)

Ponurý špionážní smínek odehrávající se během jedné temné noci na trase mezi Curychem a Paříží. K tomu jedna úplně banální příhoda, kdy si dva cestující na pár hodin omylem prohodí pasy. Jenže banálně se to může jevit pro našince, ale pro politiky, tahající za nitky ze vzdáleného zákulisí, představuje nová postava na scéně hrozbu pro jejich plány. Krásně dusivá atmosféra a přesvědčivý Bruno Cremer povyšují tento film do první ligy.(27.7.2014)

Ano výkony obou hlavních představitelů jsou parádní, jako i celý film. Skvělá atmosféra, dobrá zápletka, napětí. Vřele doporučuji a dávám pět hvězd.(20.4.2014)